Nebaví ťa zisťovať, ktorá lekáreň je otvorená? V Bratislave už funguje prvý lekárenský automat

  • Lekárenský automat od spoločnosti Dr.Max sa nachádza na Trnavskom mýte
  • K dispozícii sú v ňom produkty dostupné bez lekárskeho predpisu
Ilustračný obrázok (pixabay.com), Automat (Dr.Max)
Ilustračný obrázok (pixabay.com), Automat (Dr.Max)
  • Lekárenský automat od spoločnosti Dr.Max sa nachádza na Trnavskom mýte
  • K dispozícii sú v ňom produkty dostupné bez lekárskeho predpisu

Čakanie v dlhých radoch v lekárňach sa už čoskoro môže stať minulosťou. Zmeniť by to mohol nový lekárenský automat od spoločnosti Dr.Max, o ktorom firma informovala na svojej webovej stránke. Dostupné by na ňom mali byť produkty, na ktoré pacienti nepotrebujú lekársky predpis. Okrem toho, budú takéto automaty dostupné nonstop, čo môže výrazne pomôcť pacientom hľadajúcim rýchlu pomoc aj v neskorších hodinách.

Automat má podľa slov Dr.Max tvoriť iba doplnkovú úlohy k ich aktuálnym službám, „Špecializované poradenstvo a vysoká odbornosť budú vždy prvoradé. Sú to piliere, na ktorých je postavená aj naša každodenná starostlivosť o pacientov v lekárňach a ktorá je výsadou odborného personálu. Aktuálne je to technologická novinka v podobe výdajného lekárenského automatu, ktorý má pacientom priniesť zvýšený komfort a pridanú hodnotu lekární,“ vysvetľuje Andrej Križan, komerčný riaditeľ lekární Dr.Max.

zdroj: Ilustračný obrázok (TS Dr.Max)

Aktuálne je sortiment rozdelený do šiestich regálov, v ktorých sa nachádza viac ako 60 položiek z viacerých kategórií, väčšinou bežne dostupných aj v lekárni. Prvý z pätice automatov je od začiatku augusta 2019 zabudovaný do priečelia lekárne Dr.Max v podchode na Trnavskom mýte v Bratislave. Ďalšie dva prístroje by potom mali pribudnúť rovnako v hlavnom meste a ostatné dva by sa do konca tohto roka mali nachádzať v Košiciach.

Aký sortiment v ňom nájdeš? Pôjde o výživové doplnky a vitamíny, liečivá na tráviace ťažkosti/problémy medzi nimi aj probiotiká. Ďalšími sú lieky na prechladnutie vrámci ktorých, budú dostupné napríklad aj očné prípravky. V automate si môžeš zakúpiť zdravotnícke pomôcky, potreby prvej pomoci či prípravky na intímnu hygienu, dezinfekciu a ďalšie.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech