Nešiel si na Pohodu? 7 vecí, ktoré môžeš robiť v hlavnom meste cez víkend

  • Hoci Bratislava pripomína cez pohodový víkend mesto duchov, stále sa tu odohráva dosť podujatí, ktorých sa môžeš zúčastniť
  • Nesklame KC Dunaj, Jazz City café a ani Bratislavské kultúrne leto
  • A v kine môžeš vidieť marvelovku: Spiderman - Far from home
bratislava-pixabay.com
Pixabay
  • Hoci Bratislava pripomína cez pohodový víkend mesto duchov, stále sa tu odohráva dosť podujatí, ktorých sa môžeš zúčastniť
  • Nesklame KC Dunaj, Jazz City café a ani Bratislavské kultúrne leto
  • A v kine môžeš vidieť marvelovku: Spiderman - Far from home

Za zvukov hudby v Jazz City Café

Jazz City café nájdeš rovno oproti americkej ambasáde na Hviezdoslavovom námestí. Tento priestor ponúka fanúšikom dobrej hudby koncerty nielen slovenských, ale aj zahraničných hudobníkov. Program si pripravili nielen na piatok, ale aj na sobotu.

12. 7. piatok Pacora trio

Zoskupenie troch muzikantov spolu hrá už od roku 2004. Ich hudba je kombináciou jazzu, folklóru a klasickej hudby. Ich repertoár tvoria vlastné kompozície a aranžované jazzové štandardy.

 

13. 7. sobota Markus Daniel & Richard Csino

Obaja hudobníci vedia zahrať takmer všetko, od jazzu, funky, pop až po slovenské či rómske pesničky. Niektorý z vás ich už počuli, či naživo alebo live z koncertu. Neváhajte a príďte sa presvedčiť o ich kvalite.

Piatok je sviatok s Balkan na Dunaji v KC Dunaj

13. 7. sobota

vstup 18+

Pon letnú plavbu world music, gipsy sound či vášnivých balkan beats. Na bujarý večierok exotických rytmov budú z kapitánskeho mostíka dohliadať DJs Julah & Matthew.

Julah
Julah je perkusionista ethno bandy Capre, DJ a občasný producent. Na jednom pódiu si zahral s hudobníkmi ako Boban Marković Orkestar (SRB), Los Chilakillerz (MEX) a Sena Dagadu (GHA). Namixuje vám pestrý set mnohých žánrov a mnohých kútov sveta, najmä z Balkánu, južnej Európy a Ameriky.

DJ Matthew
Selektor a DJ, ktorý odštartoval svoju DJ-skú kariéru v roku 2009. „Gipsy prince”, ovplyvnený elektronickou hudbou undergroundovej scény či živými vystúpeniami kapiel na Slovensku, USA a v Indii, vystúpil ako support kapiel Lenin Kravac (SLO), Vojasa, Karavan Familia(HU), Worldly Savages (AUT, La3noCubano, Ševa či Balkansambel (SK). V jeho podaní zaznejú balkánske, cigánske, etno či folklórne melódie z celého sveta.

Bažant Kinematograf na Magio pláži

Letný filmový festival ponúka kinematografické zážitky pod holým nebom pre všetky živly. Nenechá ťa v štichu ani tento víkend a navzdory „pohodovej nálade“ ťa zabaví v sobotu aj v nedeľu. Novinkou na Magio pláži je ekologikcá „food“ zóna, kde si môžeš dopriať večeru a o tvoj pitný režim sa starajú štyri moderné bary. Viac sa dozvieš tu.

 13. 7. 2019 / 21.00 – 23.00/Sobota
Oni A Silvio

(r. Paolo Sorrentino, Taliansko, 2018, 150 min.) – Berlusconiho nablýskaný svet excentrických večierkov.

14. 7. 2019 / 21.00 – 23.00/Nedeľa
Woman at War

(r. Benedikt Erlingsson, Island, Francúzsko, Ukrajina, 2018, 101 min.) – filmová cena LUX Prize 2018.

Pavúčí muž je ďaleko od domova

Ak si obľúbenú marvelovku ešte nevidel môžete to zmeniť práve tento víkend:

13.07. sobota

11:00, 13:40, 16:20,
Cinema City Aupark, Einsteinova 20, Bratislava

14.07. nedeľa

11:00, 13:40, 16:20,
Cinema City Aupark, Einsteinova 20, Bratislava

Bratislavské divadelné noci 2019

Bratislavské divadelné noci po prvýkrát uvedú program na Nádvorí Starej Radnice Múzea mesta Bratislavy. V júli a v auguste sa odohrá mimoriadny program, ktorý odštartuje už druhú júlovú stredu a štvrtok premiérami predstavení Don Quijote a Ešte jeden zázrak.

Inscenácie sú so anglickými titullkami a vznikajú ako autorské projekty Túlavého divadla v réžii renomovaného umelca Jakuba Nvotu. Domácim aj zahraničným divákom ponúknu iný pohľad do histórie.

12.7. sobota Jakub Nvota, Kamil Žiška: Don Quijote

Autor: Na motívy románu Miguela de Cervantesa
Účinkujú: Kamil Žiška, Jakub Nvota Premiéra: 10.7.2019

 

Zdroje: Jazz City café, Magio pláž, KC Dunaj, Bratislavské divadelné noci, Kam do mesta, Cinema City Aupark, 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK