Nečakane ostrá Čaputová: Z politiky moje deti vynechajte! Taraba za svoj prešľap schytáva studenú sprchu

  • Široká verejnosť správanie Tarabu odsudzuje
  • Kritikou nešetrili ani známe osobnosti politiky či kultúry
  • Niektorí politici sa Tarabu zastali, morálne dno sa podarilo prehĺbiť predsedovi SHO
pjimage (99)
TASR/Pavel Neubauer, Tomáš Gál, Fashion LIVE!, TASR/Jakub Kotian
  • Široká verejnosť správanie Tarabu odsudzuje
  • Kritikou nešetrili ani známe osobnosti politiky či kultúry
  • Niektorí politici sa Tarabu zastali, morálne dno sa podarilo prehĺbiť predsedovi SHO

Na politickej scéne máme slušných a poctivých politikov stále menej. Omnoho vyšší počet by sme narátali takých, ktorí strácajú morálny kompas a postrádajú základy slušného správania. Svojimi výrokmi sa do tejto skupiny zaradil Tomáš Taraba a spravil tak absolútne sám a dobrovoľne.

Všetci spoločne musíme odsúdiť takéto správanie

Počas dnešného dňa zverejnil na svojom profile fotku dcéry prezidentky, ktorá bola súčasťou víkendovej módnej prehliadky.

„Útok na politika alebo političku cez jeho deti je politické dno. Poslanec Taraba by sa o moju dcéru nikdy nezaujímal, keby to nesúviselo s mojou funkciou. Ľudskej zlobe a hlúposti musím v živote čeliť, ale moje deti z toho vynechajte!“ reagovala okamžite prezidentka Zuzana Čaputová.

K situácii sa vyjadril aj Miroslav Žiak zo strany SaS . Ten označil poslanca Tarabu za politické dno. Taktiež dodal, že krásne reprezentuje neonacistov a fašistov, z ktorých vzišiel.

„Musíme všetci spoločne odsúdiť takéto správanie a nedávať mu mediálny priestor, pretože to je jediné, o čo mu ide. Teraz si sypem aj sám sebe popol na hlavu, pretože pred časom som ho v domnenienke, že nie je až taký zlý, pozval do diskusie, avšak neonacisti a fašisti sa nemenia,“ uviedol Žiak.

Skúste sa vžiť do mysle 17-ročného dievčaťa

„Emmu poznám. Je to nesmierne múdre, láskavé a krásne dievča,“ uviedla na Instagrame Veronika Cifrová Ostrihoňová. V závere príbehu dodala, že čaká na to, ako to bude pán poslanec vysvetľovať a obhajovať. „Lebo toto je vrchol – na ktorejkoľvek politickej strane barikády stojíte. Toto nie je o politike. Toto je o obyčajnej (ne)ľudskosti,“ uzatvára trefne.

Nevhodné správanie Tomáša Tarabu odsúdil aj Veronikin manžel Matej Cifra, ktorý uviedol, že má dcéru, a preto situáciu vníma veľmi citlivo. „Skúste sa vžiť do mysle a sveta 17-ročného dievčaťa, ktoré si, nedajbože, prečíta len zopár primitívnych komentárov vašich sledovateľov,“ odkázal Tarabovi moderátor Matej Cifra.

zdroj: instagram/veronikaostrihonova

Verejné ataky poslanca NR SR Tomáša Tarabu odsúdil aj tím Fashion LIVE, na ktorom Emma počas víkendu vystúpila.

„Emma Čaputová prešla pred podujatím Fashion LIVE! castingom a nebola nijakým spôsobom protežovaná. Svojej úlohy modelky sa zhostila profesionálne a prispela k vysokému umeleckému zážitku tohto podujatia,“ uviedol tím.

Ďalej dodali, že rovnako odmietajú urážlivé poznámky k jej vzhľadu a umeleckému make-upu.

„Za podujatím Fashion LIVE! stojí tím etablovaných odborníkov z oblasti vlasového stylingu a vizážistiky, ktorých práca reflektuje vizuálnu predstavu samotných dizajnérov. Považujeme za absolútne neprijateľné, že poslanec Taraba verejne ponížil prezidentkinu dcéru a vyzývame ho, aby sa verejne ospravedlnil,“ uzavrel tím Fashion LIVE!.

Podnecuje verejnosť k šikane

„Pani prezidentka, bude neporovnateľne jednoduchšie vysvetliť vašej dcére, že pľuvanec od niekoho ako poslanec Taraba sa vo verejnom priestore nosí s hrdosťou, ako vyznamenanie, ktoré je ocenením vašej práce, než vysvetľovať poslancovi Tarabovi, že je primitívny podliak,“ uviedol spisovateľ Arpád Soltész.

Herečka Eva Mores, známa zo seriálu Nemocnica, zas poukázala na to, že podobného kroku sa dopustil dospelý človek, ktorý je otcom piatich detí a sám seba nazýva kresťanom. „A potom sa rozhodol podnecovať verejnosť k šikane 17-ročného dievčaťa ZA TO, AKO VYZERÁ. Verejne si robiť srandu z toho, že sa rozhodlo stať sa modelkou,“ uviedla herečka.

Lucia Plaváková z Progresívneho Slovenska zas podotkla, že poslanec Taraba ohrozuje deti dlhodobo.

„Dnes poslanec Taraba opäť raz prerazil dno, keď vystavil dcéru prezidentky lynču a šikane na sociálnych sieťach. Je obzvlášť alarmujúce, že sa dnes nachádzame v situácii, keď takéto odsúdeniahodné činy vychádzajú nie z radov nejakých ľudí na okraji spoločnosti, kde o nich nikto ani nezakopne, ale od človeka, ktorý sedí v parlamente, najvyššom zákonodarnom orgáne štátu,“ uviedla Plaváková.

Tá ďalej dodala, že je ohromné, že ide o poslanca, ktorý deti ohrozuje kontinuálne. Poukázala na aktuálnu schôdzu parlamentu, na ktorej sa bude rokovať o návrhu jeho „orbánovského“ zákona, ktorý chce znemožniť prístup ľudí do 18 rokov k informáciám o homosexualite a rodovej identite.

„Ako vieme aj z Maďarska, takýto zákon priamo ohrozuje duševné zdravie mladých ľudí a vystavuje ich vyššiemu riziku samovrážd. Poslanec Taraba je hrozbou pre deti na Slovensku. Na tom sa nedá nič zaprieť,“ dodáva Lucia Plaváková. Status uzatvára so slovami – zlo je zlo. A nemá hranice.

K príspevku poslanca Tarabu sa vyjadrila na svojom Instagrame aj Beáta Jurík predsedníčka PSF platformy, ktorá vo svojom príspevku informuje verejnosť a aj samotného Tomáša Tarabu o novele, ktorá je účinná od 1. júla 2021. Do Trestného zákona nedávno pribudol nový trestný čin nebezpečného elektronického obťažovania.

Podľa § 360b odseku 1a,b sa uvádza, že „Kto úmyselne prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, počítačového systému alebo počítačovej siete podstatným spôsobom zhorší kvalitu života iného tým, že ho dlhodobo ponižuje, zastrašuje, neoprávnene koná v jeho mene alebo dlhodobo inak obťažuje, alebo neoprávnene zverejní alebo sprístupní tretej osobe obrazový, zvukový alebo obrazovo-zvukový záznam jeho prejavu osobnej povahy získaný s jeho súhlasom, spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť alebo privodiť mu inú vážnu ujmu na právach, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.“

Beáta Jurík v príspevku taktiež uviedla vyjadrenie Polície SR, rovnako ako svoj vlastný postoj, ktorým dala najavo, ako veľmi poslanec Taraba prerazil ďalšie dno.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Beata Jurik (@beata_jurik)

Samuel Marec sa na svojom Facebooku taktiež vyjadril k správaniu a postoju poslanca Tarabu. Ten si servítku pred ústa dať nepotreboval.

PREČO JE DÔLEŽITÉ BYŤ OBEŤOU

Tomáš Taraba má stranu a tá strana má preferencie na úrovni štatisickej chyby.Keďže má…

Posted by Samuel Marec on Tuesday, October 19, 2021

Aktualizované 20:00

Nájdu sa aj takí, ktorí sa Tarabu zastali

Predseda Slovenského Hnutia Obrody (SHO), Róbert Švec, dnes poslanca Tarabu verejne podporil. 

Osobne nepovažujme za šikanu to, ak niekto vyjadrí svoj názor a povie, že dcéra prezidentky vyzerá na fotografii ako chlapec. Považujem to za vyslovený názor a v slobodnej a demokratickej spoločnosti, za akú nás liberáli označujú, má každý právo povedať, aj verejne to, čo si myslí,“ napísal na sociálnu sieť Facebook Róbert Švec.

Prezidentke Slovenskej republiky a polícii odkázal, aby neboli „takí precitlivení“.

Zdroje: Instagram/beata_jurik, Facebook/Samuel Marec

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie