Nákupy po slovensky: Pellegriniho poslanec si nakúpil zimný outfit za štátne peniaze. Tvrdí, že je to pracovný odev

  • Primátor mesta Liptovský Mikuláš sa pred týždňom ukázal v novej bunde
  • Kúpil ju však za peniaze z mestskej kasy, a dokonca bola predražená
  • Bundy boli zakúpené ako ochranný odev proti chladu, bráni sa Blcháč
Untitled design (22)
Facebook/Ján Blcháč - z denníka primátora,
  • Primátor mesta Liptovský Mikuláš sa pred týždňom ukázal v novej bunde
  • Kúpil ju však za peniaze z mestskej kasy, a dokonca bola predražená
  • Bundy boli zakúpené ako ochranný odev proti chladu, bráni sa Blcháč

Je poslancom NR SR za stranu Hlas, ktorej šéfom je Peter Pellegrini. Okrem toho je primátorom Liptovského Mikuláša. Reč nie je o nikom inom ako o Jánovi Blcháčovi. Podľa informácií z portálu Topky.sk si zakúpil tri bundy v hodnote 795 eur. Nič zvláštne by na tom nebolo, pokiaľ by ich nezaplatil z mestskej kasy. 

Bundy pochádzajú z dielne známej značky Rossingol. Ide o kolekciu Rapide a Blcháč si za ne zaplatil viac ako je ich bežná cena eshopoch. Na webe sa ceny pohybujú od 150 do 190 eur. Blcháč však za jednu zaplatil minimálne 300 eur.

zdroj: egov.mikulas.sk

„Bundy boli zakúpené ako ochranný odev proti chladu v súlade so smernicou pre poskytovanie osobných ochranných pracovných prostriedkov výlučne pre členov krízového štábu mesta, ktorí zabezpečujú havarijné či krízové situácie v teréne na území mesta a majú preto nárok od zamestnávateľa na takéto ochranné odevy. Naposledy zabezpečovali riadenie havarijného stavu túto zimu, keď v Liptovskom Mikuláši roztrhlo hlavné vodovodné potrubie a tisícky domácností zostali bez pitnej vody, takisto v tomto období zabezpečujú organizáciu odberných miest pre testovanie na COVID-19, čo si rovnako vyžaduje aj ich prítomnosť v teréne,“ objasnila pre Topky.sk hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš Viktória Čapčíková.

Dodáva, že”…bundy sú riadne označené funkciou a logom mesta, pretože ide výlučne o pracovný, nie súkromný odev a sú farebne odlíšené, primátor ako šéf krízového štábu má inú farbu bundy, ako ostatní členovia, aby boli v teréne dostatočne identifikovateľní. Ide o štandardný postup pri zabezpečovaní pracovných odevov aj v iných samosprávach.“ 

Zdroj: topky.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech