Neobyčajnú šou Slovákov obľubujú po celom svete: Monika a Richard zažili útok paviánov aj kultúrny šok

  • Slováci so svojimi vystúpenia prerazili do celého sveta
  • S neobyčajnou tanečnou šou ich volajú na otváracie ceremoniály aj športové podujatia
  • V rámci Slovenska sa môžu pochváliť účinkovaním v talentovej súťaži Česko-Slovensko má Talent
tronn
Tron event agency robia svetelné tanečné vystúpenia, ale spolupracujú aj s bubeníkmi či dídžejmi, Tron event agency, FB/Tron event agency
  • Slováci so svojimi vystúpenia prerazili do celého sveta
  • S neobyčajnou tanečnou šou ich volajú na otváracie ceremoniály aj športové podujatia
  • V rámci Slovenska sa môžu pochváliť účinkovaním v talentovej súťaži Česko-Slovensko má Talent

Šikovní Slováci Monika a Richard so svojimi svetelnými tanečnými vystúpeniami prerazili do celého sveta. Okrem Európy vystupovali aj v Pakistane, v Saudskej Arábii či Tunise. 

Hoci na Slovensku nemajú toľko príležitostí, môžu sa pochváliť účinkovaním v talentovej súťaži Česko-Slovensko má Talent z roku 2018. V nej sa dostali až do TOP 10. Vystupujú však aj na eventoch, ktoré organizujú banky alebo väčšie korporáty.

Ich vystúpenia spájajú LED a UV technológiu, čím vytvárajú neobyčajnú svetelno-hudobnú šou. Aj keď ide o čisto slovenskú agentúru, populárnejší sú v zahraničí. Ich tanečné vystúpenia sú žiadané na otváracích ceremoniáloch, súkromných akciách či plesoch a svadbách alebo športových podujatiach.

Tanečníci z Tron event agency cestujú po celom svete, a tak nemajú núdzu ani o množstvo zážitkov, z ktorých niektoré sú nezabudnuteľné. Tie sa im najčastejšie stávajú najmä mimo Európy. 

Útok paviánov aj vystúpenie bez tmy

S vystupovaním po celom svete sa spájajú aj zážitky, na ktoré len tak nezabudnú. Jeden taký sa im stal v Pakistane – vystupovali na štadióne, kde nefungovali splachovacie záchody, pretože voda bola presmerovaná do klimatizácií pre VIP hostí.

„Na tom evente sa kazilo množstvo vecí – napríklad nám nefungovali štyri lasery, ktoré slúžili na zobrazovanie sponzorov eventu, pretože nešla elektrina. Po skončení eventu vypli všetky reflektory a elektrinu, aby nemíňali diesel v generátoroch, takže sme všetko museli spratávať po tme, pričom sme si svietili len baterkami v mobiloch,“ opísal Richard, CEO Tron event agency. 

Ešte väčší šok zažili v Tunise, kde im nechceli urobiť tmu. „Hovorili nám, aby sme tancovali za svetla. To ale nie je pri takejto šou možné a oni nám nechceli zaplatiť,“ spomína Richard s tým, že to tam neskončilo. 

Keď odchádzali z hotela, šofér, ktorý ich viezol na letisko, meškal 40 minút. „Potom ešte aj zle odbočil z diaľnice a my sme si mysleli, že ten let domov nestihneme. Našťastie, meškal celý let, takže sme ho napokon stihli,“ spomínajú Monika s Richardom.

Najväčšie prekvapenie však zažili v Saudskej Arábii, kde ich naháňali paviány. Richard priznáva, že vtedy im nebolo všetko jedno. Ale spomína aj na úsmevnú príhodu, keď si pomýlili pisoáre s umývadlami na nohy.

„Tie umývadlá vyzerali veľmi podobne ako pisoáre u nás, no a to, že neslúžia na vykonávanie potreby, sme sa dozvedeli až z veľmi zvláštnych pohľadov upratovačov,“ smeje sa Richard.

Inšpirovali sa americkou skupinou

Tanečné vystúpenia Tron event agency inšpirovala americká skupina, ktorá sa objavila v americkej talentovej šou. Používali však jednoduchšiu technológiu – ich LED pás sa vedel len zapnúť a vypnúť a nevedel meniť farby ani ovládať intenzitu svietenia. 

Mali však aj podstatný nedostatok – 300 voltov –, čo znamená, že ak by sa odtrhla dióda alebo kábel a dotkol by sa tela tanečníka, mohol by spôsobiť vážne poranenie. 

V Tron event agency si povedali, že urobia podobné obleky, ale použijú na ne RGB LED technológiu, aby sa vyvarovali podobnému riziku poranenia. 

Táto technológia má aj lepšiu funkcionalitu – mení farby a dá sa ovládať ich intenzita, dlhšia životnosť a menšia kazivosť. Neskôr na ďalšie projekty aplikovali UV technológiu. 

Momentálne vyrábajú obleky, ktoré majú na sebe okolo 2 000 pixelov a každý sa dá ovládať samostatne. Aj keď na trhu už takéto obleky existujú, väčšinou sa ovládajú cez SD kartu, kde majú nahrané predvolené efekty. 

Pozri si, ako vyzerajú svetelné obleky →

_MKF8956
zdroj: Tron event agency - Tanečné vystúpenia majú po celom svete a stávajú sú im aj rôzne bizarnosti.
monika_profilfoto
zdroj: Tron event agency - Monika je tanečníčka a choreografka, riadi svetelno-tanečné projekty Tron Girls a Tron Man.

Vo svete sú žiadanejší, na Slovensku museli znížiť ceny

Richard s Monikou sú vďační za to, že si našli uplatnenie na zahraničnom trhu, keďže na tom Slovenskom je to ťažšie. „Máme to šťastie, že sme si našli miesto na zahraničnom trhu. Spolupracujeme s veľkými produkciami a naši stáli partneri nám dávajú príležitosť vystupovať na veľkých pódiách. Našu šou však vieme pripraviť aj na menšie akcie,“ vysvetľuje Richard. 

Vystúpenie vedia prispôsobiť potrebám klienta, a keďže na Slovensku nie je taký silný trh na eventy, rozhodli sa prispôsobiť aj ceny pre lokálnych klientov. 

To znamená, že v Česku a na Slovensku zaplatí klient za vystúpenie menej ako v zahraničí. Veria však, že aj keď tu majú vystúpení menej, trh sa zmení a častejšie ich uvidíme aj u nás. 

Na Slovensku najčastejšie vystupujú na eventoch, ktoré organizujú banky alebo väčšie spoločnosti, ale mali už aj vystúpenie na svadbe, kedy chcela nevesta tancovať s tanečníkmi. Pozri si, ako vyzerajú tanečné svetelné šou →

Vyjadri svoj názor v ankete:

Ktoré vystúpenie by si si pozrel/a najradšej?

18358589_417899968568959_2825308593998954300_o
zdroj: FB/Tron event agency - V spoločnosti veria, že eventový trh sa rozbehne aj na Slovensku.
20230622_012640~2
zdroj: Tron event agency - Richard je CEO Tron event agency. S tanečno-svetelnými šou vystupujú po celom svete.

Obleky predali do Ekvádoru aj Las Vegas

Okrem toho, že spoločnosť má najväčší záber v LED tancovaní, je možné si u nich LED obleky aj kúpiť alebo prenajať. „Takúto službu neponúka žiadna firma na svete a využívajú ju najmä klienti mimo Európy. Ide napríklad o USA alebo Blízky východ. Stalo sa nám, že sme požičiavali 25 oblekov do Nemecka,“ hovorí Richard.

Pri prenájme oblekov ich Tron event agency donesie a naprogramuje, ale klienti si už choreografiu a tanečníkov zabezpečujú vo vlastnej réžii. 

Už existujúce obleky predávajú – takto putovali na madridský Broadway, zaoceánske výletné lode, ale kupovali ich aj eventové agentúry v Ekvádore či Las Vegas. „Títo klienti si u nás môžu zaplatiť aj tréning. Pomôžeme im s ich prvou šou, upozorníme na všetky úskalia a ostatné je už na nich,“ dodáva Richard. 

Na scéne sú 9 rokov

Tron event agency začali vývojom softvéru a hardvéru pre ovládanie laserov a rovnako tak aj pre LED segment. Zo začiatku mali len Tron Dance, no postupne chceli vytvárať ďalšie projekty.

Aktuálne zastrešujú Tron Dance, Tron Girls, Tron Man, Tron DJ, LED svadobné šou, Tron bubenícke šou a rôzne iné akcie a galavečery. Okrem tanečnej svetelnej šou sa venujú aj nasvecovaniu klubov a televíznych štúdií, vyrábajú LED obleky aj LED logá pre klientov. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá