Nekonečná plavba okolo sveta „za pár šupov“. Cestovatelia sa dočkali veľkej novinky

  • Nový koncept trojročnej plavby Life at Sea
  • Potápanie, čistenie oceánov a cenovo dostupné dobrodružstvo
  • Nekonečná plavba s flexibilným nástupom
Zaoceánska loď
Zaoceánska loď, Unsplash/Alonso Reyes
  • Nový koncept trojročnej plavby Life at Sea
  • Potápanie, čistenie oceánov a cenovo dostupné dobrodružstvo
  • Nekonečná plavba s flexibilným nástupom

Ak ťa myšlienka stráviť tri roky na výletnej lodi vystraší, priprav sa na prekvapenie. Spoločnosť Life at Sea Cruises, ktorá má v novembri vyplávať na trojročnú cestu okolo sveta, plánuje, že ju premení na nekonečnú cestu. Nazve ju „výlet, ktorý nikdy neskončí“, informuje CNN.

Kendra Holmes, generálna riaditeľka Miray Cruises, uviedla, že niektorí potenciálni pasažieri sú nadšení myšlienkou výletu. Problémom je ale stanovenie si plánovaného odchodu.

Dobrodružná cesta

Zatiaľ čo by sa pasažieri zaviazali na trojročné obdobie, mali by možnosť nastúpiť na cestu v akomkoľvek mieste plánovanej destinácie. Tým by sa z neho stala neustála a nekonečná plavba. Namiesto pevne stanoveného trojročného výletu.

Pasažieri, ktorí pristúpia na loď neskôr, si nezopakujú cestu na miesta, ktoré už navštívili. Miesto toho by ich cesta pokračovala do nových destinácií a mohla by trvať tak dlho, ako by si želali. Veľké destinácie ako Veľkonočný ostrov, Dubaj a India nie sú v počiatočnom pláne plavby z logistických dôvodov. Očakáva sa, že sa pridajú v štvrtom roku.

V prvom roku tohto výletu, ktorý odštartuje 1. novembra v Istanbule, budú mať cestujúci možnosť nastúpiť na loď aj z ďalších siedmich miest. Kendra Holmes vysvetlila, že táto myšlienka vznikla po rozhovoroch s potenciálnymi pasažiermi, ktorí nemohli prísť na pôvodný termín odchodu.

„Niektorí, ktorí už mali rezervované miesto na lodi, sa stretli so zdravotnými problémami. Už od začiatku sme hovorili, že im vrátime peniaze, ak budú mať zdravotné ťažkosti, ale niektorí z nich chcú podstúpiť liečbu a aj tak sa zúčastniť plavby, preto sme sa snažili vytvoriť pre nich možnosť,“ vysvetlila Holmesová.

Flexibilita nekonečnej plavby

Pre tých, ktorí nemôžu nastúpiť na loď v Istanbule, sú k dispozícii alternatívne miesta, kde môžu začať svoju cestu. Medzi nimi je Barcelona od 6. novembra, pokračujú Bahamy o týždeň neskôr alebo Rio de Janeiro od 20. decembra, práve počas Vianoc. V prvom polroku 2024 sú naplánované aj ďalšie zastávky v Strednej a Severnej Amerike.

Holmesová zabezpečila, že nový systém neovplyvní politiku spoločnosti predávať len 85 % kapacity lode. Loď MV Lara môže prepravovať 1 400 pasažierov, ale Holmesová zdôraznila, že nikdy nepredajú plnú kapacitu. „Nechceme, aby cestujúci mali takýto zážitok. Snažíme sa udržať ju na 85 %.“ V súčasnosti je obsadenosť pre novembrové odchody viac ako 50 %.

Life at Sea spúšťa aj program „Potápanie okolo sveta“, ktorý je šitý na mieru pre tých, ktorí milujú potápanie. Na palube bude k dispozícii potápačský obchod v spolupráci so Scuba Diving International (SDI), pričom na mieste bude stály inštruktor.

Pasažieri budú mať možnosť získať potápačské certifikáty už počas plavby. Taktiež budú mať možnosť potápať sa na rôznych miestach po celom svete. Počas cesty budú mať hostia príležitosť zúčastniť sa aj čistenia oceánov a podporiť rast korálov.

Cenovo dostupné

Nekonečná plavba predstavuje najnovší krok vo vývoji spoločnosti Life at Sea. Hoci nie je prvou spoločnosťou, ktorá ponúka dlhodobé plavby, zostáva jednou z cenovo dostupnejších možností pre tých, ktorí túžia po dlhodobom cestovaní.

Kendra Holmes uviedla: „Cena sa pohybuje okolo 3 300 – 3 750 eur mesačne, vďaka čomu máte možnosť spoznávať svet. Túto plavbu môžeme ponúknuť priemerne zarábajúcim ľuďom alebo tým, ktorí práve ukončili svoje bežné zamestnanie.“

Aktuálna cena začína na 38 513 dolárov ročne na osobu, čo je približne 36 000 eur a zahŕňa všetky základné služby vrátane zdravotnej starostlivosti na palube.

Zdroje: Life at Sea, CNN, SDI

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá