VIDEO: Nemeckom otriasol katastrofický výbuch v chemických závodoch. Na mieste je jeden mŕtvy

  • Nemecké mesto Leverkusen dnes zasiahol výbuch chemickej továrne
  • Najmenej jeden človek je mŕtvy, počty zranených a nezvestných preverujú kompetentní
výbuch, Nemecko
Youtube/tagesschau reprofoto
  • Nemecké mesto Leverkusen dnes zasiahol výbuch chemickej továrne
  • Najmenej jeden človek je mŕtvy, počty zranených a nezvestných preverujú kompetentní

Explózia v priemyselnom parku, v ktorom sa nachádzajú aj chemické závody, otriasla v utorok nemeckým mestom Leverkusen.

Na oblohu okamžite začal stúpať veľký čierny oblak. Najmenej jeden človek pri výbuchu zomrel, 31 ľudí utrpelo zranenia a štyria sú stále nezvestní.

Nemecký Spolkový úrad pre civilnú ochranu a pomoc pri katastrofách klasifikoval výbuch ako „najvyšší stupeň ohrozenia“ a vyzval obyvateľov, aby nevychádzali von, vypli ventiláciu a zatvorili okná a dvere. Informovala o tom nemecká tlačová agentúra DPA.

 

Kolínska hasičská služba však neskôr na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter oznámila, že merania znečistenia ovzdušia „neukázali nijaký druh abnormality“. Dodala, že dym klesol, ale merania zisťujúce prítomnosť toxínov v ovzduší budú pokračovať.

Mesto Leverkusen vo vyhlásení uviedlo, že výbuch v priemyselnom parku Chempark, približne 20 kilometrov severne od Kolína nad Rýnom, nastal v skladovacích nádržiach pre rozpúšťadlá. Takmer štyri hodiny po explózii predstavitelia mesta uviedli, že požiar uhasili, ale záchranári stále pátrajú po nezvestných.

Podľa firmy Currenta, ktorá prevádzkuje priemyselný park, výbuch nastal o 9:40 v skladovacích nádržiach v centre manažmentu odpadu a vyvolal požiar.

Na mieste sú všetky zložky

Polícia v neďalekom Kolíne sa vyjadrila, že na miesto nešťastia nasadili veľký počet policajtov, hasičov, vrtuľníkov a sanitiek z celého regiónu. Niekoľko hlavných ciest v okolí uzavreli. Denník Kölner Stadt-Anzeiger informoval, že oblak dymu sa pohyboval na severozápad k mestám Burscheid a Leichlingen.

Mesto Leverkusen je sídlom spoločnosti Bayer, ktorá je jednou z najväčších chemických firiem v Nemecku. Mesto, ktoré susedí s Kolínom nad Rýnom, má približne 163-tisíc obyvateľov.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech