Neďaleko Prievidze spadlo lietadlo. Pilot v ňom ostal zakliesnený

  • Zakliesnený pilot komunikoval, nevedel však presne určiť, kde sa nachádza
  • Polícia po ňom intenzívne pátrala, našli ho na poli, mimo ohrozenia života
spadlo lietadlo
FB/ Polícia SR - Trenčiansky kraj
  • Zakliesnený pilot komunikoval, nevedel však presne určiť, kde sa nachádza
  • Polícia po ňom intenzívne pátrala, našli ho na poli, mimo ohrozenia života

Polícia dnes v skorých ranných hodinách intenzívne pátrala po motorovom lietadle, ktoré spadlo medzi obcami Cigeľ a Lehota pod Vtáčnikom v okrese Prievidza.

Ako informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, lietadlo sa podarilo nájsť, pilot nie je v ohrození života. Ďalšie informácie poskytne polícia neskôr.

Lietadlo našli na poli

Polícia na sociálnej sieti informuje, že pilot bol podľa prvotných informácií v lietadle zakliesnený a komunikoval. Nevedel však presne určiť, kde sa nachádza.

Policajti na sociálnej sieti skoro ráno uviedli, že po lietadle pátrajú intenzívne zo zeme i zo vzduchu. Po príchode zistili, že je lietadlo následkom pádu prevrátené. Pri udalosti sa zranila jedna osoba, pilot lietadla. 

„Polícia z Prievidze v krátkom čase lietadlo našla na poli. Pilot by mal byť mimo ohrozenia života. Bol však vrtuľníkom prevezený na vyšetrenie do nemocnice.“

Vec si prevezme Letecký a námorný vyšetrovací útvar.

lietadlo
zdroj: FB/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Miesto je zabezpečené

Podľa hovorcu Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Mariána Petríka na mieste pádu lietadla zasahovali šiesti hasiči z Prievidze.

„Lietadlo na padáku spadlo na pole, pilot zostal zakliesnený vo vnútri stroja. Zasahujúci hasiči z Prievidze spolu so záchranárskym tímom z letiska vyslobodili zakliesneného pilota z vraku lietadla a po poskytnutí predlekárskej prvej pomoci ho preniesli do vrtuľníka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Ten následne zraneného transportoval na ďalšie ošetrenie do nemocnice,“ uviedol Petrík.

Lietadlo
zdroj: Polícia SR - Trenčiansky kraj

Ako ďalej doplnil, hasiči zabezpečili miesto udalosti, na havarovanom lietadle vykonali požiarno-bezpečnostné opatrenia a následne miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície.

Portál Info.sk informuje, že je pilot v stabilizovanom stave a z nemocnice ho prepustili do domácej starostlivosti. Podľa ich informácií došlo k pádu počas testovania nového typu lietadla WT9 Dynamic.

Pri letových skúškach je potrebné lietať vyššími rýchlosťami, píšu. Došlo počas jednej z nich k chybe, kvôli ktorej nedokázal lietadlo pilot ovládať.

Uvádzajú tiež, že pilota z miesta nehody previezli do nemocnice v Bojniciach, kde zistili, že utrpel ľahké zranenia, distorziu krčnej chrbtice. Ide o jej vyvrtnutie či vykĺbenie, kedy nedochádza k zlomenine stavcov, no poškodia sa mäkké tkanivá chrbtice.

Zdroje: FB/Polícia Trenčiansky kraj, SITA, Info.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá