Nakupuješ online? Na Slovensko by mohla prísť táto úspešná donáška potravín

  • Slovensko by mohlo mať novú donáškovú službu potravín
  • Rohlík.cz je úspešná česká firma, ktorá plánuje expanziu do Viedne, o Bratislave reálne uvažuje
  • Prinášame pohľad na slovenské donáškové spoločnosti
Zakladateľ Rohlík.cz Tomáš Čupr
Zakladateľ Rohlík.cz Tomáš Čupr
  • Slovensko by mohlo mať novú donáškovú službu potravín
  • Rohlík.cz je úspešná česká firma, ktorá plánuje expanziu do Viedne, o Bratislave reálne uvažuje
  • Prinášame pohľad na slovenské donáškové spoločnosti

Na Slovensku by sme sa mohli dočkať novej českej donáškovej služby potravín. Pre StartitUp plány potvrdil zakladateľ spoločnosti Tomáš Čupr.

Expanzii na Slovensko však bude predchádzať investícia v Rakúsku, kde chce Rohlík.cz expandovať najskôr.

„Po otvorení Rohlík.cz v Rakúsku by sme mohli uvažovať aj o Slovensku,“ povedal Čupr pre StartitUp. Podľa neho sú pre Rohlík.cz najviac zaujímavé mestá nad milión obyvateľov. Na Slovensku zatiaľ také mesto nemáme, no Čupr expanziu nevylučuje.

„Je možné, že  expanziou do Viedne to nejako zvládneme aj do Bratislavy,“ hovorí Čupr.

Rohlík.cz ponúka svoju donášku potravín od 7 rána do 23 v noci, a to aj počas víkendov. Nákup nad 1200 českých korún ponúka Rohlík zadarmo.

To však platí len pre Prahu a okolie. Donášku potravín sľubuje firma do dvoch hodín a zaplatiť môžete aj stravnými lístkami.

zdroj: Tomáš Čupr, zakladateľ Rohlík.cz

Inovatívne špeciálne boxy

Rohlík už v minulosti avizoval, že vytvoril pre svojich zákazníkov miesta (boxy), kde si budú môcť zákazníci prevziať svoju zásielku potravín.

Doručenie do boxu je následne zadarmo. Toto je však iba začiatok. Zakladateľ Tomáš Čupr tvrdí, že vybuduje komplexnú sieť výdajných miest. Umiestnené budú v tých najväčších kancelárskych centrách.

Tento nápad prinesie spoločnosti množstvo nových zákazníkov. Tí už nemusia po práci bežať do obchodov, aby nakúpili potrebné suroviny, ale jednoducho si ich vyzdvihnú priamo na mieste a môžu ísť domov. Podľa odhadov by tak mohli ušetriť minimálne pol hodiny času.

Každý jeden box bude pozostávať z dvoch častí. Jedna bude určená pre potraviny, ktoré je nutné uchovávať v chlade a druhá pre tie, ktoré vydržia pri normálnej teplote. Aj keď sa v súčasnosti plánuje nasadenie iba v kancelárskych budovách, nebude to tak do nekonečna. V budúcnosti by sa mohli podobné boxy nachádzať aj na verejných priestranstvách. Všetko však má svoj čas.

zdroj: Tomáš Čupr, zakladateľ Rohlík.cz

Investícia do producentov potravín a prvý zisk

Dve české spoločnosti zamerané mimo iného na predaj kvalitných potravín sa rozhodli spolupracovať za účelom podpory malých a stredne veľkých pestovateľov a producentov potravín.

Tieto spoločnosti sú Sklizeno a Rohlik.cz. Obe prerazili na trhu s potravinami. Jedna spoločnosť si zakladá na vysokomštandarde kvality a druhá na rýchlej a pohodlnej dostupnosti potravín cez online supermarket. Tak zjednodušujú životy mnohých ľudí.

Spoločne plánujú vybudovať centrum, ktoré by pomáhalo spomínanej cieľovej skupine malých a stredných producentov v rozvoji podnikania.

Pomoc by mala nadobudnúť nielenfinančnú, ale aj výrobnú, logistickú alebo obchodnú podobu. Na investície je na prvý rok vyhradená čiastka až 200 miliónov českých korún, čo je približne 7,8 milióna eur.

Rohlík.cz vlastní firma Veľká pecka, ktorá sa podľa portálu E15 dostala prvýkrát s Rohlík.cz do zisku minulý rok. Obrat predstavoval 2,4 miliardy českých korún. Čistý zisk predstavoval 108- tisíc korún, zatiaľ čo minulóm účtovnom období boli v strate 102-miliónov.

Gepostet von HR Rohlik am Mittwoch, 29. November 2017

Slovenské donáškové služby

Na Slovensku si môžete potraviny objednať od dodávateľov Delia a Tesco. Delia objednávky cez internet argumentuje tým, že kúpite len to, čo je potrebné.

„Nakupovanie online sa vám môže zdať drahšie, no výsledná suma za nákup býva častokrát oveľa nižšia. Človek je totiž v kamennom obchode ovplyvnený reklamou, ktorá na neho útočí z každej strany,“ píše sa na stránkach Delia. Ľudia ich však viac poznajú kvôli ich kamenným predajniam.

Väč­ši­nový po­diel ak­cií siete pre­dajní De­lia vlastní od roku 2017 fi­nančná sku­pina Arca Ca­pi­tal, ktorá je od za­čiatku pro­jektu aj jej fi­nanč­ným in­ves­to­rom.

Spoločnosť Arca Capital Slovakia, a.s. v roku 2017 zvýšila zisk o 174 % na 275 112 eur a tržby jej klesli o 74 % na 76 166 eur. Spo­loč­nosť už dáv­nej­šie in­for­mo­vala, že jej am­bí­cie s De­liou sa ne­ob­me­dzujú len na hlavné mesto a jeho oko­lie a s pro­jek­tom má veľké plány.

Expan­do­vať chcela do ďal­ších re­gi­ó­nov aj za­hra­ni­čia. Kon­cept obo­ha­cujú aj ka­viar­ňami či ta­lian­skymi po­tra­vi­nami. Spoločnosť Delia potraviny, s.r.o. v roku 2017 zvýšila stratu o 29 % na -1,550 mil. Eur a tržby jej narástli o 116 % na 7,964 mil. eur.

Cestoviny BIOMILAVyrobené z čistej bio celozrnnej múky (špaldovej, pšeničnej, ražnej), bez vajcec. Vhodné aj pre vegánov.Nájdete na našom eshope eDelia.www.edelia.sk

Gepostet von DELIA potraviny am Samstag, 18. Januar 2020

Tesco ako najväčší hráč dodávok potravín u nás

Tesco na Slovensku patrí k najväčšej sieti reťazcov, ktoré donášajú potraviny domov. Aktuálne zaznamenal v priemere až 800-tisíc dodaných produktov mesačne. To všetko na viac ako 100-tisíc kilometrovej dopravnej sieti.

Aktuálne prichádza s novinkou, v rámci ktorej uzavrel dohodu s externým dodávateľom DoDo. Spoločnosť má Tescu pomôcť rozviesť viac potravín do slovenských domácností.

„Tesco na rozvoz objednaného tovaru využíva aj služby externého prepravcu DoDo. Dodávky sú vyrobené na mieru a majú špeciálnu časť na prevoz trvanlivých potravín, chladiacu a mraziacu časť pre dodržanie teplotného reťazca,“ hovorí pre StartitUp Michaela Lehotská zo spoločnosti Tesco.

Reťazcu Tesco sa na Slovensku dlhodobo darí, aj napriek špekuláciám, kedy mal britský reťazec zo Slovenska úplne odísť. To sa nakoniec nestalo a za rok 2018 hospodárilo Tesco podľa Finstatu s tržbami na úrovni vyše 1,4 miliardy eur. Tesco vykázalo zisk takmer 50-miliónov. Hospodársky výsledok za rok 2019 zatiaľ nemáme.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech