Nespútaná zábava na špičkovej úrovni. Najlepšie párty mesto nájdeš tam, kde ho nečakáš

  • Je centrom kultúry a ekonomiky krajiny, no nie je hlavným mestom
  • Je domovom umelcov z celého sveta
  • Mesto, ktoré zasýti tvoj žalúdok aj tvoju dušu
Tel Aviv Izrael
  • Je centrom kultúry a ekonomiky krajiny, no nie je hlavným mestom
  • Je domovom umelcov z celého sveta
  • Mesto, ktoré zasýti tvoj žalúdok aj tvoju dušu

Letenky do tejto destinácie ťa budú stáť len pár desiatok eur. Priame lety z Viedne sem lietajú niekoľkokrát za deň. Pobrežné veľkomesto na Strednom východe ponúka originálnu architektúru, unikátnu pouličnú kultúru či dvanásť pláží na pobreží Stredozemného mora.

Je ekonomickým a kultúrnym centrom Izraela, a to aj napriek tomu, že nie je jeho hlavným mestom. Jeho názov v hebrejčine znamená „Jarný pahorok“ a v roku 2021 vyhralo podľa Jerusalem Post cenu za najlepší mrakodrap na strednom východe.

Najväčšou vášňou je pre mnoho obyvateľov Tel Avivu bezpochyby jedlo

Tel Aviv (alebo aj Jafo) má mnoho svojich predností, avšak jednoznačne najväčším jeho plusom je jedlo. Jedným z najväčších trhov je podľa Tourist Israel trh Carmel Market alias Shuk HaCarmel.

Na tomto trhu sa dá zohnať všetko od elektroniky cez oblečenie až po všetky možné druhy a typy jedál. Tourist Israel dokonca organizuje každý deň 2-hodinovú ochutnávaciu tour špeciálne na tomto trhu.

Ďalším veľkým trhom je Levinsky Market, na ktorom nájdeš tradičné izraelské jedlá spolu s vynikajúcou kávou z kaviarní, ktoré sú taktiež jeho súčasťou. Typickou súčasťou každého izraelského trhu je podľa blogu We are travel girls niekoľko obchodov s tradičným korením.

ovocie
zdroj: Unsplash/Emmy Smith

Gastronomické zážitky si v Tel Avive na trhoch môžeš vychutnať kedykoľvek s výnimkou piatkového poobedia a soboty. Vtedy sú totiž zatvorené kvôli židovskému sviatku Shabat, ktorý je izraelským ekvivalentom našej nedele. 

Sarona Market na východe mesta je však otvorený výnimočne aj v sobotu. Carmel a Levinsky sú viac lokálnymi, tradičnými trhmi s jedlom. Sarona je už zo svojej podstaty odlišná.

Konkuruje svetovým trhom, akými sú Chelsea v New Yorku či La Bloqueria v Barcelone. Podľa Tourist Israel je silným kontrastom oproti tradičným, lokálnejším trhom Carmel či Levinsky.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Zdroje: Tourist Israel, We are travel girls, Tourist Israel 2, The Family Voyage, Timeout, Culture Trip, Skyscraper Center, Jerusalem Post 2, Yuval Robichek, Timeout 2, Wikiwand, Lonely Planet, Visit Tel Aviv, Sporcle

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá