Nemáš chuť na kúpaliská plné ľudí? Poď sa schladiť na tieto netradičné miesta

  • Ak máš po krk preplnených pláží, prinášame ti tipy, kam sa ísť schladiť cez leto
  • Namočiť si pritom nemusíš ani prst
  • Miesta sú jedinečné a nenavštevuje ich veľa ľudí
  • Ak máš po krk preplnených pláží, prinášame ti tipy, kam sa ísť schladiť cez leto
  • Namočiť si pritom nemusíš ani prst
  • Miesta sú jedinečné a nenavštevuje ich veľa ľudí

Leto môže byť kruté. Ak sa nechceš potiť celý deň doma, ideš pri vodu spolu s ďalšou kopou ľudí. Spoločne sa s nimi tlačíš niekde na štrku alebo pri bazéne a snažíš sa ignorovať detský rev, hmyz a slnko, ktoré pripeká všetko naokolo.

Ak nie si fanúšik veľkých davov a svoje žalúzie máš najradšej zastreté, prinášame ti tipy kam sa ísť schladiť v blízkosti Bratislavy aj bez týchto letných pôžitkov.

Lesy

Nie vždy si uvedomujeme, v akej krajine žijeme, a čo všetko nás obklopuje. Slovensko má nádhernú prírodu, ktorej lesy predstavujú najlepší únik pred rozhorúčenými mestami.

Koliba Bratislava

Gepostet von Obrázkový svet am Samstag, 2. November 2013

Nemusíš ani chodiť ďaleko. Pár zalesnených plôch nájdeš aj v Bratislave. Koliba či bratislavský Horský park predstavujú v horúcich dňoch dostatočný únik pred slnkom.

Jaskyne

Máme to šťastie, že v našej krajine môžeme navštíviť hneď niekoľko jaskýň. Keď do nejakej vstúpiš, pocítiš okamžitý teplotný pokles hneď o niekoľko stupňov.

Jaskyna Domica.

Gepostet von Top Citáty a iné. am Freitag, 1. März 2019

Ak však nie si turistický typ, prinášame ti aj komfortnejšie spôsoby, ako zahnať teplo.

Národný salón vín Slovenskej republiky

V utorok vyberame novu stovku vin. K dispozicii mame 442 adeptov teda vzoriek.

Gepostet von Národný salón vín Slovenskej republiky am Samstag, 18. Juni 2016

Národný salón vín je v centre Bratislavy v Apponyiho paláci, kde sa aj nachádza Múzeum vinohradníctva a vinárstva. Prístup tam máš k stovke najlepších vín Slovenska a klíma vínnej pivnice je v horúcich mesiacoch viac než prijateľná.

Na výber máš z niekoľkých degustácií. Dve (5€), štyri (9€) alebo osem (12€) vzoriek vín, ktoré ti poradí vybrať someliér, alebo prémiovejšej kvality po 6 vzoriek (19€). Počas voľnej degustácie bez someliéra môžeš do 100 minút ochutnať až 72 vín (23 €).

Ice Bar Bratislava

Ice Bar sa nachádza v centre bratislavského Starého mesta. Je situovaný v podzemí kaviarne Tesla Cofee & Bar v historickej budove na Panskej ulici. Interiér ťa určite ochladí aj v tých najväčších horúčavách, je totiž vytvorený z krištáľovo čistého ľadu.

Friday!!! Time to go make to stories for Monday. Come in the Icebar Bratislava and have a fun🤩❄️

Gepostet von TESLA Coffee and Bar am Freitag, 7. Dezember 2018

V bratislavskom ice bare sa zachovali pôvodné klenbové stropy, čo je svetová rarita. Na jeho vytvorenie bolo použitých 40 ton ľadu.

V tomto mrazivom prostredí si môžeš vychutnať drinky z ľadových pohárov. Ak ti však bude až príliš veľká zima, personál ti rád poskytne teplú bundu či rukavice.

Kryokomory

Kryoterapia je v prvom rade liečba v špeciálnej komore, pred ktorou musíš absolvovať lekárske vyšetrenie. Potiť sa v nej určite nebudeš. V predkomore je -60°C, v ktorej sa pripravuješ na hlavnú komoru s – 130°C. Neodporúča sa, aby si do nej chodil často. Tak raz ročne stačí.

#kryokomora #bratislava #otuzovanie #imunita #zdravie #chudnutie #wellbeing #antiinflammatory #cryotherapy

Gepostet von Kryoboost – celotelová kryoterapia am Montag, 21. Januar 2019

Využívajú ju najmä vrcholoví športovci, ale má pozitívne účinky na každého.

Liečbu ľadom praktizovali už starovekí Gréci či Egypťania a pár komôr môžeš nájsť aj v Bratislave. Jedno Kryocentrum sa nachádza oproti OC Polus, ďalšie nájdeš na Dvořákovom nábrežií a v januári otvorili v BCP Polianky Dúbravka.

Zdroj: salonvin, Ice Bar, iemspa, kryofit

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech