Nepotrebuješ more: 10 krásnych prírodných jazier v Rakúsku, ktoré ti ho tento rok plnohodnotne nahradia

  • Zdá sa, že dovolenkovanie pri mori už nebude také jednoduché ako posledné roky
  • Ak sa ti nechce dlhé hodiny cestovať do ďalekých prímorských krajín, máme pre teba pár tipov
  • Prezri si zoznam rakúskych jazier obklopených nádhernou prírodou, ktoré sú vzdialené od Bratislavy len pár hodín
Pexels/Andre Furtado, Pixabay
  • Zdá sa, že dovolenkovanie pri mori už nebude také jednoduché ako posledné roky
  • Ak sa ti nechce dlhé hodiny cestovať do ďalekých prímorských krajín, máme pre teba pár tipov
  • Prezri si zoznam rakúskych jazier obklopených nádhernou prírodou, ktoré sú vzdialené od Bratislavy len pár hodín

Jazero Faaker See

Vďaka žiarivo tyrkysovej farbe a teplej vode je jazero Faaker See v skutku výnimočné. Je najjužnejším jazerom Rakúska a kvôli najväčšiemu počtu slnečných dní v roku sa tiež nazýva Južné jazero. Najkrajší výhľad sa ti naskytne po výstupe na vrch Mittagskogel pri východe slnka. Jazda autom sem z Bratislavy trvá približne štyri a pol hodiny.

Was für ein Ausblick über den Ossiacher See 😍📸 Dieses wundervolle Bild wurde von Michael Stabentheiner – Photography gemacht. 😊

Gepostet von Region Villach – Faaker See – Ossiacher See am Mittwoch, 20. Mai 2020

Millstätter See

Toto jazero je prezývané aj mystické jazero. Ide o vôbec najhlbšie korutánske jazero s hĺbkou 141 metrov. Popretkávané je geomagnetickými patogénnymi zónami, ktoré sa tu zbiehajú z hory Mirnock. Millstätter See je typické svojimi širokými a plytkými brehmi.

Teplota vody tu siaha až do 26° C. Pri jazera sa dá príjemne zašportovať a v okolí nájdeš aj dostatok reštaurácií, v ktorých sa možno občerstviť. S autom sa sem dostaneš za necelých päť hodín. 

Gepostet von Kärnten Tourismus am Dienstag, 7. Oktober 2014

 

Jazero Klopeiner See

Pri veľmi peknom jazere Klopeiner See v južnom Korutánsku si  dovolenku užijú aj rodiny s deťmi. Jazero má totižto počas leta až 28 °C a je jedným z najteplejších jazier na kúpanie na slnečnej južne strane Álp. Bezplatný športový program je tu k dispozícii všetkým hosťom. Sezóna začína v máji a končí v septembri. Jazero je od Bratislavy vzdialené necelé štyri hodiny autom. 

NAJTOPLEJŠE JEZERO V AVSTRIJI: KLOPINJSKO JEZERO (Klopeiner See – Südkärnten) Dopust med gorami in turkiznimi…

Gepostet von Avstrijska Koroška am Samstag, 2. Mai 2020

Turnersee

Tak ako Klopeiner See, aj jazero Turnersee patrí k najteplejším jazerám na kúpanie v Európe a v lete dosahuje teplota vody až 28 °C. S celkovou rozlohou 44,2 hektárov láka toto idylické jazero predovšetkým hostí, ktorí hľadajú pokoj a oddych.

Známe je aj svojim vtáčím parkom, v ktorom sa nachádza viac ako 1 000 zriedkavých druhov zvierat a exotických exemplárov. Zaujímavosťou je aj to, že voda v tomto jazere dosahuje kvalitu pitnej vody. Od Bratislavy je vzdialené necelé štyri hodiny. 

Sunset- Lake Turnersee (Austria)Feel free to share!Fotografie Trippolt

Gepostet von Daniel Trippolt am Samstag, 31. Dezember 2016

 

Ossiacher See

Ossiacher See je známe najmä tým, že počas sezóny sa na jeho brehoch koná nespočetne veľa kultúrnych podujatí a koncertov. Tento rok to tak zrejme nebude, keďže aj Rakúsko má rôzne opatrenia. Za navštívenie však toto miesto určite stojí.

Celkom iný pohľad na jazero ponúka výjazd horským vlakom na horu Gerlitzen, ktorá sa týči vedľa jazera Ossiacher See.  Z nášho hlavného mesta sem dorazíš za necelé štyri a pol hodiny.

Ossiacher Seewww.sleep-pics.at#kärnten #carinthia #sommer #ossiach #ossiacher_See

Gepostet von Sleep.Pics am Sonntag, 26. Juni 2016

Weissensee

Jazero Weissensee sa dostalo do povedomia aj tým, že sa nachádza v jednom z najekologickejších regiónov Európy. Na jednej z takzvaných pôžitkových lodí možno zažiť pôsobivú kombináciu prírodného zážitku a kulinárskeho pôžitku.

Mŕtve jazero Weissensee v nadmorskej výške takmer 930 metrov je najvyššie položeným jazerom veľkých korutánskych jazier. Tiché zátoky podobné fjordom lákajú aj fanúšikov rybárčenia. Cesta z Bratislavy sem ti zaberie približne päť hodín. 

Gepostet von weissensee am Sonntag, 24. Mai 2020

 

Keutschacher See

Neďaleko od brehov jazera Wörthersee sa nachádza obec Keutschach s prírodnými jazerami: Rauschele, Hafner a Keutschacher See. Tu si môžeš svoju dovolenku zorganizovať podľa seba, či už chceš byť aktívny a športovať alebo preferuješ len oddych a opaľovanie.

Keď už tu budeš, určite by si nemal vynechať návštevu najvyššej drevenej vyhliadkovej veže na vrchu Pyramidenkogel, odkiaľ sa ti naskytne nádherný výhľad na celé Korutánsko. Cesta z Bratislavy ti zaberie okolo štyroch hodín. 

Der Keutschacher See 😍 ist der kleine Bruder 🤗 des Wörthersee und ein richtiges Kleinod! Weltkulturerbe (Pfahlbauten),…

Gepostet von Visit Wörthersee am Freitag, 3. August 2018

 

Turracher See 

Unikátne je tiež jazero Turracher See v nadmorskej výške 1 763 metrov uprostred pohoria Nockberge. Zaujímavosťou je, že časť jazera sa tu premenila na termálny bazén. Tento bazén v jazere patrí k hotelu Hochschober a so svojou teplotou 30 °C pozýva na kúpanie počas celého roka – aj keď je vonku sneh. Cesta z Bratislavy ti zaberie okolo štyroch hodín. 

Wenn im Juni der Turracher See zum GRÜNsee wird, ist der Sommer nicht mehr weit! Für die nächsten Tage erwarten wir herrliches Bergwetter – ideal zum Faulenzen am Alpenstrand.

Gepostet von Hotel Hochschober am Dienstag, 21. Juni 2016

Pressegger See

Uprostred hôr, lesov a lúk sa nachádza prírodné a krištáľovo čisté jazero Pressegger See. Samozrejmosťou je, že voda v jazere Pressegger See dosahuje kvalitu pitnej vody. Z Bratislavy sa sem dostaneš za približne päť hodín.

Gepostet von Nassfeld am Dienstag, 19. Mai 2020

Pirkdorfer See

Toto jazero je síce malé, no kvalitné. Prírodné jazero Pirkdorfer See leží v rozprávkovo krásnej krajine, na úpätí pohoria Petzen. Všade naokolo sú lúky a lesy a v pozadí sa týči horský masív. Od Bratislavy je vzdialené len necelé štyri hodiny. 

foto: Urosh Grabner Photos

Gepostet von Unesco Global Geopark Karawanken-Karavanke am Freitag, 22. Mai 2020

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech