„Nepíšte o tej firme.“ Povedal reportérovi Startitup záhadný muž. Do hry potom vstúpila NAKA

  • Startitup si prednedávnom posvietil na firmu Good roads
  • Nad eseročkou sa vznáša množstvo otáznikov
  • Dnes už firmu rieši Národná kriminálna agentúra
NAKA, Finstat a dom
Ilustračné foto: TASR/Michal Svítok , reprofoto Finstat
  • Startitup si prednedávnom posvietil na firmu Good roads
  • Nad eseročkou sa vznáša množstvo otáznikov
  • Dnes už firmu rieši Národná kriminálna agentúra

Startitup si v júli posvietil na eseročku s veľavravným názvom Good roads s.r.o., ktorý do istej miery naznačuje, čo je jej predmet podnikania. „Nákladná cestná doprava,“ svieti v registri Finstat práve pod názvom firmy, ktorá sa posledné roky teší naozaj kráľovským tržbám.

Veď len za rok 2022 „otočila“ táto spoločnosť obrat 380 miliónov eur a v rámci tohto segmentu podnikania predbehla aj naozaj veľkých hráčov. Na tom by zrejme nebolo nič zvláštne, lenže o Good roads, napriek jej rekordným tržbám, vo fachu absolútne nikto nikdy nepočul. 

Startitup si tak prednedávnom záhadnú eseročku preklepol, navštívili sme sídlo miliónovej firmy v juhoslovenskej obci s približne 700 obyvateľmi a narazili na niekoľko zaujímavostí súvisiacich práve s biznisom Good roads.

Krátko po zverejnení článku o firme s neurčitým pozadím a megaobratom sa ale dali veci do pohybu. Jedného z reportérov Startitup navštívil záhadný muž. Ten tvrdil, že je príslušníkom polície, no nechcel prezradiť meno a vyrukoval s kurióznou požiadavkou.

Zároveň sme sa prednedávnom dozvedeli, že prípad firmy Good roads začala riešiť Národná kriminálna agentúra. Čo sa skrýva za biznis pozadím firmy a kto bol v skutočnosti záhadný muž, ktorý navštívil nášho reportéra?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: Finstat

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá