Nemajú ani 20 rokov a menia svet k lepšiemu. LEAF Award ocenil talentovaných Slovákov

  • Dnes večer sa v Bratislave uskutočnil 4. ročník ocenení LEAF Award na podporu mladých talentovaných ľudí vo veku 13 až 19 rokov
  • Medzi ocenenými sa ocitli zakladateľka eko značky YOMA, mladý robotik aj vývojár aplikácie Hlas mesta
Archív: Startitup
Archív: Startitup
  • Dnes večer sa v Bratislave uskutočnil 4. ročník ocenení LEAF Award na podporu mladých talentovaných ľudí vo veku 13 až 19 rokov
  • Medzi ocenenými sa ocitli zakladateľka eko značky YOMA, mladý robotik aj vývojár aplikácie Hlas mesta

LEAF Award je prestížne ocenenie, ktoré udeľuje spoločnosť LEAF podporujúca rozvoj mladých talentovaných inovátorov na Slovensku. Štvorčlenná porota už štvrtý rok po sebe vybrala z množstva prihlásených projektov sedem najlepších, ktoré sa vo finálový večer uchádzali o ich priazeň.

Do finále sa prebojoval Jakub Adamec, ktorý stojí za aplikáciou uľahčujúcou orientáciu v hypotekárnych úveroch, Laura Bilíková, zakladateľka umeleckého časopisu HMOTA podporujúci mladých vizuálnych umelcov aj poétov, Daniela Gregušová, výrobkyňa ekologických ľanových obalov YOMA, Stanislav Jochman, ktorý zostrojil vlastného edukačného robota Robot Cing 4.0, Filip Kováč, organizátor umelecko-industriálnych podujatí Odyssea, Peter Kováč, stojaci za aplikáciou Hlas mesta či Michaela Suchá, ktorá upozorňuje na problémy fast fashion a navrhla vlastné ekologické upcyklované oblečenie.

Porota ocenila troch finalistov, ktorých čakalo nielen uznanie, ale aj Program podpory rozvoja pre mladých.

Prvou výherkyňou večera bola 19-ročná Daniela Gregušová. Študuje na gymnáziu v Košiciach a popri štúdiu brigádovala v papierníctve, kde si uvedomila, aké veľké množstvo plastových obalov na zošity ľudia spotrebujú. Preto sa rozhodla prísť s ekologickou alternatívou a vymyslela vlastnú značku YOMA, ktorá funguje od januára. Študenti zo strednej odbornej školy Daniele pomáhajú šiť ekologické obaly z ľanu, slúžia zošity, ale aj na desiatu či telefóny.

Svojou prihláškou nás zaujala aj 18-ročná Daniela Gregušová z Košíc. Popísala v nej totiž svet, v ktorom plastové obaly…

Gepostet von LEAF am Montag, 10. Juni 2019

Druhým výhercom je Peter Kováč so svojím projektom Hlas mesta. Peter pochádza z Levíc, má 18 rokov a študuje na gymnáziu. Hlas mesta pomáha spojiť občanov a samosprávy a občanom dáva možnosť nahlásiť problémy, ktoré každodenne vo svojej obci pozorujú alebo otvoriť priestor na diskusiu prostredníctvom jednoduchej mobilnej aplikácie. Vytvára priestor na obojstrannú a vzájomnú komunikáciu občana a zastupiteľstva.

Náš ďalší finalista Peter Kováč má 18 rokov a žije v Leviciach. Je autorom projektu Hlas mesta 🗣, s ktorým už 19. júna…

Gepostet von LEAF am Dienstag, 11. Juni 2019

Ako posledný si po ocenenie prišiel na pódium 19-ročný Stanislav Jochman z Košíc. Podarilo sa mu zostrojiť robota Cing 4.0, ktorý má slúžiť ako edukačná pomôcka pre výučbu robotiky a informatiky na školách. Stano vo svojom projekte prepojil pedagogické znalosti s informatikou. Vďaka robotovi si môžu študenti prostredníctvom jednoduchých knižníc cvičiť programovanie. Cieľom projektu je rozšíriť robota Cinga medzi ľudí a do škôl.

Ste zvedaví, aké projekty sa dostali do finále 4. ročníka LEAF Award? 🤔 ….nech sa páči, postupne vám predstavíme…

Gepostet von LEAF am Freitag, 31. Mai 2019

Výhercovia LEAF Award získali od spoločnosti finančnú podporu v hodnote 5-tisíc eur a ročný podporný plán, ktorý im pomôže v správnom smerovaní a rozvoji ich ambicióznych projektov. Všetci finalisti získali aj čestné uznanie a tí, ktorým sa nepodarilo odísť s ocenením, si domov odniesli aspoň finančnú čiastku v hodnote tisíc eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech