Nemá záchod, nedá sa v nej spať. Plážová chatka sa predáva za obrovský balík peňazí a je drahšia ako byt na Slovensku

  • Predaj plážových chatiek vo Veľkej Británii je čoraz populárnejší
  • Niektoré z nich sú drahšie ako byty na Slovensku
pjimage - 2021-09-17T153952.894
Yahoo/SWNS
  • Predaj plážových chatiek vo Veľkej Británii je čoraz populárnejší
  • Niektoré z nich sú drahšie ako byty na Slovensku

Plážová chatka nachádzajúca sa v Británii, ktorá sa do predaja dostala len pred niekoľkými dňami, je už teraz najdrahšou v celej krajine. Zaujímavosťou je, že od ostatných stavieb sa líši najmä tým, že nedisponuje toaletou. Prečo je teda taká drahá?

Chatky na pláži môžeme v súčasnosti považovať za veľmi obľúbenú investíciu. Môže za to najmä pandémia, ktorá z týchto malých chatiek urobila miesto plné pokoja a oddychu.

zdroj: Yahoo/SWNS

Počet vyhľadávaní chatiek v ponukách realitných kancelárií sa počas pandémie zvýšil niekoľkonásobne.

Za zmienku stojí chatka, ktorá sa predáva za rekordných 570-tisíc libier, čo je dvojnásobok ceny priemerného anglického domu. Portál Yahoo informuje o dome s rozlohou necelých 20 metrov štvorcových, ktorý sa nachádza v exkluzívnej štvrti Mudeford Spit v meste Dorset.

Podľa informácií, ktoré poskytujú realitné kancelárie, je dom o niečo väčší ako susedné domy. Jeden z týchto domov sa pred niekoľkými mesiacmi predal za 375-tisíc libier.

zdroj: Yahoo/SWNS

Chata za viac ako pol milióna libier disponuje solárnymi panelmi a zmestí sa do nej až 6 ľudí. Okrem iného je v chate plne vybavená kuchyňu so vstavanou chladničkou a mrazničkou. Nechýbajú tu ani dve terasy. Hoci ide o plusy, na chate chýba toaleta. 

Hoci v chatke prespí až 6 ľudí, táto informácia je úplne zbytočná, pretože v mnohých plážových chatkách je nočný spánok nelegálny. Denné využívanie chatiek je ale povolené.

Keďže je väčšina plážových chatiek v prenájme, nájomníci by si pred jej prenajatím mali zistiť potrebné informácie. Cena chaty sa odráža od lukratívnej štvrte, blízkej pláže a prístavu. Podľa realitného makléra, ktorý chatu predáva, prešla nedávno viacerými zmenami, medzi ktoré patrí dodanie ohrievača vody. 

zdroj: Yahoo/SWNS

zdroj: Yahoo/SWNS
Zdroj: Yahoo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech