Nemusíš ísť ďaleko a neminieš majland, toto sú najlepšie silvestrovské oslavy roku 2022

  • Bratislava a Košice oznámili zrušenie veľkých silvestrovských osláv
  • Ak aj napriek tomu chceš vítať rok 2022 vo veľkom, za silvestrovským zážitkom sa môžeš vydať do niektorej z európskych metropol
silvester, novy rok
Unsplash/abstral, Wikimedia/Jan Fidler
  • Bratislava a Košice oznámili zrušenie veľkých silvestrovských osláv
  • Ak aj napriek tomu chceš vítať rok 2022 vo veľkom, za silvestrovským zážitkom sa môžeš vydať do niektorej z európskych metropol

Silvester 2021/2022 pripadá na piatok, ide tak o fajn príležitosť vydať sa na víkendový výlet a privítať Nový rok v niektorom z európskych miest. Nemusíš cestovať príliš ďaleko, silvestrovské večierky sú väčšinou zadarmo, a preto nemusíš utratiť ani veľa peňazí.

Žiaľ, v posledných mesiacoch sa Európa opäť stala jedným z epicentier pandémie koronavírusu. Nové obmedzenia pribúdajú ako huby po daždi. Kvôli pandémii bolo zrušených niekoľko známych silvestrovských večierkov v Európe. Už teraz je známe, že sa nebude môcť oslavovať Nový rok na Trafalgar Square v Londýne či sledovať ohňostroje v Paríži alebo Benátkach.

Napriek tomu mnohé atraktívne európske mestá stále plánujú zorganizovať poriadne silvestrovské večierky. Všetko závisí od aktuálnych obmedzení COVID-19 platných v danej krajine.

Najnovšie informácie o obmedzeniach COVID-19 v jednotlivých európskych krajinách nájdeš na webe rezortu zahraničných vecí. Pripravili sme pre teba zoznam tých najzaujímavejších, ale aj nezvyčajných miest na strávenie Silvestra 2021 v Európe.

Praha

Ak sa rád pozeráš na ohňostroje, na ktoré len tak ľahko nezabudneš, mal by si ísť na Silvestra práve do Prahy. Česká metropola je známa tým, že Nový rok oslavuje veľkolepo.

Ohňostroj sa odpaľuje tradične z Letenských sadov, parku oproti Starému Mestu, na druhej strane Vltavy. Najlepším miestom na sledovanie ohňostroja je preto samotné Staré Mesto (Rynek, zámok) alebo napríklad Petřín.

Podrobné informácie o novoročnom dianí v Prahe je najlepšie priebežne sledovať na oficiálnej stránke mesta.

zdroj: Wikimedia/Jan Fidler

Pre turistov sú aj tento rok v ponuke netradičné zážitky, napríklad v podobe silvestrovskej plavby so živou hudbou. Vybrať si môžeš večeru či nočnú silvestrovskú plavbu na parníku. Pokiaľ na večer už máš iné plány pripraviť si môžeš nechať aj silvestrovský obed. Na lodi stráviš cca. 5,5 hodiny a stáť ťa to bude okolo 190 eur.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie