Neopakovateľná ponuka od štátu: Slováci môžu získať pozemok za 3-tisíc a nehnuteľnosti za cenu jazdenky

  • Štát sa opäť zbavuje ďalšieho nepotrebného majetku
  • V ich zozname pribudli ďalšie lákavé ponuky
Novostavby a mapa Slovenska.
Ilustračné foto TASR/Jozef Poliak, Screenshot/Google Maps
  • Štát sa opäť zbavuje ďalšieho nepotrebného majetku
  • V ich zozname pribudli ďalšie lákavé ponuky

Pravdepodobne už vieš o existencii webovej stránky ropk.sk, ktorá funguje ako katalóg majetku, ktorý slovenský štát ponúka na predaj. Ak si jej ešte nevenoval pozornosť, možno by si to mal zvážiť. Často na nej nájdeš atraktívne ponuky, či už ide o hnuteľný alebo nehnuteľný majetok.

Už sme ťa niekoľkokrát informovali o niektorých z týchto ponúk. Štát chce takto predávať majetok, ktorý už ďalej nevyužíva, a dáva príležitosť kúpiť ho občanom Slovenska, tuzemským spoločnostiam aj zahraničným záujemcom.

Dnes sme znova prehľadali aktuálne novinky na webe a musíme povedať, že niektoré z nich nás naozaj zaujali. Preto sme pre teba vybrali z nich tie najlákavejšie.

Pozemok za 3-tisíc eur

Prvou lákavou ponukou, na ktorú sme natrafili, je rozostavaná stavba v Košiciach. Nachádza sa v mestskej časti Myslava. Aktuálne túto nehnuteľnosť spravuje okresný úrad Košice. Vyvolávacia cena začína na sume 17 780 eur.

Cenovú ponuku je v tomto prípade potrebné doručiť v termíne najneskôr do 5. mája.

Ďalšou zaujímavou ponukou je pozemok v obci Smižany. Aktuálne ho spravuje okresný úrad v Košiciach. Vyvolávacia cena začína na sume 3 260 eur.

Pozemok má výmeru 207 metrov štvorcových. V tomto prípade je potrebné doručiť cenovú ponuku v termíne najneskôr do 25. apríla.

Ďalší pozemok, na ktorý sme natrafili, sa nachádza v Leviciach. Vyvolávacia cena začína na sume 5 580 eur.

V tomto prípade musíš písomnú ponuku doručiť poštou alebo odovzdať osobne do 20 pracovných dní po dni, ktorý nasleduje po zverejnení ponuky. Čas máš do 25. apríla.

Auto za 500 eur

Okrem nehnuteľného majetku ponúka štát aj hnuteľný. Aktuálne sa na tomto zozname nachádza iba jediná ponuka. Ide o osobné motorové vozidlo Renault Master za 500 eur.

Mužská ruka drží peňaženku plnú peňazí.
zdroj: Freepik/@ededchechine

Narazíš tu ale na menší problém, keďže osobné motorové vozidlo, ktoré sa ponúka, momentálne nie v dobrom stave. Ak máš napriek tomu aj tak stále záujem, cenovú ponuku musíš doručiť v termíne najneskôr do 10. apríla.

„Vozidlo je pojazdné, s platnou STK a emisnou kontrolou do 09/06/2024. Vozidlo je v zlom technickom stave, vyžaduje servisný zásah,“ uvádza rezort financií na webovej stránke.

Ako sa zapojiť do dražby? >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: ropk.sk, ropk.sk 1, ropk.sk 2, ropk.sk 3, TASR, archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá