Nedeľné okienko: Naozaj nemusíš byť podnikateľ, aby tvoj život stál za to

  • Slovo startupista nadobudlo za posledné roky úplne iný rozmer. Človek nevie, či je to nadávka, vyjadrenie hipisáckeho štýlu podnikania alebo človek s dream jobom.
man
unsplash.com
  • Slovo startupista nadobudlo za posledné roky úplne iný rozmer. Človek nevie, či je to nadávka, vyjadrenie hipisáckeho štýlu podnikania alebo človek s dream jobom.

Z každej strany sme masírovaní názormi, že ak nedostaneme prevratnú ideu na založenie vlastného biznisu, sme odsúdení  na nešťastný život posluhovača. Pre mnohých predstavuje vidina vlastného biznisu, na ktorého čele bude stáť on, hnaciu silu naprieč životom. Následne ťa o tom presvedčia aj citáty tipu:

„Ak nezačneš budovať vlastné sny, niekto ťa zamestná, aby si mu pomohol vybudovať tie jeho.“

foto:unsplash.com

Takéto myslenie sa stalo pre mnohých priam mantrou, s ktorou sa jednoducho chceš stotožniť. Ak plánuješ viesť usporiadaný život a cítiť sa naplnený, musíš podnikať. Prekvapením však je, že naozaj nemusíš byť generálnym riaditeľom spoločnosti, aby si si každý večer líhal do postele s pokojom na duši, že si tým, kým by si v živote mal byť.

foto:pinterest.com

Nie naozaj nie je nič zlé, ak si zamestnanec. Nie je nič zlé na tom, keď stojíš pri budovaní sna niekoho iného. Ak by chcel každý z nás prísť s prevratnou myšlienkou na novú technológiu alebo hi-tech kvetináč, asi by nebolo všetko s kostolným poriadkom. Ľudia by jednoducho odmietli pracovať na snoch niekoho iného len preto, že im žiadna inovatívna myšlienka nenapadla a tam by to celé skončilo.

foto:quickmeme.com

Pozrime sa napríklad na produkty od Apple, Sygicu alebo Esetu, ani jeden z nich by sme si neužili bez „obyčajných“ zamestnancov. Samozrejme v niekoho hlavne musela vzniknúť prvotná idea na založenie spoločnosti, ale pri myšlienke by to aj skončilo, ak by na produktoch denne nepracovali tímy programátorov dizajnérov, účtovníkov a tak ďalej.

Vízie menia svet, rovnako ako inovatívne myšlienky. Avšak žiadna z týchto myšlienok by nebola hodná ani centu, ak by ju nebol ochotný podporiť zástup talentovaných ľudí, ktorí ju premenia na hmatateľnú hodnotu.

foto:memegenerator.net

Ak plánuješ založiť startup len z presvedčenia, že musíš nadobudnúť funkciu CEO, porozmýšľaj či by ťa tam náhodou nebola aj škoda. Naozaj sa tu nemusíme hrať na startupistov, bývať v mama hoteli a pripravovať neexistujúcich zákazníkov na príchod produktu, ktorý zmení ich nudné životy. Byť zamestnancom je v pohode.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech