Nemecký minister financií spolkovej krajiny Hessenska spáchal samovraždu, bál sa o ekonomiku Nemecka

  • Nemecký politik mal spáchať samovraždu v rýchlovlaku
  • Dôvodom mali byť jeho vysoké obavy o ekonomiku Nemecka
BeFunky-collage (3)
TASR
  • Nemecký politik mal spáchať samovraždu v rýchlovlaku
  • Dôvodom mali byť jeho vysoké obavy o ekonomiku Nemecka

Nemecký minister financií spolkovej krajiny Hesensko Thomas Schäfer spáchal samovraždu, kvôli tomu, lebo sa údajne obával, ako vyrieši situáciu s ekonomickými dopadmi koronavírusu. Informuje o tom nemecký portál Die Welt a téme sa venovala aj TASR.

Dôvod jeho samovraždy novinárom ozrejmil premiér Hesenska Volker Bouffier. Nevládne telo ministra sa podľa dostupných informácií malo nájsť v rýchlovlaku pri meste Hochheim.

Bouffier tiež povedal, že Schäfer prežíval značné obavy a stres kvôli súčasnej pandémii COVID-19.

Politik patril do Kresťanskodemokratickej únie (CDU), ktorej členkou je aj kancelárka Angela Merkelová.

Schäfer mal pracovať vo dne i v noci s cieľom nájsť východisko z ekonomických dopadov koronavírusu na nemeckú finančnú výkonnosť.

Nemeckých politikov samovražda ministra financií šokovala a zdroje blízke Angely Merkelovej tvrdia, že Schäfer mal skutočne vysoké obavy, z čoho mohol byť vo veľmi zlom psychickom rozpoložení.

Opatrenia nezmiernia

Nemecko nezmierni svoje opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu skôr ako 20. apríla. Pre sobotňajšie vydanie denníka Tagesspiegel to uviedol Helge Braun, šéf kancelárie nemeckej kancelárky Angely Merkelovej.

„Nebudeme hovoriť o žiadnom uvoľnení do 20. apríla – dovtedy zostanú všetky opatrenia v platnosti,“ vyjadril sa s tým, že predstavitelia dovtedy povedia, čo sa bude diať potom. Ako dodal, „starší a chorí budú musieť obmedziť svoje kontakty na značne dlhší čas“.

Nemecké úrady na začiatku týždňa zavreli všetky obchody, ktoré nie sú nevyhnutné, a zakázali zoskupovanie viac ako dvoch ľudí na verejnosti. Zatvorené sú aj školy, bary, reštaurácie a kluby. Podľa údajov Johns Hopkins University v Nemecku zaznamenali viac ako 50-tisíc prípadov nového koronavírusu. V dôsledku neho tam zomrelo 351 ľudí.

Zdroje: Die, Welt

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK