Nakazená je aj vodička električky. Potvrdil to Matúš Vallo

  • Po učiteľke materskej školy je v Bratislave ďalší prípad
  • Nakazená je aj vodička električky bratislavského Dopravného podniku
TASR
  • Po učiteľke materskej školy je v Bratislave ďalší prípad
  • Nakazená je aj vodička električky bratislavského Dopravného podniku

Na rannej tlačovej konferencii potvrdil ďalší, dokopy už siedmy prípad nákazy koronavírusom na Slovensku primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Aktualizácia, 12.18: Národné centrum zdravotníckych informácií prosí občanov, aby si uvedomili, že nová infolinka neslúži na medicínske informácie. Neobsluhujú ju totiž lekári. Evidujú totiž enormný nárast záujmu o informácie o novom koronavíruse.

Na čísle 0800 221 234 odborníci odpovedajú na otázky 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Naďalej sú pre verejnosť k dispozícii aj ďalšie kontakty, a to v rámci Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky na čísle 0917 222 682, [email protected] a jeho regionálnych pracovísk.

Aktualizácia, 10.42: Ministerstvo zdravotníctva podľa tlačovej agentúry potvrdilo len 5 prípadov. „Žiadny nový prípad doteraz Národné referenčné centrum nepotvrdilo,“ hovoria.

Vírus sa šíri rýchlo, preto by mali občania podľa nariadení WHO a ÚVZSR dodržiavať všetky bezpečnostné a preventívne predpisy, ostať v dobrovoľnej karanténe, vyhýbať sa chorým a v prípade príznakov kontaktovať lekára.

Matúš Vallo okrem iného zhrnul aj ďalšie zásady, ktorými by sa mali riadiť ľudia v rámci ochrany vlastného zdravia. Radí obmedziť na minimum návštevu verejných podujatí, nákupné centrá treba vymeniť za pobyt v prírode.

Od piatku minulého týždňa sa zatvorili verejné inštitúcie, galérie, knižnice, múzeá či podujatia, ktoré boli naplánované na najbližší mesiac.

Čítaj aj >> Ďalší prípad nákazy koronavírusom je učiteľka bratislavskej materskej škôlky

MŠVVaŠ ruší podľa informácií tlačovej agentúry všetky zájazdy a exkurzie študentov do zahraničia, ale aj návštevy v rekreačných zariadeniach.

Ako ďalej informovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ), toto nariadenie bude platné do odvolania. Uvedené usmernenie sa rozosielalo školám dnes ráno. V súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom Covid-19 zasadal v piatok 6. marca 2020 Ústredný krízový štáb, ktorý prijal viaceré nové opatrenia a zákazy.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech