NASA prehovorila o tom, či našla mimozemský život

  • V dobe plnej konšpiračných teórií, možnosti šírenia informácií neuveriteľnou rýchlosťou vďaka internetu je všade vôkol nás veľké množstvo dezinformácií , poloprávd a klamstiev. Pred pár dňami sa internetom šírili správy o nájdení mimozemského života. My ti prinášame vyjadrenie zo strany NASA. Aká je skutočná pravda ?
planets-3d-rocks-outer-space-dust-floating-universe-1920x1200
picview.info
  • V dobe plnej konšpiračných teórií, možnosti šírenia informácií neuveriteľnou rýchlosťou vďaka internetu je všade vôkol nás veľké množstvo dezinformácií , poloprávd a klamstiev. Pred pár dňami sa internetom šírili správy o nájdení mimozemského života. My ti prinášame vyjadrenie zo strany NASA. Aká je skutočná pravda ?

Počas týždňa sme ti priniesli správu, kde hackerská skupina Anonymous tvrdila, že NASA oznámi nález inteligentného mimozemského života.

 „Ak vezmeme do úvahy všetky rôzne projekty a misie, ktoré hľadajú dôkaz o cudzom živote, sme na pokraji jedného z najhlbších, bezprecedentných objavov v histórii“  (Anonymous)

Každý racionálne zmýšľajúci človek by si mal rýchlo uvedomiť, že táto správa nebude tak celkom pravdivá. Kto vie, či sa vôbec jednalo o „oficiálnu“ Anonymous skupinu. Ale napriek tomu sa NASA k tejto správe vyjadrila a odhalila pravdu.

„Napriek niektorým správam, stále neexistuje žiadne oznámenie od NASA o mimozemskom živote,“ uviedol na Twitteri Thomas Turbuchen, riaditeľ správy vedeckých misií NASA.

„Sme na svete sami?“ Zatiaľ síce nevieme čo bude v budúcnosti, ale je našou povinnosťou napredovať tak, aby sme našli odpoveď na túto základnú otázku.“ dodal v ďalšom tweete.


Samozrejme, ak obľubuješ rôzne konšpiračné teórie, pravdepodobne ťa toto tvrdenie Zurbuchena nepresvedčí. Aj tak, pravdepodobne sa jedná o šírenie klamstiev niekým, kto sa vydáva za člena skupiny Anonymous.

Zurbuchen má pravdu. To, či sme vo vesmíre sami, je stále otvorená otázka, ale stále sa dostávame bližšie a bližšie k odpovedi. V našej slnečnej sústave sme objavili niekoľko miest, ako napríklad oceány pod povrchom, čo môže byť ideálnym miestom pre život mikroorganizmov.

Nachádzame stále viac a viac planét, ktoré by  pre nás teoreticky mohli byť obývateľné. V nasledujúcich rokoch budeme schopní študovať atmosféru niektorú z týchto planét a dúfajme, že zistíme, či majú rôzne biologické znaky/signály.

zdroj foto: imgur.com

Už v súčasnosti prebieha niekoľko výskumov a pátraní po cudzozemskom inteligentnom živote. Projekt Vyhľadávanie mimozemskej inteligencie (SETI) hľadá signály už celé desaťročia. Nedávno sa objavil projekt Breakthrough Listen, ktorý je financovaný ruským miliardárom Jurijom Milnerom.

Faktom ostáva, že zatiaľ sme jednoducho nič nenašli. V súčasnosti neexistuje žiadny projekt tohto typu financovaný prostredníctvom NASA, a preto ak by sa nám podarilo zachytiť cudzozemský život, bolo by to prostredníctvom niektorých z vyššie uvedených súkromných projektov.

V tejto situácií je na mieste spomenúť tzv. Fermiho paradox, ktorý spočíva v očividnom rozpore medzi vysokou pravdepodobnosťou existencie mimozemských civilizácií a tým, že zatiaľ nie je akýkoľvek dôkaz o kontakte s nimi. Napriek tomu, že sa slnečná sústava zdá byť naozaj bohatá na planéty, sme nenašli žiadnu zmienku o inom živote. Buď je to preto, lebo jednoducho neexistuje, alebo sme ho zatiaľ nenašli – a to je dosť desivé.

 

zdroj: iflscience.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech