Našli sme najlepšie pracovné ponuky pre mladých ľudí. Tieto firmy ponúkajú 2 400 € či taxík domov

  • Nezamestnanosť na Slovensku opäť klesá a pracovné ponuky sa obrátili v prospech mladých talentov
  • Kandidátov lovia nielen firmy, ale aj HR agentúry, ktoré do spoločností posielajú len kvalitné životopisy
  • Z množstva pracovných pozícií sme vybrali príklady, ktoré možno zaujmú aj teba
Adecco ilustrak
Facebook/SKY PARK by Zaha Hadid a Unsplash/Brooke Cagle
  • Nezamestnanosť na Slovensku opäť klesá a pracovné ponuky sa obrátili v prospech mladých talentov
  • Kandidátov lovia nielen firmy, ale aj HR agentúry, ktoré do spoločností posielajú len kvalitné životopisy
  • Z množstva pracovných pozícií sme vybrali príklady, ktoré možno zaujmú aj teba

Po kríze sa pracovný trh opäť dostal do pozitívnych čísel a v súčasnosti si ľudia nájdu niečo v každom odvetví. Vyhľadávaní sú nielen špecializovaní seniori, ale aj všeobecne talentovaní mladí ľudia.

Niektoré segmenty sú také poddimenzované, že namiesto toho, aby zamestnanec predával sám seba a snažil sa dostať do firmy, sa ho firma snaží za každú cenu stiahnuť a mnohokrát robí nevídané ústupky. Zamestnávatelia sa dnes predbiehajú nielen vo finančnom ohodnotení a benefitoch, ale aj v možnostiach práce z domu.

Príležitostí je momentálne dostatok

Minulý rok trpelo nedostatkom pracovných ponúk viacero sektorov. Trend sa však v roku 2021 postupne obrátil a momentálne je v ponuke viac ako 75-tisíc pracovných miest, čo je najvyššie číslo od októbra 2020.

Nezamestnanosť je v súčasnosti na úrovni 7,37 %, čo je najlepší údaj za posledných 10 mesiacov (9/2021 podľa ÚPSVR) a všetko nasvedčuje tomu, že po pandémii zaraďuje slovenská ekonomika vysokú rýchlosť.

Vďaka veľkému dopytu po zamestnancoch na konkrétne pozície si firmy okrem vlastného hľadania najímajú na hľadanie kandidátov aj HR agentúry, ktoré majú v databáze veľa vhodných životopisov a vedia, ako správne filtrovať uchádzačov.

Najväčšia zamestnanosť je vo vekovej kategórii do 29 rokov – práve šikovných mladých ľudí je teda nedostatok. Aj napriek tomu si však mnohí šikovní absolventi či vysokoškoláci nevedia nájsť prácu.

Našli sme pre teba pracovné ponuky

Aby sme mladým ľuďom podali pomocnú ruku, spojili sme sa s dobre známou personálnou agentúrou Adecco Slovensko, s ktorou sme vybrali päť pozícií vhodných pre juniorov a mladých ľudí.

Slovenské Adecco je členom celosvetovej siete Adecco Group, prehľad o ponukách tak majú v dynamických startupoch aj v stabilných a zabehnutých korporátoch.

 

IT Architekt vo finance sektore

Zobraziť pracovnú pozíciu →

V slovenskom finančnom sektore je aktuálne otvorená pozícia pre IT architekta. Hľadajú sa kandidáti so skúsenosťami zo software vývoja a z objektovo orientovaných analýz a návrhov, ktorí navyše ovládajú aj anglický jazyk. Spoločnosť ponúka minimálne 2 400 eur.

Okrem toho je súčasťou pracovných zodpovedností aj výroba UML diagramov, riešenie ad-hoc chýb vznikajúcich pri vývoji a príprava cenových návrhov. Okrem zaujímavého platu čakajú na úspešného absolventa aj rôzne ďalšie benefity. Podľa Adecca je hlavné, aby išlo o tímového hráča ochotného vzdelávať sa, so záujmom o nové technológie a s ochotou zapojiť sa do diania vo firme.

zdroj: Unsplash/Olia Nayda - IT Architekt.

Zákaznícka podpora z domu

Zobraziť pracovnú ponuku →

Táto pozícia je určená pre ľudí, ktorí preferujú prácu z domu a neboja sa hovoriť po anglicky. Pracovnú ponuku inzeruje jedno z top service centier v Bratislave a po skúšobnej dobe je možná práca z domu. 

Potrebnými vlastnosťami pre úspech sú najmä dobré komunikačné schopnosti, chladná hlava a pozitívny prozákaznícky prístup. Ten sa využije pri riešení rôznych problémov a odbornom poradenstve. Okrem denných a nočných zmien sa pracuje aj na večerné zmeny, kde si na bonusoch zamestnanci dokážu zarobiť až do výšky 500€.

Inzerujúca firma ponúka zamestnancom aj životnú poistku a platí aj taxík domov po nočnej zmene.

zdroj: Unsplash/Petr Machacek - Zákaznícka podpora z domu.

Špecialista reportingu v medzinárodnej spoločnosti

Zobraziť pracovnú ponuku →

Zamestnanie pre človeka, ktorý má naozaj rád poriadok. Dôležitý člen tímu nadnárodnej spoločnosti bude tvoriť, vyvíjať a zdokonaľovať reporty. Môže sa tak aktívne podieľať na zlepšovaní procesov a bude spolupracovať s globálnymi aj regionálnymi kontrolnými tímami.

Výhodou pre kandidátov na túto pozíciu sú predchádzajúce skúsenosti z oblasti financií, znalosť anglického jazyka a dobré analytické myslenie. Práca ponúka veľa benefitov vrátane 13. platu, relokačného či referenčného bonusu, výkonnostný bonus, možnosť pracovať z domu či 5x sick day a 5 dní voľna navyše.

zdroj: Unsplash/Towfiqu Barbhuiya - Špecialista reportingu.

Multilingválna pozícia pre prémiovú značku Dyson

Zobraziť pracovnú ponuku →

Medzinárodná outsourcingová firma hľadá zákaznícku podporu pre prémiovú technologickú značku Dyson. Úspešný kandidát na túto pozíciu musí ovládať nemčinu, francúzštinu alebo holandčinu a bude pracovať pre spoločnosť, ktorá okrem iného sprostredkúva aj zákaznícku podporu pre tie najlepšie značky na trhu.

Členovia zákazníckej podpory riešia náhle problémy, pomáhajú riešiť komplikácie a klientom ponúkajú užitočné rady. Firma ponúka permanentný home office z akejkoľvek lokality na Slovensku, finančné bonusy a možnosť kariérneho rastu na teamleadrov či dokonca manažérov.

zdroj: Unsplash/Annie Spratt - Zákaznícka podpora pre prémiovú značku Dyson.

Detektív nefinančného rizika

Zobraziť pracovnú ponuku →

Pozícia vhodná pre uchádzača, ktorý ovláda nemecký jazyk a hlavnou náplňou práce je vyhodnocovanie nefinančných rizík. 

Okrem toho je súčasťou práce monitorovanie klientskych transakcií, preverovanie a identifikovanie rizikových transakcií,  či spravovanie klientskych dát v internom systéme a príprava pravidelných reportov pre manažment. Budeš teda takým detektívom v backstagi. 

Inzerujúce firma ponúka jazykové kurzy, 5 dní dovolenky navyše, sick days či možnosť home office. 

zdroj: Unsplash/Keren Levand - Administratívny pracovník.

Zaujímavých pracovných ponúk je však na Slovensku omnoho viac. Na Adecco Slovensko je ich aktuálne približne 300, a to pre začínajúcich juniorov aj vysoko špecializovaných seniorov.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie