Nepísané pravidlá vianočných večierkov: Odborníčka radí, ako si nepokaziť renomé v práci

  • Vďaka týmto tipom si vieš šplhnúť po večierku v práci
  • Zvládni jednoducho neočakávané situácie s kolegami
  • Vyhni sa týmto veciam, aby si nedostal výpoveď
Ilustračné foto
Ilustračné foto, Archív Canva
  • Vďaka týmto tipom si vieš šplhnúť po večierku v práci
  • Zvládni jednoducho neočakávané situácie s kolegami
  • Vyhni sa týmto veciam, aby si nedostal výpoveď

Koniec roka a vianočné sviatky sa nepochybne blížia a s ním aj spojené koncoročné aktivity. Keď väčšina firiem už pred Vianocami trošku poľavuje z práce, nadchádza čas na dlho očakávané vianočné večierky.

Kto by sa netešil na večer plný dobrej zábavy, jedla a skvelého programu, ktorý ti zamestnávateľ zabezpečí? Vianočné večierky sa stali pre firmy každoročnou tradíciou, ktorá prináša ľuďom nezabudnuteľné spomienky a nové kamarátstva. Poďme sa ale pozrieť na oslavy aj z tej druhej stránky.

Pre niektorých ľudí môže znamenať vianočný večierok aj hotovú pohromu. Nielen preto, že sú introverti a vyhýbajú sa spoločenským udalostiam a väčším skupinám, ale aj preto, že sa môže zábavný večer premeniť na trápny okamih, na ktorý budú kolegovia ešte dlho spomínať.

Musíš mať vždy v hlave jednu vec: aj keď to vyzerá ako párty v meste, stále si na firemnom večierku medzi ľuďmi, s ktorými zdieľaš najviac času počas týždňa a s ktorými si nechceš pokaziť vzťah. Nehovoriac o tvojich nadriadených, ktorí taktiež nechcú vidieť svojich zamestnancov v neprofesionálnej polohe. 

Vianočný večierok ponúka jedinečnú príležitosť na to, aby si sa vymanil z monotónnych pracovných dní a nadviazal kontakt s kolegami, ktorých si predtým nemal možnosť bližšie spoznať. Tieto oslavy sú skvelou príležitosťou na upevňovanie kamarátskych vzťahov, oslavu spoločných úspechov a vytváranie spomienok, na ktoré budeš ešte dlho spomínať.

Je predsa dôležité, aby si aj po večierku zanechal tak na kolegov, ako aj na nadriadených pozitívny dojem a aby si ťa nepamätali len vďaka tomu, čo si na večierku vyviedol.

Opýtali sme sa na zaručené tipy Ivette Lešundákovej, Head of Office & Facility vo Photoneo a dlhoročnej event manažérky, ako prežiť firemný večierok s gráciou.

  • Aké sú nepísané pravidlá vianočných večierkov?
  • Ako z oslavy vyťažiť čo najviac a zároveň zachovať svoje dobré meno na pracovisku?
  • Ako správne vybrať oblečenie?
  • Ako elegantne zvládnuť neočakávané interakcie kolegov?

Každý zamestnanec sa teší na koncoročný vianočný večierok, ktorý sa väčšinou premení na večernú párty. Na čo si podľa teba treba dávať pozor?

V istom ohľade sme stále tak trochu v práci. Na druhej strane sa hovorí, že to nebola dosť dobrá party, keď sa nehanbíš ísť na druhý deň do práce (smiech). Takže pravda je niekde tam v strede.

Zvyčajne je tzv. veľké vyvádzanie na večierku témou maximálne na tri dni, ale človek na vysokej pozícii, alebo ašpirujúci o povýšenie, by mal špeciálne zvážiť, či jeho pozíciu prípadný vážny večierkový exces neohrozí.

Samostatnou kapitolou sú večierkové romantické úlety medzi kolegami. Tie málokedy zostanú bez odozvy a vedia vážne naštrbiť aj domáce vzťahy. Pikošky má každý rád a ľudia veľmi radi už tak pikantné príbehy dofarbia. Každý by mal poznať svoju hranicu medzi dobrou, ale stále slušnou zábavou a hladinou alkoholu, za ktorou sa už môžu diať veci, ktoré by mohol ľutovať.

Existuje podľa teba nejaký nepísaný dresscode, ktorý by mal každý na vianočnom večierku dodržať?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá