NASA ponúka 70-dňové ničnerobenie a fajčenie trávy za plat 160,000€

  • Ide o vesmírny výskum pre astronautov, ktorý má určiť, ako by dlhodobá neaktivita vplývala na ich stav a konanie na mimozemských výpravách. Prečo k tomu pridali marihuanu? A prečo nie?
Screen Shot 2016-06-16 at 00.13.31
  • Ide o vesmírny výskum pre astronautov, ktorý má určiť, ako by dlhodobá neaktivita vplývala na ich stav a konanie na mimozemských výpravách. Prečo k tomu pridali marihuanu? A prečo nie?

Ide o dlhodobú štúdiu, počas ktorej budú subjekty naozaj len nečinne ležať a vdychovať zelené opary. Akýkoľvek pohyb je vylúčený – takže ak aj ty patríš medzi jedincov, pre ktorých táto vidina predstavuje mokrý sen, skús šťastie a prihlás sa. Tzv. „rest studies“ ťa podrobia urputnej skúške lenivosti. No vidina vyše tisícky eur za týždeň a podávania rôznych druhov marihuany počas celej doby štúdie by ťa mohla aspoň trochu motivovať.

 

Participanti pritom nemusia len tak bezducho čumieť do stropu, naopak, majú povolené čítanie, volanie alebo skypovanie s kamarátmi a rodinou, pozeranie filmov, či hranie hier. Konečne si tak nejeden subject prečítať všetky knihy, na ktoré nikdy nemal čas, prejde tie urputne ťažké levely Candy Crush-u a so známymi preberie aj zabudnuté traumy z detstva, alebo sa rovno zmieri s bratrancom, ktorého už dobrú dekádu ignoroval. Ktovie, čo všetko sa dá stihnúť za vyše dva mesiace sladkého ničnerobenia. Núdzu o záujemcov pravdepodobne nemajú.

 

Nečudo, že sa astronautovi podarila taká podarená interpretácia Davida Bowieho a jeho „Life on Mars“. Už zrejme vieme prečo.

maxresdefault-2

foto: youtube

 

Aby sme ti aspoň trochu zosadili ružové okuliare, skupiny participantov budú dve. A zatiaľ čo jedna bude len ležať (okrem prvých 13-tich dní, počas ktorých sa môžu vstať a prechádzať sa vrámci zariadenia), tá druhá sa bude pravidelne podrobovať cvikom vo vodorovnej pozícii, pričom bude stále vdychovať marihuanové výpary. Sám posúď, čo je prijateľnejšie. Dokopy budú štúdie trvať nasledovne: pre nečinných 97 (z toho dní bude úplne nečinných) a pre cvičiacich 105 dní. Maximum, ktoré môžu členovia nečinnej skupiny urobiť, je občas dvihnúť nohy a zakloniť hlavy. Prirodzene, obe skupiny budú pravidelne minotorovať a sledovať ich krvný obeh, nervovú sústavu, trávenie, odolnosť voči infekciám, či činnosť srdca.

nasa-patient-8179-200-body-image-1423088062

foto: vice

 

Čo mienia vedci týmto výskumom zistiť? Aspoň približné odpovede na následné otázky, resp. dilemy:

  • ako môže tvoja meniaca sa fyziológia ovplyvniť určité činnosti na vesmírnych misiách
  • porozumenie vplyvu fyziologických zmien a stavu na výkon konkrétnych činností
  • pripraviť si riešenia na prípadné oslabenia, ktoré fyzický stav a prostredie vyvolá

Marihuana je zrejme len čerešničkou na torte, ktorá subjekty uvoľní a spríjemní im tak čas strávený (takmer) absolútným ničnerobením. Takže ak si dnes ešte nespravil nič vznešené pre vedu, môžeš začať. Keď nie rovno u NASA, aspoň domácim tréningom. 

Screen Shot 2016-06-16 at 00.05.32

foto: pinterest

Zdroj: health perfection, zdroj titulnej fotografie: rivals

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá