Nepomohla ani protestná hladovka. „Kočnerova opička“ zostáva vo väzbe

  • Zadržaní sudcovia z akcie Búrka musia zostať vo väzbe
  • V kauze je celkovo obvinených 18 ľudí
20200921_vazba_1jankovska728837
TASR/Ján Krošlák
  • Zadržaní sudcovia z akcie Búrka musia zostať vo väzbe
  • V kauze je celkovo obvinených 18 ľudí

Bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika J. a obvinený sudca Richard M. ostávajú vo väzbe. Bývalá štátna tajomníčka a sudkyňa niekoľko dní držala protestnú hladovku, lebo je presvedčená, že štát porušuje jej práva. Jankovská je známa z Kočnerovej Threemy ako „opička“ a tiež z kauzy neoprávneného prebratia podniku Fatima.

Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát 1T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosti obvinených proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) z 21. septembra, ktorým bola týmto obvineným predĺžená lehota trvania väzby do 11. marca 2021. „Vo vzťahu k obvineným Monike J. a Richardovi M. sa senát najvyššieho súdu v plnej miere stotožnil s názorom sudcu pre prípravné konanie,” povedala Važanová.

„Jankovskej gang“ ho obral o podnik a zničil mu život. Janíček sa po 20 rokoch dočkal spravodlivosti

Súd zároveň zamietol aj sťažnosť prokuratúry vo veci rozhodnutia ŠTS nepredĺžiť väzbu obvinenej Denisy C. „Vo vzťahu k obvinenej Denise C., ktorej končí základná lehota trvania väzby v prípravnom konaní 11. októbra, na rozdiel od názoru sudcu pre prípravné konanie, senát pre neexistenciu kolúzneho dôvodu väzby túto obvinenú ihneď prepustil z väzby na slobodu a neponechal ju v nej do 11. októbra,” dodala Važanová.

Bývalú štátnu tajomníčku Moniku J., sudkyňu Denisu C. a sudcu Richarda M. zadržali v marci spolu s ďalšími sudcami pre podozrenie z korupcie počas policajnej akcie Búrka. Národná kriminálna agentúra (NAKA) v tejto kauze obvinila 18 osôb a z nich 13 sudcov, pričom niektorí sú stíhaní na slobode, iní väzobne.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech