Nečakaj vôbec nič. Najhorší hostel na svete si svoj imidž hýčka a opatruje

  • Amstemdarský Hans Brinker Hotel má jedno z najhorších hodnotení na internete
  • Napriek tomu ho ročne navštívia tisícky turistov z rôznych krajín sveta
Hostel Hans Brinker najhorší hotel na svete
Reprofoto: Hansbrinker.com
  • Amstemdarský Hans Brinker Hotel má jedno z najhorších hodnotení na internete
  • Napriek tomu ho ročne navštívia tisícky turistov z rôznych krajín sveta

Turisti si väčšinou vyberajú „najlepšie“ miesta, no cestovatelia a dobrodruhovia čoraz častejšie siahajú po absolútne najhoršie hodnotených miestach a atrakciách. Ľudia majú skrátka radi výzvy a extrémy. Takýmto príkladom je aj hotel Hans Brinker v Amsterdame.

Recenzie má príšerné, nič v ňom nefunguje, sprchuješ sa cícerkom vody a spíš v totálne špinavej posteli. Majitelia si však z toho nič nerobia, práve naopak. Hotel v holandskej metropole urobil zo svojej povesti najväčšiu devízu. Prívlastok „najhorší“ si nesie hrdo.

Funguje už dlho a svoje renomé si stále drží. Meno nesie po Hansovi Brinkerovi, holandskom chlapcovi, ktorý podľa miestnej legendy prstom upchal hrádzu a tým zabránil potope. 

Aspoň sme úprimní

Nepríjemní zamestnanci, neuprataná posteľná bielizeň, špinavé uteráky či zlé raňajky. Toto všetko odštartovala kniha s názvom Najhorší hotel na svete. Ako už kniha uvádza, pomocou rôznych propagačných materiálov bolo toto miesto predstavené celému svetu až v odpudzujúcom svetle.

Za stúpajúcou popularitou stojí úprimnosť. Hotel sa netají absolútne ničím. Pre verejnosť je dostupný na webovej stránke a je aktívny aj na Instagrame.

V Hans Brinker hoteli dostaneš presne to, za čo si zaplatíš

„Vitajte v Hans Brinker: zďaleka nie najlepší, ale definitívne nezabudnuteľný hotel v Amsterdame. V Hans Brinker dostanete presne to, za čo si zaplatíte. A pretože to nie je veľa, nedostanete žiadne z nasledujúcich vecí: bazén, izbový servis, svadobný apartmán, posilňovňu, miniatúrne šampóny, welness či poslíčkov v bláznivých čiapočkách. Jednoducho dostanete klasickú izbu v centre Amsterdamu, ktorá stojí za každý váš cent,” uvádza hlavná stránka hotela.

Je to jedna veľká marketingová kampaň – nevýrazný hotel s nízkym rozpočtom, no aj tak sa líši od ostatných.

Ak by si sa chcel osprchovať, bude ti musieť stačiť tenký prúd. A motto hotela? „Horšie to už byť nemôže, no robíme, čo je v našich silách.“ Špinavé obliečky si hotel odôvodňuje heslom „Posilnite si imunitný systém.“

Cena lôžka začína na 10 eurách, no musíš sa zmieriť s faktom, že v izbe ich je celkovo osem. Ide však o jedno z najlacnejších miest v Amsterdame. V priestoroch sa nachádza reštaurácia, bar či nočný klub otvorený každý deň v týždni. Hotel ponúka raňajky a večeru.

Hodnotenia hovoria za všetko

Hostel si neberie na svedomie žiadne zdravotné či psychické komplikácie spôsobené pobytom. Podľa viacerých recenzií hostia našli na roztrhanej posteľnej bielizni vlasy a v kúpeľni dokonca aj záchod bez poklopu. 

„Najhoršie miesto na pobyt. Hotel nemá vetranie izieb. Okná sa neotvárajú, žiadna klimatizácia ani ventilátory. Je nechutné zostať dokonca jednu hodinu v izbách. Berte túto recenziu veľmi vážne a za každú cenu sa vyhnite tomu, aby ste tu zostali. Je extrémne lacný, ale dôrazne by som naliehal na ľudí, aby o tom za žiadnych okolností neuvažovali, pretože sa tu nedá žiť,“ znelo jedno z hodnotení na Google.

Ďalšie skúsenosti hostí sa príliš nelíšia. Okrem zlého vetrania však spomínajú aj prítomnosť myší a ploštíc, krvavé obliečky, plesnivú kúpeľňu či zelené žĺtka. Preto gurmánsky zážitok od tohto miesta nečakaj. Káva ani raňajky vraj nestoja za zmienku.

Naozaj zlý hostel, navštívila som ho pred rokmi na školskom výlete a bola to tá najšpinavšia vec, akú som kedy videla. Uprostred noci zrazu stál domovník v našej izbe a opravoval akože skriňu. Jedlo bolo takisto veľmi zlé,“ napísal ďalší nespokojný hosť na adresu Holandského hotela.

Výhodou je však bar, ktorý funguje aj v neskorých nočných hodinách, no mnohým návštevníkom narúša pokojný spánok. Bar je podľa webstránky hostela vynikajúci a pripraviť sa máš na to, že sa tu kompletne „rozbiješ“.

Nie všetky zážitky návštevníkov sú negatívne. Príjemný personál, skvelá lokalita či už spomínaný bar ukazujú toto miesto v dobrom svetle.

Veľa ľudí dokonca spomína, že hotel nebol napokon až taký zlý, ako očakávali. Jeho unikátnosť mu ale poprieť nemôžeme. Ako podotýka magazín B&T, hostel stavil na úprimný marketing a to je práve vec, kvôli ktorej sa doň hostia len tak hrnú. Je dokonca taký úspešný, že otvoril svoju rovnako príšernú pobočku aj v portugalskom Lisabone.

Zdroje: Hans Brinker, B&T

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá