Návod, ako žiť každý deň na maximum a nemusieť nikdy nič ľutovať

  • Dnešok môže byť presne taký, aký chceš, aby bol
  • Tvoj osud nie je vopred predurčený a iba ty rozhoduješ o tom, aký v konečnom dôsledku tvoj deň bude
  • Čiže skôr než: ,,Uvidíme, čo sa stane," by si mal povedať: ,,Dnes sa mi to podarí."
averie-woodard-111828-unsplashb
unsplash.com
  • Dnešok môže byť presne taký, aký chceš, aby bol
  • Tvoj osud nie je vopred predurčený a iba ty rozhoduješ o tom, aký v konečnom dôsledku tvoj deň bude
  • Čiže skôr než: ,,Uvidíme, čo sa stane," by si mal povedať: ,,Dnes sa mi to podarí."

Keď ideš do posilky či do fitka, je iba na tebe, ako tvrdo na sebe zapracuješ. Jedna vec je ale istá – keď z nej pôjdeš domov, a budeš vedieť, že si do toho dal všetko, budeš sa cítiť oveľa lepšie. To isté platí aj o tvojom dni.

Vždy, keď zo seba v práci dávam úplne všetko, som úplne iná osoba. Som šťastnejší a svet je krajšie miesto. Druhí ľudia sa na mňa zrazu usmievajú, keď okolo nich prechádzam, a ja ani netuším prečo. Vážne. Mám pocit, že počas tých dní, keď som urobil všetko to, čo som chcel, sa na mňa usmieva viac ľudí. A som si istý, že ja tie úsmevy neiniciujem.

Počas takýchto dní, keď žijem zmysluplne, odchádzam z práce ešte viac energický, než keď som do nej ráno prišiel. Keď potom prichádzam domov, moje deti za mnou vždy pribehnú, objímu ma, a chcú sa hrať. Keď sa nich počas takých chvíľ pozerám, vidím dokonalosť. Moje srdce naplní láska, a ja cítim pocit maximálnej vďačnosti a pokory za to, čo mám.

Naopak, vždy, keď som v práci rozptýlený a podráždený, domov sa vraciam úplne bez energie. Moja rodina ma stále miluje rovnako, no napriek tomu je pre mňa oveľa ťažšie dať im pozornosť a lásku, ktorú si zaslúžia a potrebujú. Počas týchto premrhaných a nezmyselných dní z ľudí okolo mňa vysávam viac energie, ako im dávam.

Veľmi dobre viem, aký je to pocit, keď sa nedokážeš pohnúť z určitého bodu, v ktorom si sa zasekol. Keď sa cítiš úplne bezmocný na to, aby si svoj život zmenil. Keď je tvoj život ako jeden začarovaný kruh. Pocit viny za čas, ktorý si takto premrhal, ti určite nepomôže. Ak ale zmeníš prístup, budeš prekvapený, ako sa zmení tvoje vnímanie sveta. Ako rýchlo sa zmeníš ty. Začni od maličkostí. Vyskúšaj niektorú z mojich rád, a sleduj, čo sa stane:

1. Urob si rekapituláciu celého týždňa a naplánuj ten ďalší

Vyčleň si v jeden deň v týždni – ja preferujem nedeľu – aspoň 10 až 30 minút na to, aby si popremýšľal o svojich posledných šiestich dňoch. Skús si pritom položiť tieto otázky:

Čo som neurobil?

Čo som zmeškal?

Čo by som mal ešte dotiahnuť?

Po vyhodnotení uplynulého týždňa si budeš môcť urobiť lepšie plány na ten nasledujúci. Takýto malý rituál ti určite pomôže zlepšiť kvalitu tvojich dní.

2. Na konci každého dňa si urob plán na zajtra

Ak máš plán, nie si zaťažený nerozhodnosťou, a v daný deň už presne vieš, do čoho sa treba pustiť. Naopak, ak sa prebudíš bez plánu, budeš počas dňa iba tápať bez toho, aby si niečo poriadne urobil. Je oveľa efektívnejšie prebudiť sa s určitým cieľom. Jednoducho len vstať a ísť. Plánovanie ďalšieho dňa ti dnes zaberie možno dve minúty, no zajtra prinesie väčší osoh, a ušetrí možno celé hodiny.

3. Sústreď sa na dnešok, nie na zajtrajšok

Počas dňa sa sústreď len na svoj plán, ktorý si si urobil včera večer. Nezaťažuj sa ničím iným a ži dnešok naplno. Potom, keď sa tvoj deň priblíži ku koncu, nájdi si dve minúty, aby si si urobil zajtrajší plán. Následne to vypusti z hlavy.

 

4. Trojmesačné energetické cykly

V dnešnej dobe sa veci menia tak neuveriteľne rýchlo, až je ťažké odhadnúť, kde budeš povedzme o 5 rokov. Skús sa preto v prvom rade sústrediť na najbližšie 3 mesiace (samozrejme, na základe toho, čo chceš dosiahnuť dlhodobo). Na konci každého trojmesačného cyklu nezabudni popremýšľať o tom nasledujúcom.

5. Zorganizuj si život

Život je ako záhrada, o ktorú sa treba starať. Snaž sa, aby bola tvoja záhrada každým dňom krajšia a plodnejšia. Urob si poriadok vo svojich veciach. Vo financiách. Vo vzťahoch. Nauč sa efektívnejšie pracovať s časom. Akonáhle začneš svoje veci organizovať, bude pôda v tvojej záhrade vhodnejšia pre to, čo do nej neskôr zasadíš.

6. Vždy si zvoľ tú ťažšiu cestu

Cieľom nie je dokonalosť. Avšak vždy sa snaž vybrať si tú správnu cestu, aj keď nie je najľahšia. To, čo potrebuješ, je pohnúť sa z miesta, v ktorom si uviazol. Nemaj strach o to, čo sa stane, a ako to dopadne. Namiesto toho sa snaž urobiť všetko potrebné. Výsledok sa čoskoro dostaví.

Záver

Keď si sa dnes prebudil, ako si sa cítil? Čo si si pomyslel o dni, ktorý ťa čaká? Nech to bolo čokoľvek, skús sa zajtra prebudiť s týmto pocitom: ,,Dnešok môže byť tak skvelý, ako len budem chcieť.“ Taký pocit ale nepríde sám od seba. Budeš sa musieť naladiť na tú správnu vlnu. Nech už je tvojím hnacím motorom čokoľvek, mal by si mať nejaký dôvod, aby si žil naplno. Možno nevieš, čo presne ten dôvod je, ale akonáhle sa dostaneš do pohbu, časom to zistíš. Uvedomíš si, že všetko v tvojom živote je oveľa krajšie, než si si vždy myslel. A ak sa dostaneš do stavu radosti a zmysluplnosti, budeš dosť silný na to, aby si vedome pretvoril tvoju budúcnosť na takú, akú si zaslúžiš.

zdroj článku: medium.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech