Nemci ukázali svetu najrýchlejšie luxusné auto v histórii. Mercedes doslova lietal po Nürburgringu

  • Mercedes po troch mesiacoch získal späť titul najrýchlejšieho štvordvérového sériovo vyrábaného auta na Nürburgringu
  • Titul po troch mesiacoch ukradol spoločnosti Porsche
Mercedes-AMG_GT63S_4Matic_2020_Ring_rekord_02
najrýchlejší štvordverový Mercedes lieta po Nürburgring, autoforum.cz
  • Mercedes po troch mesiacoch získal späť titul najrýchlejšieho štvordvérového sériovo vyrábaného auta na Nürburgringu
  • Titul po troch mesiacoch ukradol spoločnosti Porsche

Automobilky sa už desaťročia bijú o post najrýchlejšieho auta na svete a veľkú vážnosť dávajú hlavne času, za ktorý ich vozidlá zvládnu prejsť obávaný okruh Nürburgring. Táto nemecká trať si počas svojej existencie vyžiadala mnoho životov a ešte viac legendárnych jázd.

Mercedes uchmatol Porsche post najrýchlejšieho štvordverového auta

Jednu nedávno predviedol aj jazdec Mercedesu Demian Schaffert, ktorý s modelom GT 63S 4Matic+ zvládol prejsť okruh dlhý 20 kilometrov a 832 metrov za neuveriteľných  7 minút a 27,8 sekúnd. Pre trojcípu hviezdu tak iba po troch mesiacoch získal späť titul najrýchlejšieho sériovo vyrábaného štvordverového vozidla. Je síce otázne, nakoľko tento fakt trápi potenciálnych kupcov luxusných sedanov, ale aj tak. Bravó Mercedes! A bravó Demian.

Mercedes-AMG_GT63S_4Matic_2020_Ring_rekord_07Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: www.caranddriver.com

Mercedes je teda opäť na čele. Titul vyfúkol automobilke Porsche a jej Panamera Turbo, ktoré v auguste zvládlo Nürburgring za 29,81 sekundy. I keď, okolo tejto potýčky medzi dvoma výrobcami panuje istá kontroverzia.

Demian totiž na rovnakom Mercedese zvládol celý okruh za 7 minút a 25,41 sekundy už v roku 2018. Po zmene pravidiel však bol tento čas predĺžený na 7 minút a 30,11 sekúnd, pretože rýchlejší čas platil pre skrátenú verziu okruhu, v ktorej chýbalo posledných 200 metrov.

Tak ako tak, titul je späť v Mercedese a legendárna jazda je zachytená na videu:

Iba pre zaujímavosť, existujú aj štvordverové sériovo vyrábané autá, ktoré Mercedes GT 63S 4Matic+ prekonali. Mnoh9 za kráľa ringu označujú Jaguar XE SV Project 8, ktorý celý okruh zvládol za 7 minút a 23,164 sekúnd. Podstatne To je podstatne rýchlejšie, no Briti tento čas dosiahli na vozidle s limitovaným počtom kusov. Vyrobených bolo iba 300 Jaguárov tohto typu, nejde teda o sériové vozidlo. Navyše, vybavené bolo paketom Track Pack bez zadných sedadiel a ochrannou klietkou.

Zaujímavosti o najrýchlejšom štvordverovom sedane na Nürburgringu

Oproti tomu, Mercedes iba vymenil gumy za Michelin Pilot Sport Cup2 a pridal aerodynamický paket, ktorý je bežne predávaný spolu s vozidlom v prémiovej výbave. Mercedes-AMG GT 63S 4Matic+ má pod kapotou osemvalcový motor so štvorlitrovým objemom, 639 koní a točivý moment 900 Nm, na stovku zrýchli za 3,2 sekundy a váži 1920 kg.

Je len ťažko uveriteľné, že jeden bláznivý Rus presne tento Mercedes spálil! Prečo? Auto sa mu vraj kazilo a v servise to nevedeli opraviť. Jeho príbeh aj s videom nájdete v tomto článku:

Youtuber spálil luxusný Mercedes v plnej výbave za 165 000 €. Dôvod bol malicherný

Zdroje: autoforum.cz, mercedes-benz.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech