Nenechajte sa vypnúť. IT školenia pandémia nezastaví

skolenia-alef-distribution-sk-cisco
ALEF

Lockdown neznamená shutdown. Ak si potrebujete zvýšiť kvalifikáciu, či zmysluplne využiť čas karantény alebo dobrovoľnej izolácie, nemusíte sa ani napriek pandemickým opatreniam obmedzovať. Vďaka výhodám komunikačného riešenia Cisco Webex môžete pokračovať v školeniach spoločnosti ALEF i napriek tomu, že sa vyučovacia miestnosť presunula do pohodlia vášho domova alebo na vaše pracovisko.

Moderné komunikačné riešenia umožňujú absolvovať školenia online komukoľvek, kdekoľvek a kedykoľvek bez nutnosti obetovať výhody vzdelávania naživo. Vďaka možnostiam nástroja Cisco Webex je efektívne školenie vzdialené len niekoľko kliknutí.

Široký výber školení. Kdekoľvek

Spoločnosť ALEF poskytuje profesionálne IT školenia, certifikované či znalostné kurzy a bezplatné semináre už štvrťstoročie. Za bežných okolností ich možno absolvovať i v špičkovo vybavených učebniach. Teraz je väčšina z nich dostupná online, kde priamo školí lektor naživo.

Zúčastniť sa je jednoduché – stačí akékoľvek zariadenie s pripojením na internet, či už je to laptop, tablet, mobil alebo hoci aj špecializovaný nástroj na spoluprácu. Cisco Webex funguje na všetkých bežných operačných systémoch.

Online ako naživo

Vďaka prepracovanej metodike a možnostiam komunikačného systému možno získať autentický zážitok zo školenia ALEF aj bez osobnej prítomnosti. Umožňujú to napríklad videokamery s veľkým rozlíšením, ktorými sú vybavené všetky zariadenia Cisco Webex v našich učebniach.

Systém navyše účastníkom automaticky ponúka to, čo je dôležité. Umelá inteligencia vyhodnocuje dianie a prepína obraz vždy na rečníka. Všetci majú plnohodnotný zážitok bez ohľadu na to, či prednášajúci sedí za stolom alebo sa pohybuje po školiacej miestnosti. Vnímať pritom môžu aj ostatných účastníkov seminára, s ktorými potom vedia lepšie spolupracovať.

Ku kvalitnému zážitku prispieva i vyladený audio systém, ktorý verne a bez ruchov zachytáva hlas. Prednášky a školenia samozrejme možno nahrať a vrátiť sa k nim i neskôr.

Aktívna účasť je efektívnejšia

Čo však efektívne virtuálne školenia odlišuje od bežných online prednášok, sú možnosti spolupráce. S pomocou riešenia Cisco Webex sa prednášajúci môže s účastníkmi o prezentácie, dokumenty, videá, demonštračný softvér či animácie nielen deliť, ale všetci sa môžu priamo zapájať. Systém svojim nastavením nabáda k väčšej aktivite a výrazne podporuje interaktivitu.

K dispozícii je aj virtuálna tabuľa, na ktorú môžu účastníci zaznamenávať svoje poznámky, nákresy či schémy. Prednášajúci i študent na ňu zároveň môžu kresliť, zvýrazňovať určité miesta a efektívne tak odstraňovať nevýhody stretnutia na diaľku.

Spolu i jednotlivo

Kým v triede môže prednášajúci prísť za každým študentom zvlášť, školenia na diaľku až donedávna túto možnosť neponúkali. Cisco Webex však prednášajúcemu umožní účastníkov rozdeliť. Na zadaniach, projektoch alebo brainstormingu môžu pracovať i menšie skupinky, čo výrazne zvyšuje efektivitu. Vedúci školenia sa tak vie venovať individuálnym potrebám študentov.

K dispozícii je aj chat ako ďalší kanál komunikácie. Prednášajúci sa cezeň môže prihovárať buď celej triede, skupine, alebo jednotlivým účastníkom. Tí cez chat môžu komunikovať i navzájom bez toho, aby vyrušovali ostatných. Z prednášky si tak každý môže odniesť maximum.

Prakticky a bezpečne

Mnohé školenia spoločnosti ALEF ponúkajú aj praktické zručnosti. Ani o možnosť pracovať na najmodernejšom laboratórnom vybavení však online študenti neprídu. Cez Cisco Webex majú k dispozícii šifrovaný prístup k laboratóriám spoločnosti. Počas školení, ale i na požiadanie sa k nim môžu pripájať, aby si overili svoje vedomosti, prípadne vyskúšali nové poznatky v praxi.

Samozrejmosťou riešenia je vysoká úroveň zabezpečenia a šifrovaná komunikácia. Nech už na prednáškach a webinároch odznie čokoľvek, účastníci majú vždy istotu, že sa to nedostane do nepovolaných rúk.  

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech