NASA ponúka online výcvik pre malých astronautov

  • NASA spolu s Medzinárodnou stanicou ISS vytvorili unikátny projekt
  • Hravou cestou sa môžeš naučiť zvládať úlohy, ktorým čelia aj ozajstní astronauti
Astronaut
Zdroj: Pixabay
  • NASA spolu s Medzinárodnou stanicou ISS vytvorili unikátny projekt
  • Hravou cestou sa môžeš naučiť zvládať úlohy, ktorým čelia aj ozajstní astronauti

Koľkí z nás mali ako malí hlavu vo hviezdach a túžili byť astronautom. Po novom sa nim môžeš naozaj stať. NASA totiž spustila vzdelávací projekt zameraný prevažne na deti do 12 rokov. Pre tento účel spojila NASA sily s Medzinárodnou stanicou ISS a vytvorili spoločne unikátny projekt na vzdelávanie.

 

Séria videí a tútorialov má malých budúcich astronautov previesť rôznymi aktivitami a problémami, s ktorými sa stretávajú aj reálni astronauti. Naučiť sa môžeš napríklad ako sa stať astronautom doma, odštartovať raketu alebo postaviť vznášadlo. „Astronauti vidia svet z vesmíru a chcú sa podeliť o jeho krásu a celistvosť,“ vysvetlil Dan Barstow manažér pre vzdelávanie národných laboratórií ISS.

Teraz môžu deti nasledovať bezplatné vzdelávacie aktivity, ktoré zároveň pripravia aj rodičov na pomoc študentom pri skúmaní prírodných vied od biológie a ľudského zdravia až po robotikumatematiku a fyziku – spolu s konkrétnymi sprievodcami pre materské školy a deti až do 12. roku života. Študenti sa môžu zúčastňovať experimentov presne ako astronauti na Medzinárodnej vesmírnej stanici ISS a porovnávať svoje výsledky s výsledkami z vesmíru.

 

Až do 22. apríla môžu študenti dokonca pomôcť pri výbere rastliny, ktorú astronauti zoberú do vesmíru a bude tam rásť. V pláne je v októbri doplniť zásoby stanice prostredníctvom misie SpaceX a poskytnúť astronautom ďalšie strukoviny – ktorý konkrétny druh struku nebolo zatiaľ rozhodnuté. Môžete sa pripojiť k tímu Alfalfa, Mungbean alebo Lentil a pomôcť vedcom zistiť, ktorá rastlina je najvhodnejšia pre život na ISS.

Pri vytváraní týchto aktivít sa národné laboratórium ISS a partneri snažili v týchto ťažkých časoch karantény inšpirovať mladých ľudí. Taktiež chceli ukázať, že astronautom sa môže stať takmer každý.

Zdroje: Solarsystem.nasa.gov, Issnationallab.org

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá