Návrh, model, dokumentácia a interiér budovy v jednom? Vyskúšajte Archicad

skyscrapers-1893201_1280
pixabay

21. storočie so sebou prináša jednu výzvu za druhou. Medzi ne patrí aj neustály vývoj v oblasti architektúry, technológií či tímovej spolupráce. Všetky tieto oblasti spája komplexný BIM softvér, ktorý Vám v nasledujúcich riadkoch predstavíme. Zoznámte sa s Archicadom. 

BIM je nevyhnutnosť. Archicad je BIM.

Archicad je architektonický BIM/CAD softvér pôvodne vyvíjaný pre platformu Macintosh (v roku 1982), neskôr aj pre Microsoft Windows (v roku 1993). Archicad sa stal prvým CAD produktom, ktorý umožňuje užívateľom pracovať súčasne v 2D aj 3D prostredí a voľne ich medzi sebou prepínať.

Archicad je určený nielen pre architektov a stavebných projektantov, ale aj projektantov profesií, interiérových dizajnérov či urbanistov. Vďaka veľmi intuitívnemu ovládaniu je vhodný aj pre študentov stavebných odborov, pre ktorých je výber toho správneho programu na začiatku kariéry kľúčový. Na rozdiel od konkurenčných programov, pri ktorých je potrebné všetko kupovať a inštalovať zvlášť, Archicad ponúka všetko v jednom. Uľahčite si prácu a život – vyskúšajte Archicad. 

Čo je vlastne BIM?

Zatiaľ čo predtým by ste museli pracovať pri návrhu budovy a jej interiérov v niekoľkých rôznych programoch, BIM (Building Information Modeling) ponúka všetko v jednom. BIM model si môžete predstaviť ako virtuálnu stavbu, ktorá obsahuje kompletnú databázu všetkých údajov o stavbe, od prvotného návrhu cez všetky stupne projektovej dokumentácie, výstavbu či správu budov. Informačný 3D model predstavuje vernú kópiu danej stavby v realite. Pracujte v jednom programe, kde sa každá zmena v modeli premietne do všetkých ostatných dokumentov. Doba, kedy ste museli všetko meniť ručne, je preč!

zdroj: Archicad

Prečo Archicad?

Modelovanie v Archicade je oproti iným programom veľmi jednoduché, rýchle a intuitívne. Či už sa rozhodnete upraviť rozmery, vzhľad alebo umiestnenie objektov a konštrukcií, zmeny uvidíte okamžite vo všetkých stupňoch dokumentácie.

Informačný model, okrem fyzického 3D modelu stavby, obsahuje všetky informácie o konštrukcii, stavebných a povrchových materiáloch, ale aj  podrobné popisy použitých prvkov priamo od výrobcu. S Archicadom dokážete vytvoriť BIM projekty rodinných domov, administratívnych, polyfunkčných či výškových budov, ale aj projekty priemyselných stavieb či dokonca mostov, alebo aj urbanistické projekty. Program štandardne obsahuje bohatú knižnicu plnú najrôznejších konštrukčných interiérových a zriaďovacích prvkov, ako aj exteriérových prvkov vegetácie a postáv.

zdroj: pixabay

10 dôvodov prečo Archicad

Ste veľká projekčná spoločnosť, menšia projekčná kancelária, samostatný architekt, projektant alebo dokonca študent? Archicad je pre všetkých. Zvoliť si môžete z viacerých možností permanentných licencií alebo prenájmu Archicadu na rôzne časové obdobie.

  • Jednoduchá a intuitívna práca s programom – vhodné pre architektov, interiérových dizajnérov, ale aj študentov stavebných odborov
  • Šetrí váš čas – všetka potrebná dokumentácia je generovaná automaticky
  • Vždy správne a aktuálne informácie
  • Akékoľvek zmeny sa premietajú v reálnom čase vo všetkých častiach projektu
  • Otvorená spolupráca s viac ako 40-timi rôznymi aplikáciami
  • Tímová práca viacerých projektantov súčasne v reálnom čase bez obmedzení – BIMcloud
  • Fotorealistické vizualizácie
  • Profesionálna prezentácia modelu na báze virtuálnej reality – BIMx
  • Permanentná licencia alebo možnosť prenájmu na rôzne časové obdobie
  • Služby, podpora a vzdelávanie od spoločnosti CAD EXPERT s.r.o.

Archicad vám umožní vo svojej komplexnosti urobiť natoľko dokonalý projekt, že podľa neho bude následná stavba prebiehať ako po masle. Všetko je jednoduché, intuitívne a maximálne užívateľsky komfortné! Presvedčte sa sami!

Archicad – Objavte viac

Archicad – Podcast: SimsalaBIM 

Najnovšie videá

Trendové videá