Nebaví ťa práca v kancelárii? V týchto bratislavských prevádzkach sa robí oveľa lepšie

  • Práca z domu môže mať mnoho výhod, no nemusí vyhovovať všetkým
  • V Bratislave sme preto našli štyri prevádzky, v ktorých sa ti bude robiť lepšie ako doma či z kancelárie
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Práca z domu môže mať mnoho výhod, no nemusí vyhovovať všetkým
  • V Bratislave sme preto našli štyri prevádzky, v ktorých sa ti bude robiť lepšie ako doma či z kancelárie

Práca z domu je dnes už samozrejmosťou v mnohých firmách a zamestnanci tento benefit, pochopiteľne, radi využívajú. Avšak mnohé štúdie ukázali, že práca z domu nemá vôbec toľko výhod, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Jedna zo štúdií z roku 2015 ukázala, že výkonnosť zamestnancov počas práce z domu klesá.

Trpieť môže aj tvoja schopnosť spolupracovať a vytvárať si pracovné príležitosti. Ďalšia štúdia uvedená v Európskom žurnáli manažmentu totiž ukázala, že komunikácia tvárou v tvár je nevyhnutná na to, aby spolu zamestnanci dokázali efektívne spolupracovať, prichádzať s inováciami a vytvárať si vzťahy na pracovisku.

Existujú, samozrejme, aj výskumy, ktoré „home office“ fandia. Tak, ako aj nám prezradil psychológ Robert Krause v článku: Začať robiť veci načas znamená neponáhľať sa. Toto sú 3 tipy, ako to zvládnuť, vďaka práci z domu sa môžeme zbaviť určitého množstva stresu, napríklad spojeného s prepravou v MHD.

V konečnom dôsledku je to na tebe, aký typ prostredia ti na prácu najviac vyhovuje, no výskumy sa zhodujú v tom, že zmena prostredia podnecuje kreativitu. Nové veci v našom živote, tak ako aj nové prostredie, totiž uvoľňujú do tela hormón dopamín, zodpovedný za motiváciu aj tvorivosť.

Ďalšie výskumy dokonca ukázali, že určitá hladina hluku dokáže pomôcť pri sústredení. Nemôže však byť extrémne rušivá, a na to sú ideálne napríklad kaviarne. Práve tam totiž tvoj mozog musí spracovať ideálnu hladinu zvukov, aby mu pomohla pri sústredení. Ak si teda už unavený z práce z domu a hľadáš zmenu, my ti ponúkame zoznam štyroch bratislavských podnikov, kde ti pôjdu zákazky od ruky.

Lab.café

Skvelý priestor na coworking nájdeš priamo v centre mesta na Námestí SNP, od novembra teda už Námestie Nežnej revolúcie. V útulnej kaviarni dostaneš skvelú vietnamskú kávu praženú na Slovensku a aj koláče od značky Foodlover. Kaviareň vznikla špeciálne (nielen) pre freelencerov a ľudí, ktorí hľadajú priestor na prácu mimo domu či tradičnej kancelárie. V kaviarni sa často organizujú aj rôzne workshopy, a to v priestoroch Dielne. Kaviareň je otvorená od ôsmej ráno do polnoci.

La Putika

Ak ťa inšpiruje originálne prostredie zariadené v štýle začiatku 20. storočia, potom si La Putiku určite zamiluješ. V súčasnosti nájdeš v Bratislava už šesť prevádzok tejto značky. Všetky priestory pôsobia relatívne intímne a nájdeš tu veľa kútov, kam sa môžeš zašiť s notebookom a pokojne pracovať.

Putika býva otvorená od 10 ráno až do polnoci. No pokiaľ hľadáš priestor, kde ťa nebude nič rušiť, odporúčame ti zájsť sem v doobedňajších, prípadne popoludňajších hodinách, pretože na večer sa tento podnik mení z príjemnej kaviarne na hlučný pub, kde väčšina návštevníkov ide za dobrým pivom a vínom.

View this post on Instagram

Exploring Bratislava, Slovakia. At La Putika!

A post shared by ExploreVizuals (@explorevizuals) on

Foxford

Foxford nie je len obyčajná kaviareň v kníhkupectve. Na druhom poschodí predajne Martinus na Obchodnej ulici totiž nájdeš aj špeciálny freelancerský stôl, kde si môžeš byť istý, že ťa nebude nikto rušiť. Ideálne prostredie na prácu v inšpiratívnom prostredí plnom kníh, určite podnieti nejeden inovatívny nápad. Od 8:30 do 21:00 tu nájdeš všetko, čo pre prácu potrebuješ, priniesť si musíš len vlastný notebook. Únavu či hlad efektívne zaženieš kávou, sendvičmi aj šalátami.

Malý princ espresso bar

Zaujímavé miesta na prácu nájdeš nielen v centre mesta, ale aj o kúsok ďalej. Iba zastávku od Trnavského mýta sa nachádza príjemná kaviareň Malý princ, kde pokiaľ prídeš do 12:00, stihneš aj raňajky. Okrem kávy si tu môžeš vychutnať tiež koláče od Puristu a na obed skvelú polievku. Kaviareň je rozdelená na dve miestnosti, kde si vždy nájdeš tiché miesto pre seba aj svoj počítač. Priestor môžeš využiť od 8:30 až do 22:00.

S dobrými ľuďmi a dobrou kávou idú dni ľahšie. ✨~ Príjemný štart týždňa želáme. 🙃💪🏼

Gepostet von Malý Princ espresso bar am Montag, 27. Mai 2019

 

Zdroj: Journals, Science Direct, UCL, Jstor, Lab.cafe, La putika, Foxford, Malý princ espresso bar

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK