Nečakajte, očkujte sa, vyzýva Gröhling učiteľov. Opäť hrozí zatváranie škôl

  • Zaočkovanosť zamestnancov škôl je nad celoslovenským priemerom
  • Ešte stále nie je dostatočná
očkovanie
Unsplash/ Steven Cornfield, Unsplash/ Mat Napo
  • Zaočkovanosť zamestnancov škôl je nad celoslovenským priemerom
  • Ešte stále nie je dostatočná

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) a profesné školské organizácie poďakovali učiteľom a vyzvali ďalších, aby ešte zvážili možnosť dobrovoľného očkovania proti ochoreniu COVID-19. Ako v tlačovej správe informoval odbor komunikácie a marketingu rezortu školstva, zaočkovanosť zamestnancov škôl je nad celoslovenským priemerom, aj keď ešte stále nie je dosiahnutá kolektívna imunita.

Ministerstvo zdôraznilo, že práve vyššia zaočkovanosť ochráni samotných zamestnancov pred ťažkým priebehom ochorenia a zároveň pomôže udržať v školách prezenčnú výučbu. K výzve Za otvorené školy sa k zriaďovateľom škôl a mládežníckym organizáciám pripojili aj zástupcovia školských profesných organizácií.

zdroj: Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) prichádza narokovanie 20. schôdze vlády SR 18. mája 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann

Učitelia idú príkladom

Na Slovensku je počet zaočkovaných učiteľov, odborných zamestnancov a nepedagogických zamestnancov v školstve na úrovni 66 percent. „Som veľmi rád, že zaočkovanosť v školstve je nad slovenským priemerom. Aj vďaka zodpovednosti tejto časti zamestnancov budú naše školy bezpečnejšie. Vážim si, že aj takto naši pedagógovia a zamestnanci škôl idú príkladom ostatným. Ukazujú, že sa riadia vedeckým poznaním, faktami a výskumami namiesto dezinformácií a hoaxov. Učiteľov chcem zároveň poprosiť, aby diskutovali so svojimi kolegami, aby ešte zvážili možnosť dobrovoľného očkovania a využili na to posledné týždne pred začiatkom školského roka,“ vyzval Gröhling. Rezort školstva doplnil, že práve školskí zamestnanci môžu byť ohrození šíriacim sa delta variantom koronavírusu kvôli častému kontaktu s veľkým počtom žiakov, ako aj pre vyšší vek.

Si za to, aby bolo očkovanie proti koronavírusu povinné?

Vyššia zaočkovanosť podľa prezidenta Slovenskej komory učiteľov (SKU) Vladimíra Crmomana napomôže tomu, aby školy poskytovali prezenčnú výučbu. „Jediná cesta k tomu, aby sme tretí školský rok po sebe neboli nútení zatvárať školy, je v maximálnej možnej zaočkovanosti pedagógov, žiakov a ich rodičov,“ priblížil Crmoman. K výzve sa pripojila aj Asociácia pracovníkov súkromných škôl a školských zariadení Slovenska a Združenie katolíckych škôl.

Kampaň Za otvorené školy bude pokračovať pracovnými výjazdmi do všetkých slovenských krajov, kde minister školstva absolvuje stretnutia so zriaďovateľmi škôl.

 

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK