NAKA zasahuje na území celého Slovenska, v teréne je takmer stovka policajtov

  • Akciu NAKA potvrdilo aj Policajné prezídium
  • Zasahujú od skorého rána a na celom území Slovenska
NAKA polícia zásah razia
Ilustračná fotografia. , TASR/Pavel Neubauer
  • Akciu NAKA potvrdilo aj Policajné prezídium
  • Zasahujú od skorého rána a na celom území Slovenska

Na Slovensku opäť zasahuje Národná kriminálna agentúra (NAKA). Policajti zasahujú v Bratislave, Trenčíne aj v Žiline a akcia súvisí so šafárením v Národnej diaľničnej spoločnosti, informujú Aktuality.sk.

V teréne má byť dnes takmer sto policajtov a okrem spomínaných miest majú zasahovať aj na východnom Slovensku. Policajné prezídium akciu už NAKA potvrdilo.

Hovorkyňa prezídia Andrea Dobiášová informovala, že zasahujú od skorých ranných hodín na území celého Slovenska. Akcia súvisí s dokumentovaním ekonomickej trestnej činnosti, prezradila.

Aktuality.sk píšu, že má ísť o machinácie pri verejnom obstarávaní v Národnej diaľničnej spoločnosti, ktoré NAKA preveruje už dlhšie.

Hovorkyňa prezídia portálu viac informácií v snahe nezmariť vyšetrovanie ponúknuť nemohla.

„Toto je už v poradí štvrtý zásah týkajúci sa diaľničiarov. Prvý zo septembra minulého roka súvisel s predraženým nákupom kamier za desiatky miliónov eur, muži zákona prehľadávali aj priestory rodinnej firmy Bödörovcov – Bonulu,“ píšu aktuality.sk.

Ďalej informujú, že systém rozdeľovania lukratívnych kšeftov mal fungovať tak, že si páchatelia predom rozdelili zákazku na menšie, aby sa vyhli prísnym pravidlám verejného obstarávania. Neskôr ich dali personálne prepojeným dodávateľom.

NDS spadá pod ministerstvo dopravy a je v nej zamestnaných 1 500 ľudí. V kompetencii majú celú diaľničnú sieť a každoročne tak rozhodujú o zákazkách aj za stovky miliónov eur.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) zareagovala na najnovší zásah Národnej kriminálnej agentúry týkajúci sa vyšetrovania jej hospodárenia. „NDS bude plne súčinná pri úkonoch súvisiacich s vyšetrovaním orgánov činných v trestnom konaní,“ uviedla v utorok pre agentúru SITA vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková.

K policajnej akcii sa vyjadrilo aj ministerstvo dopravy a výstavby. „Nemáme žiadne detailné informácie k zásahu, vieme len, že sa netýkali žiadnej z prevádzok NDS. Budeme absolútne nápomocní orgánom činným v trestnom konaní, samozrejme ak o to prejavia záujem,“ poznamenal pre agentúru SITA rezortný hovorca Ivan Rudolf.

Prezident Policajného zboru Štefan Hamran na tlačovej besede v utorok informoval, že bolo zadržaných osem a obvinených deväť osôb. Vyšetrovanie pre desiatky obstarávaní sa začalo pre trestné oznámenie samotnej NDS.

Zdroje: Aktuality.sk, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie