Vojnu vraj Rusi vedú proti podporovateľom „gay parády“. Nebola to doteraz „denacifikácia“? (KOMENTÁR)

BeFunky-collage – 2022-03-10T122406.659
Vinnews.com, Rubryka

Pamätáš si na obdobie niekoľko týždňov/zopár mesiacov dozadu, kedy sa ruské vojská ešte len zbiehali okolo ukrajinských hraníc a svet špekuloval, či bude vojna, alebo nie?

Dokonca aj predstavitelia Ruska do poslednej chvíle ubezpečovali, že žiadna invázia nebude.

Vojnoví štváči. Rusko je na vlastnom území a iba v obranných pozíciách s obrannými zbraňami, Rusko nikdy neútočí,“ takéto vety Slovákov sa neustále objavovali v komentároch na internete.

zdroj: Správa na Facebooku

Keď sa svet zobudil do 24. februára, kedy Rusko oficiálne napadlo Ukrajinu, títo ľudia na istý krátky čas utíchli, aby to spracovali (zrejme to bol šok aj pre nich) a mohli nájsť pre novú situáciu nové pro-ruské ospravedlnenia. Dnes ich vidíme azda pod každým komentárom.

Samotný Putin vyhlásil pred kamerami, že svojou vojenskou inváziou „denacifikuje“ Ukrajinu.

Samozrejme, slovo „invázia“ nepoužil a v Rusku ho v podstate zakázal používať, ale my tu ešte môžeme nazvať veci pravým menom.

Obraz fašistickej Ukrajiny sa Rusko snaží vytvárať a nafukovať už niekoľko rokov:

Práve to je aj jeden z najčastejších argumentov pro-ruského obhajovania Slovákov na sociálnych sieťach – Ukrajinci sú fašisti. K tomu treba prihodiť už roky starú a stále opakujúcu sa fotku skupinky ukrajinských vojakov, kde je na jednej z vlajok hákový kríž a netreba zabudnúť vynechať ani vyše 60 rokov mŕtveho kontroverzného Stepana Banderu.

Áno, takíto jedinci skutočne na Ukrajine existujú.

Mimochodom, nie je veľký problém nájsť podobné fotky s hákovými krížmi ani u ruských vojakov – „takí“ sa jednoducho dajú nájsť vždy a všade, ale to by bol ešte stále ten najmenší háčik v ruskom hlásaní „denacifikácie“.

zdroj: Ruské sociálne siete

zdroj: Ruské sociálne siete

V poslednej dobe sa už objavuje toľko úplne protichodných vecí na ruskú obhajobu, že fakty nedokáže vidieť len niekto, kto ich vidieť doslovne nechce.

Možno si aj ty videl fotografiu, ako ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj drží ukrajinský dres s hákovým krížom, čiže jasný dôkaz, že je fašista – táto fotka sa stala veľmi obľúbenou aj u nás.

 

zdroj: reprofoto: Facebook

zdroj: Reprofoto: Twitter

Stačilo by možno vedieť iba základné informácie o tomto prezidentovi, že je to Žid, ktorého príbuzní/predkovia zomreli v koncentračnom tábore, a už by ti táto fotka prišla sama ako nezmysel. V skutočnosti tá fotka, bez úprav, vyzerá takto:

zdroj: Rubryka

Rusi sa teda snažia „denacifikovať“ krajinu, ktorú vedie Žid, kde židovské komunity na videách stavajú takzvaných ježkov – prekážky pre ruské konvoje – a kde dokonca prišlo na ukrajinskú stranu bojovať niekoľko bývalých vojakov a špeciálov priamo z Izraela. Tu už niečo na prvý pohľad nesedí.

zdroj: The Times of Israel

zdroj: Tiktok. Pozdrav od ukrajinských Židov

Ak by si sa chcel zamotať ešte viac, môžeš si pozrieť videá, ako davy Ukrajincov „vítajú svojich osloboditeľov“ a sami im (teda Rusom) nadávajú do fašistov:

Odstrániť prezidenta Zelenského navyše priamo do Kyjeva prišli, alebo minimálne sa na tom mali podľa viacerých správ podieľať, takzvaní a svetu už celkom dobre známi „Vágnerovci“ – skupina Putinových žoldnierov, ktorá robí pre Rusko špinavú robotu po celom svete.

Okrem Ukrajiny sa im pripisuje pôsobenie napríklad v Sýrii, v Líbyi, Sudáne, Stredoafrickej republike a v ďalších krajinách.

Práve v Sýrii mali mať napríklad (okrem iného) na svedomí mučenie jedného sýrskeho dezertéra, ktorého si so smiechom natáčali. Toto video (nevhodné pre citlivé povahy), na ktorom štyria rusky hovoriaci muži mučia jedného chlapa, odrežú mu hlavu, následne telo zavesia hore nohami a spália, však uniklo na verejnosť a členom ruskej utajovanej, neoficiálnej jednotky prvýkrát v histórii začali hroziť žaloby za vojnové zločiny.

Aj z toho mála, čo je o nich známe, sa dá veľmi rýchlo usúdiť, že sa rozhodne nebavíme o nijako príjemných chlapíkoch, ktorých by si chcel stretnúť. Známi sa stali aj tým, že niektorí členovia majú po sebe nacistické tetovania.

zdroj: Respublica

Takže toto komando malo v rámci „denacifikácie“ zabiť ukrajinského prezidenta židovského pôvodu.

Aha…

Najnovšie do gulášu zámienok pre ruskú inváziu pridal svojou troškou aj moskovský patriarcha Kirill – známy so svojimi dobrými vzťahmi s Putinom – ktorý počas kázne v moskovskej katedrále jasne naznačil, že vojna sa vedie proti tým, ktorí podporujú homosexuálov, alebo presnejšie jeho slovami: „gay parádu“.

Na Slovensku o tom s odvolaním sa na Orthodox Times informovalo konzervatívne médium Postoj.

Teraz sa v tom už, myslím, každý normálne rozmýšľajúci človek úplne stráca. Neposielali fašisti homosexuálov na smrť do koncentračných táborov? Nemali by byť teda „ukrajinskí fašisti“ práve najväčší prenasledovatelia a odporcovia homosexuality? Čo tým chcel teda Kirill vlastne povedať?

Prečo aj u nás jedinci a „politici“, ktorí sa ešte nedávno nebáli verejne napísať, že Hitler bol úžasný človek (Mazurek, Magát a spol.) nie sú teda jasne na strane Ukrajiny, ale skôr Ruska?

zdroj: Facebook/ Marian Magat

zdroj: Telegram / Marián Magát

Veľa vecí tu nemá žiadnu logiku.

Špiny, ktoré sa hádžu na Ukrajincov, sa samé vylučujú, ale očividne je to aj niektorým Slovákom jedno.

„Zrejme to bude všetko dohromady + niečo navyše,“ odpovedal nám úprimne jeden proruský fanúšik, keď sme ho vystavili týmto informáciám – že fašistov, ktorí podporujú homosexualitu, vedie Žid.

zdroj: Vinnews.com

Pri snahe vytvárať obraz „fašistickej Ukrajiny“ si vždy predstavím, aké by bolo jednoduché spraviť fašistov z nás, keby si napríklad Maďari chceli odtrhnúť juh Slovenska a posielať tam svojich ozbrojených mužov.

Za 2. svetovej vojny sme predsa aj my boli na strane Nemecka s taktiež kontroverznou osobou – prezidentom Jozefom Tisom. Aj u nás sa vtedy deportovali obyvatelia do koncentračných táborov, čiže by bolo veľmi ľahké povedať, že sme na tom podieľali.

Stále je na Slovensku množstvo sympatizantov, uctievačov J. Tisa, vo Varíne niektorí naďalej odhodlane bojujú, aby ulica ostala pomenovaná po ňom, a dokonca v samotnom parlamente máme ľudí, ktorí nemali problém ešte pred pár rokmi verejne napísať, že Hitler bol vlastne úžasný človek – podľa mňa si to myslia stále, len už si dávajú pozor na jazyk.

U nás by sa táto zámienka vytvárala ešte možno oveľa ľahšie než u našich východných susedov, ktorí si vo voľbách zvolili Žida.

zdroj: Facebook.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá