Naplánuj si ráno podľa tohto návodu a budeš produktívny počas celého dňa

  • Podľa popredného psychológa zaoberajúceho sa motiváciou, Rona Friedmana, dokážu prvé 3 hodiny nášho dňa výrazne ovplyvniť celý jeho priebeh.
  • Práve počas nich sme totiž najproduktívnejší.
unsplash.com
  • Podľa popredného psychológa zaoberajúceho sa motiváciou, Rona Friedmana, dokážu prvé 3 hodiny nášho dňa výrazne ovplyvniť celý jeho priebeh.
  • Práve počas nich sme totiž najproduktívnejší.

Ron Friedman tak potvrdzuje mnohé štúdie hovoriace o tom, že mozog je po spánku oddýchnutý a zregenerovaný. To je dôvodom, prečo sme v priebehu troch hodín od prebudenia schopní dosiahnuť náš maximálny výkon a vyriešiť aj tie najnáročnejšie úlohy oveľa ľahšie a rýchlejšie. Samozrejme, je takmer nepredstaviteľné vstať a ešte s rozospatou mysľou riešiť tie najnáročnejšie úlohy. Existuje viacero spôsobov, ako naštartovať svoj deň. Nasledovné dve by si však vynechať určite nemal.

Raňajky robia deň

Raňajky sú základom dňa. Vyvážené raňajky obnovujú rezervy energie, ktoré sme spotrebovali počas noci. Pomôžu nám tak znovu naštartovať náš metabolizmus, podporia činnosť mozgu, zlepšia koncentráciu a zabezpečia prísun energie. Odborníci na výživu sa zhodujú, že by mali obsahovať predovšetkým veľa bielkovín a vlákniny.

Precíť vďačnosť za nový deň

Potom, ako si nasýtil svoje telo, je čas nasýtiť aj svoju dušu. Venuj každé ráno len 5, či 10 minút rannej modlitbe alebo meditácii a uvidíš, že zmeny na seba nenechajú dlho čakať.

Ako využiť najproduktívnejšie 3 hodiny tvojho dňa

Predpokladajme, že teraz si už nabudený a schopný fungovať. Základom úspechu je hneď zrána „zjesť žabu“, teda spraviť tú najnáročnejšiu úlohu (či už časovo alebo psychicky) hneď. O tom, že to funguje, píšu aj autori ako Brian Tracy, Stephen Covey a mnohí iní. Celý trik je v tom, že je dokázané, že ráno je naša vôľa najsilnejšia a produktivita najvyššia. Čo to znamená? To, že počas prvých 3 hodín od tvojho prebudenia dokážeš zvládnuť svoje pracovné úlohy o polovicu rýchlejšie a s oveľa menšími ťažkosťami. Bola by škoda nevyužiť to.

Nenechaj sa rušiť

Dôležité je vytvoriť si priestor, počas ktorého nebudeš rušený žiadnymi vonkajšími vplyvmi. Potrebné stretnutia, hovory a e-maily si odlož na poobedie, kedy už dochádza k prirodzenému poklesu produktivity. A teraz pre niektorých tá najnáročnejšia časť – áno, počas prvých troch hodín od prebudenia sa odporúča zabudnúť na Facebook, Twitter, Instagram a všetky ostatné appky, ktoré by ťa zbytočne rozptýlili.

Koľko času ti pribudne na konto?

Na základe výskumov sa odhaduje, že ak budeš robiť všetko správne, tento spôsob ti môže týždenne ušetriť až 20 hodín. Je len na tebe, ako ich využiješ. Ideš do toho? My rozhodne áno!

Zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK