Poslanci v parlamente reagujú na streľbu na Roberta Fica: Obvinenia z nenávisti

  • Poslanci reagujú na streľbu na Roberta Fica
  • Emocionálne reakcie jeho kolegov
Žiga Blaha
TASR
  • Poslanci reagujú na streľbu na Roberta Fica
  • Emocionálne reakcie jeho kolegov

Ozbrojený útok na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) vníma podpredseda parlamentu Peter Žiga (Hlas-SD), ktorý je poverený vedením Národnej rady SR, ako útok na princípy slovenskej demokracie.

Považuje to za výsledok vybičovaných vášní a rozdelenia slovenskej spoločnosti na dva nezmieriteľné tábory. Žiga to vyhlásil na tlačovom brífingu v parlamente. Očakáva, že tento čin odsúdia úplne všetci.

„Dnes stojíme pred základnou výzvou, ako upokojiť spoločnosť. Ako začať viesť dialóg, aby sme politickú súťaž vrátili tam, kde patrí. V politike sa bojuje argumentmi, násilie tu nesmie mať nikdy miesto,“ vyhlásil.

Udalosť, ktorá sa stala v Handlovej po rokovaní vlády, nazval hroznou. „Takýto hrozný čin sa v histórii Slovenska nikdy neudial,“ podotkol. Verí, že všetko dobre dopadne a Fico bude mimo ohrozenia života.

Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD) ostro odsúdil útok na Fica. Vyjadril aj „ťažké znechutenie“ nad tým, čo podľa neho posledné roky páchala politická opozícia a tzv. liberálne médiá.

Tvrdí, že šírili nenávisť. „Je to útok na každého občana SR,“ povedal. Pýtal sa, či po tomto incidente budú môcť chodiť politici na verejné mítingy.

Pridáva sa Matovič

Predseda hnutia Slovensko Igor Matovič želá premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD) skoré uzdravenie.

„Robert Fico je môj dlhoročný politický súper. To je politika. Ako človeku mu však prajem skoré uzdravenie a hlboko odsudzujem akékoľvek násilie. Päsťami a strelami v politike nič nevyriešime. Prosím, buďme ľudia,“ skonštatoval Matovič v stanovisku.

Strana Kresťanská únia, ktorá je súčasťou poslaneckého klubu spolu s hnutím Slovensko, vyhlásila, že násilie je neakceptovateľné v akejkoľvek podobe. „Modlime sa za premiéra Fica a za Slovensko. Nenávisť zašla priďaleko,“ doplnili v stanovisku.

Zdroje: TK, Facebook/Igor Matovič

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá