Namiesto krčmy sauna a zrkadlové domčeky za dostupnú cenu. Táto krajina je novým cestovateľským snom

  • Malá krajina na severe Európy láka svojimi neodolateľnými možnosťami
  • Nájdeš tu prelomové rezorty na bezkonkurenčný oddych
  • Zrkadlové domčeky, sauny a „iglu-chalúpky“ lákajú turistov
Estónsky rezort Iglupark so saunami na pobreží a hotel v prírode
Instagram/Iglupark ÖÖD Hötels
  • Malá krajina na severe Európy láka svojimi neodolateľnými možnosťami
  • Nájdeš tu prelomové rezorty na bezkonkurenčný oddych
  • Zrkadlové domčeky, sauny a „iglu-chalúpky“ lákajú turistov

Prekrásna príroda, útulné chatky, sauny a typ luxusu, na ktorý nie sme zvyknutí. Takto si mnohí predstavujú destinácie na severe Európy. Škandinávske krajiny patria medzi štáty s najvyššou úrovňou života na celom svete, čo láka mnohých dovolenkárov a cestovateľov.

Avšak vysoká úroveň so sebou nesie aj vysoké ceny, ktoré sú pre bežného dovolenkára často skutočne extrémne. Rovnako sú na tom aj mnohí slovenskí cestovatelia. No ak aj ty túžiš po dovolenke v nezabudnuteľnej škandinávskej prírode, ale obávaš sa privysokých nákladov, nezúfaj.

Existuje totiž alternatíva, ktorá ti ponúkne rovnaký zážitok a podmienky za zlomok škandinávskych cien. Ide o krajinu, ktorú svet tradične označuje pojmami ako „sever“, „Pobaltie“, „Východný blok“ či „bývalý Sovietsky zväz“.

Estónci však proti týmto označeniam bojujú. V zahraničí sa snažia vytvoriť obraz o novom Estónsku s cieľom zaslúžiť si pomenovanie, na ktoré budú hrdí. Ako vysvetľuje riaditeľka jedného z miestnych inovatívnych projektov Oľga Masalenková, Estónci chcú byť vo svete známi už len jednoducho – ako Estónci.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Zdroje: The Telegraph, Iglupark, Metaloodus, ÖÖD Hötels, Touropia, University of Central Arkansas, Instagram/Iglupark, Instagram/Iglupark

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá