Nesťažuj sa na chyby v tvojom meste, radšej prilož ruku k dielu

  • Nová apka Odkaz pre starostu ti umožňuje nahlasovať problémy v meste
  • Podnety putujú priamo jeho vedeniu, ktoré sa ich snaží vyriešiť
  • Používa ju už 130 obcí a miest po celej krajine
Ilustračný obrázok (unsplash), Odkaz pre starostu
Ilustračný obrázok (unsplash), Odkaz pre starostu
  • Nová apka Odkaz pre starostu ti umožňuje nahlasovať problémy v meste
  • Podnety putujú priamo jeho vedeniu, ktoré sa ich snaží vyriešiť
  • Používa ju už 130 obcí a miest po celej krajine

Rozbité chodníky, špinavé lavičky, neprimeraný hluk či zanedbané zastávky MHD, toto sú všetko problémy, ktoré trápia obyvateľov miest. Mnohí z nás sa voči nim cítia bezmocní a frustrovane hľadia na diery na chodníku pri každej ceste do práce.  Moderné mestá by však takto vyzerať nemali a je aj na nás občanoch, aby sme to zmenili. Stať sa aktívnym občanom a zapájať sa do verejných vecí dnes môže naozaj úplne každý aj vďaka novej aplikácie s názvom Odkaz pre starostu.

Gepostet von Odkazprestarostu.sk am Donnerstag, 27. September 2018

Ak si vo svojom meste či obci všimneš nejaké nedostatky, o ktoré by sa malo jeho vedenie postarať, jednoducho ich nafotíš. Aplikácia si následne nájde tvoju polohu, vyberieš jednu z viacerých kategórií podnetov, popíšeš, o čo ide a podnet odošleš samospráve. Tá už pomocou svojich administrátorov a administrátoriek určí, kto je za danú vec zodpovedný a tvoj podnet rieši. Stav spracovania tvojho podnetu môžeš potom pomocou aplikácie sledovať a zistiť, či sa mesto naozaj snaží vyriešiť ho.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: Odkaz pre starostu

Odkaz pre starostu umožňuje aj zbieranie bodov, tie získavaš za každý podnet, ktoý odošleš. Okrem toho je to taká malá sociálna sieť občianskeho aktivizmu. Tvoje príspevky vidia aj ostatní používatelia, ktorí ich môžu komentovať  a lajkovať a tiež získavajú body. Samotná appka funguje ako hra, v ktorej sa môžeš posúvať na vyššie levely.

Cez aplikáciu Odkazprestarostu.sk ti mesto bude posielať aj správy o tom, čo aktuálne chystá a ty sa tak do diania budeš môcť zapojiť v realite. V súčasnosti službu využíva už 130 obcí a miest po celom Slovensku. 55 000 podnetov pochádza od 22 000 aktívnych používateľov. V roku 2018 pribudlo na portál takmer 12-tisíc podnetov – najviac v kategórií Cesty a chodníky a Zeleň a životné prostredie. Appka funguje na systémoch iOS aj Android.

Slovenské Zanedbance

"Chudáci, veď tam v pýre hrajú!" 😱🎾 Odkaz pre starostu sa snažíme dostať do čo najväčšieho počtu miest a obcí na Slovensku. Stále sú také, kde o nás ešte nepočuli. Aj preto sme s reklamnou agentúrou Istropolitana Ogilvy a Samo Trnka pripravili video o symbolických Zanedbanciach. Ak poznáte ľudí zo samospráv, ktoré nie sú zapojené, dajte im o nás vedieť – zdieľajte im toto video a my už s nimi to pripojenie sa radi dotiahneme do konca. 🤝 Portál Odkazprestarostu.sk je financovaný z projektu Participácia, informovanosť a tvorba verejných politík na úrovni samospráv – Odkaz pre starostu 2.0. Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu cez Operačný program Efektívna verejná správa.

Gepostet von Odkazprestarostu.sk am Sonntag, 27. Januar 2019

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech