Navaľnyj ukázal Putinov okázalý palác: Rezidencia ako z filmu má zlaté steny, vlastné klzisko či sieť tunelov

  • Kritik Kremľa Alexej Navaľnyj zverejnil ešte pred návratom do Ruska video o údajnom sídle ruského prezidenta
  • Obrovský komplex na brehu Čierneho mora má vlastný prístav, pláž, wellness a ďalšie vymoženosti
  • Podľa Navaľného nejde ani tak o sídlo, ale celé kráľovstvo o rozlohe menšieho štátu
putin navaľnyj
Reprofoto: Youtube/Alexej Navaľnyj
  • Kritik Kremľa Alexej Navaľnyj zverejnil ešte pred návratom do Ruska video o údajnom sídle ruského prezidenta
  • Obrovský komplex na brehu Čierneho mora má vlastný prístav, pláž, wellness a ďalšie vymoženosti
  • Podľa Navaľného nejde ani tak o sídlo, ale celé kráľovstvo o rozlohe menšieho štátu

Alexej Navaľnyj si ešte pred príchodom do Ruska pripravil prekvapenie. Podarilo sa mu s dronom preletieť nad jedným z najtajnejších miest v Rusku. Kritik Kremľa, ktorý je momentálne zatknutý v Rusku hovorí, že stavba aj s vybavením o rozlohe menšieho štátu patrí ruskému prezidentovi.

Potvrdil tak špekulácie ruských médií, podľa ktorých toto „kráľovstvo“ patrí práve Vladimirovi Putinovi. Gigantické sídlo má nielen vlastný bazén či niekoľko heliportov, ale aj klzisko a sieť podzemných tunelov. Rozloha len samotného paláca je viac ako 17-tisíc metrov štvorcových, uvádza Navaľnyj vo videu. Dodáva aj to, že peniaze na výstavbu, v prepočte asi 1,1 miliardy eur získal Putin z podvodných zdrojov.

Výbava tohto sídla je ako z filmov o Jamesovi Bondovi. Dominuje obrovský, na prvý pohľad luxusný palác. Navaľnyj postupne ukazuje ďalšie vymoženosti, napríklad bazén, hokejové klzisko, niekoľko heliportov, vinicu, vlastný kostol, alebo čajovňu, ku ktorej vedie most. 

V okolí pozemku je dvojkilometrová ochranná zóna, takže ktokoľvek chce preletieť či preplávať cez toto územie, musí ísť naokolo. Sídlo leží pri Čiernom mori, takže má aj vlastný prístav a pláž, na ktorú vedie súkromný tunel. Najznámejší kritik Kremľa dodáva, že v „kráľovstve“, ako toto sídlo nazval, je aj vlastné divadlo, kasíno, či vínna pivnica. Nechýba ani „chateau“ v modernom štýle a hneď vedľa neho je luxusné wellness centrum.

Muž, ktorého sa Putin najviac bojí. Jeho meno je v Kremli ako Voldemort, Navaľnyj sa nevyslovuje

Alexej Navaľnyj vysvetľuje aj to, ako palác vyzerá zvnútra. Podarilo sa mu totiž dostať ku niekoľkým fotografiám, ktoré potajomky vyhotovili robotníci, ktorí sa na stavbe podieľali. Z nich vytvoril počítačovú vizualizáciu. Interiér vyzerá ako palác naozajstného kráľa, či skôr cára. Obrovské miestnosti s vysokými stropmi a detaily zdobené zlatom nesmú chýbať. 

Ako uvádza portál Meduza.io, špekulácie o sídle ruského prezidenta sa začali objavovať už v roku 2010. Biznismen a multimilionár Nikolaj Šamalov mal stavať tento komplex priamo pre prezidenta Putina. Správa vyvolala obrovský škandál a Šamalov napokon palác predal inému oligarchovi, Alexandrovi Poromanenkovi, ktorý mal z areálu vybudovať dovolenkový rezort. Navaľný však tvrdí, že predaj bol len naoko a všetka paráda patrí Putinovi. Ako bonbónik uvádza aj to, že komplex stojí na pozemku ruskej tajnej služby.

Zdroj: Meduza.io

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech