Neobmedzená dovolenka a práca v krajine, ktorú si sám vyberieš. V Košiciach otvorila pobočku inovatívna IT firma z Londýna

  • Správna dátová integrácia a analytika dokáže firmám ušetriť náklady, pričom sa navyšujú jej zisky
  • Zaoberá sa ňou aj moderná IT firma Infinite Lambda, ktorá si pre novú pobočku vybrala Košice
  • Momentálne firma hľadá dátových a analytických inžinierov a plánuje vybudovať na Slovensku celý nový tím
lambda1
Infinite Lambda
  • Správna dátová integrácia a analytika dokáže firmám ušetriť náklady, pričom sa navyšujú jej zisky
  • Zaoberá sa ňou aj moderná IT firma Infinite Lambda, ktorá si pre novú pobočku vybrala Košice
  • Momentálne firma hľadá dátových a analytických inžinierov a plánuje vybudovať na Slovensku celý nový tím

Spoločnosti sa v súčasnosti orientujú na efektívne využitie svojich dát. Ich správnou analýzou totiž vedia zlepšiť svoju ponuku a zároveň ušetriť náklady.

Budovaním takýchto riešení pre firmy sa zaoberá na Slovensku len minimum firiem, aj keď je pre absolventov IT fakúlt táto práca veľmi lákavá. Ponuky pre IT expertov v tejto oblasti sa rozhodla rozšíriť na Slovensku firma Infinite Lambda a ponúknuť tak nové príležitosti.

Úspešné firmy stavajú na dátach

Vedieť správne zbierať a analyzovať dáta je dnes základom dobrého fungovania firmy. V súčasnosti sa na svete každý deň vytvára približne 1,145 bilióna megabajtov dát a v roku 2025 to podľa odhadov bude až 509 biliónov megabajtov.

Každá firma zbiera o svojich zákazníkoch dáta, ktoré jej pomáhajú ich ohodnotiť a ponúknuť im produkty a služby, o ktoré majú záujem. Dôležité je, aby sa zozbierané dáta integrovali v jednej platforme a aby sa vďaka tomu mohli správne analyzovať.

Dáta zahŕňajú informácie z online platforiem, z objednávok, výroby, distribúcie a mnohého iného. Vďaka rozhodnutiam, ktoré vzišli z analýz zozbieraných dát, je pravdepodobné, že sa zvýši zisk firmy, pričom sa znížia jej náklady. V neposlednom rade sa vďaka integrovanej dátovej analytike predchádza aj podvodom.

zdroj: Infinite Lambda – Ako pomáha integrácia dát z rôznych zdrojov vytvárať kľúčové výstupy.

Integrované dáta pomáhajú aj samotným zamestnancom, ktorí nemusia informácie zbierať z viacerých zdrojov a firmy v súčasnosti pozitívne ovplyvňuje aj automatizácia procesov.

Množstvo dát však treba niekde aj ukladať. Na to slúži v súčasnosti cloud. Cloudové úschovne a platformy, ktoré sú vytvorené špecificky pre účely firmy, zvýšia efektivitu využitia takéhoto ukladacieho priestoru a optimalizujú aj výdavky s ním spojené.

„V posledných rokoch pozorujeme neustále sa meniace trendy v dátovom priestore. Na trh stále prichádzajú nové produkty, ktoré sú poháňané zvýšeným dopytom zo strany spoločností. Tie si uvedomili, aké je dôležité mať relevantné a konsolidované dáta,“ hovorí Marton Hubay, technický riaditeľ spoločnosti Infinite Lambda.

Infinite Lambda sa špecializuje práve na rôzne dátové riešenia. Najnovšiu pobočku svetovo úspešná firma otvorila práve na Slovensku, konkrétne v Košiciach.

Spoločnosť, ktorá pomáha iným firmám hneď v niekoľkých oblastiach

Infinite Lambda je moderná konzultačná firma so sídlom v Spojenom kráľovstve. Je najrýchlejšie rastúcou európskou dátovou a cloudovou inžinierskou spoločnosťou, ktorá pomáha spoločnostiam optimalizovať spôsob, akým využívajú svoje dáta.

Klientom z viacerých odvetví, vrátane zdravotníckych technológií, biotechnológií, fintech, zábavy, obchodu, mimovládnych organizácií, módy a ďalších, vytvorila Infinite Lambda novú infraštruktúru.

Okrem toho je pre Infinite Lambda veľmi dôležité, aby nové implementované technológie vedeli vo firmách aj reálne použiť, preto pracujú so zamestnancami a učia ich, ako nové nástroje využiť.

Mali sme klientov, ktorých návratnosť investícií do našich služieb bola vo výške viac ako 82 miliónov eur. Pomohli sme im vybudovať dátové a cloudové platformy a umožnili im využiť ich plný potenciál,“ spomína Nas Radev, generálny riaditeľ Infinite Lambda.

Na to, aby mohla Infinite Lambda ponúkať firmám naozaj prepracované riešenia, potrebuje skúsených odborníkov na dátové inžinierstvo, business intelligence, devops, dátovú vedu a strojové učenie. Dopyt po službách Infinite Lambda stále rastie a počet zamestnancov sa za posledný rok zdvojnásobil.

Spoločnosť má momentálne, okrem sídla v Londýne, kancelárie v šiestich krajinách – v Maďarsku, v Bulharsku, v Taliansku, vo Francúzsku a vo Vietname.

zdroj: Infinite Lambda – Jeden z tímov firmy spoločne v kancelárii.

Najnovšie ku krajinám pribudlo práve Slovensko a Infinite Lambda hľadá IT talenty do novej pobočky v Košiciach. Stále otvorené sú napríklad pozície Senior Analytics Engineer alebo Data Engineer.

„Naším poslaním je vytvoriť miesta, na ktorých chcú talentovaní ľudia z celého sveta spolupracovať, aby mohli spoločne vytvoriť niečo hodnotné,“ vysvetľuje Nas Radev.

V Košiciach chce firma vybudovať silný tím

Momentálne má Infinite Lambda na Slovensku už niekoľko zamestnancov, ktorí pracujú pre firmu externe. Teraz sa spoločnosť rozhodla otvoriť aj fyzickú pobočku, keďže vidí v Slovensku veľký potenciál.

Dôkazom kvality našich IT-čkárov je aj to, že sa naša krajina v roku 2019 umiestnila na prvej priečke správy SkillValue o najlepších vývojároch.

Košice sa javia ako skvelé miesto, kam by spoločnosť s inovatívnou službou a pracovným prostredím zakotvila. Na Slovensku zatiaľ nie je veľa príležitostí pracovať na pozíciách, aké ponúka Infinite Lambda, aj keď sú veľmi atraktívne a dobre ohodnotené.

„V Košiciach plánujeme vybudovať solídny tím analytikov, dátových a DevOps inžinierov. Slovensko je pre Infinite Lambda mimoriadne dôležité kvôli technologickej expertíze, ktorú by sme chceli využiť,“ hovorí o plánoch Infinite Lambda Nas Radev.

zdroj: Infinite Lambda – Firma zapustila korene aj na Slovensku.

Pre Košice sa spoločnosť rozhodla hlavne kvôli univerzite a množstvu mladých talentov: „Chápeme, aké ťažké je pre inžinierov vstúpiť do dátového a cloudového priemyslu a radi by sme im v tom pomohli poskytnutím mentorstva a podpory. Košice sú na to ideálnym miestom kvôli veľkému množstvu mladých odborníkov, ktorí sa chcú vzdelávať a získavať praktické skúsenosti s najnovšími technológiami,“ hovorí Radev.

Uchádzači prijatí na voľné pozície sa môžu tešiť nielen na štedrý plat v rozmedzí 3 000 až 5 000 eur, ale aj na zaujímavé benefity.

Medzi benefitmi je aj neobmedzená dovolenka

Okrem dobrého ohodnotenia ponúka Infinite Lambda uchádzačom aj flexibilný pracovný čas, miesto výkonu práce si tiež môžu vybrať podľa individuálnych preferencií.

Atraktívnym benefitom pre mladých ľudí je možnosť vycestovať za skúsenosťami do zahraničnej pobočky. Ide, samozrejme, nielen o pracovné skúsenosti, ale aj o zmenu kultúry a spoznanie sa s kolegami zoči-voči.

Nevšedným bonusom je neobmedzená platená dovolenka pre každého. Okrem stanoveného minimálneho počtu dní zakotvených v zákone, Infinite Lambda nabáda zamestnancov k tomu, aby si vybrali aj dovolenku navyše, keď potrebujú.

Napriek tomu, že Infinite Lambda je dynamickou a rýchlo sa rozvíjajúcou firmou, zdravý work-life balans je jedným z najdôležitejších vecí, ktoré spoločnosť presadzuje.

zdroj: Infinite Lambda – Kolegovia trávia čas spoločne aj aktivitami mimo pracovnej doby.

„Jediný mechanizmus, ktorý máme zavedený, aby sme ľuďom zabránili v zneužívaní tohto benefitu, je kritérium zapadnutia do kultúry firmy, na ktoré kladieme veľký dôraz. Dôverujeme úsudku zamestnancov a na oplátku dostávame od nich rešpekt a uznanie,“ vysvetľuje Radev.

Príchodom Infinite Lambda do Košíc sa rozširujú možnosti pre ľudí v IT aj v tejto časti Slovenska a vďaka nim budú môcť noví zamestnanci zostať doma, aj keď budú v podstate komunikovať s klientmi a kolegami z celého sveta.

Zdroje: Techjury, Weforum , Talend, Daxx

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie