Nestihol si letnú dovolenku? Máme pre teba pláž, more a slnko za super cenu

  • Tepla je čím ďalej tým menej a kalendár nekompromisne hlási prvý jesenný deň
  • Ak si nestihol letnú dovolenku, absolútne nie je nič stratené. Bookuj last minute a vyber sa tam, kde je teplo
  • Koniec septembra a začiatok októbra je v podstate absolútne ideálne obdobie. Cestuješ mimo sezónu a pláže máš pre seba, nehovoriac o mori, ktoré je vyhriate na maximum
dovoleky na jesen
unsplash
  • Tepla je čím ďalej tým menej a kalendár nekompromisne hlási prvý jesenný deň
  • Ak si nestihol letnú dovolenku, absolútne nie je nič stratené. Bookuj last minute a vyber sa tam, kde je teplo
  • Koniec septembra a začiatok októbra je v podstate absolútne ideálne obdobie. Cestuješ mimo sezónu a pláže máš pre seba, nehovoriac o mori, ktoré je vyhriate na maximum

Letná dovolenka a oddych pri mori sú pre tvoje ďalšie fungovanie a optimálne pracovné výkony absolútne kľúčové. Ak si ju toto leto nestihol, nič nie je stratené. Práve september ti prináša možnosť užiť si oddych, pretože v mnohých krajinách je teplo ešte trochu dlhšie ako u nás.

Izrael

Izraelský Eilat sa nachádza na juhu krajiny. More je absolútne príjemné a vyhriate na príjemných 25 stupňov. Domáci, ale aj návštevníci tvrdia, že sa sem skutočne počas letnej dovolenkovej sezóny ísť neoplatí. Hľadáš tieň a ješ dobré jedlo. Na jeseň už okrem dobrého jedla nájdeš toho omnoho viac, a hlavne si to dostatočne užiješ.

Krajinu, ktorá je extrémne bohatá na flóru, more, pri ktorom môžeš ležať a čítať si, geniálne zeleninové jedlá a šťavu z granátových jabĺk, ktorá je neopísateľná a ešte aj púšť máš na dosah ruky. Juh krajiny už začína byť kvôli charterovým letom a dovolenkárom mierne komerčný, ale stále má veľmi autentický charakter a letnú príchuť. A hlavne je to mimo Európy, teda exotika ako sa patrí. A lepší hummus si asi ešte nejedol. Zo Slovenska letíš do Izraela z Bratislavy, ale aj z Košíc.

Letenka:  38 eur (5.-12. november)

Ubytko: 62 eur/noc (5.-12.november)/ celý byt

Omán

Omán je absolútna rozprávka tisíc a jednej noci. Prenádherné biele pláže a všetko voňavé, rozihrané, maľované. Omán je permanentne žijúci organizmus, v ktorom sa stále niečo deje a v ktorom ťa dokáže ustavične niečo fascinovať. Ide o luxusnejšiu, čiže aj drahšiu destináciu, takže si pribaľ nejaké to euro navyše. Aj drahšia dovolenka však podľa slov odborníkov z Pelikánu vie byť výhodná a práve Omán ponúka takýto luxusný zážitok.

Letenka plus ubytovanie: od 1200 eur

Jordánsko

V tejto krajine sa ti zase oplatí pozerať i nad seba. Najmä počas výletov do púšte, kedy sa ti tu určite naskytne nádherný pohľad na širokú oblohu posiatu hviezdami. Vyskúšať môžeš aj kúpanie v liečivých vodách Mŕtveho mora a tiež v príjemných teplotách preskúmať historickú Petru či púštne mestečko Wadi Rum.

Krátky city break v Jordánsku – aj so spiatočnými letenkami, ubytovaním s raňajkami na tri či štyri noci a transferom z/na hotel, kúpiš práve v jesennom čase veľmi výhodne. Jordánsko vyzerá presne tak, ako opisujú biblické príbehy a znázorňujú tajomné púštne filmy.

Letenky a ubytovanie: od 219 eur

Grécke ostrovy a Cyprus

Cyprus je obkolesený exotickým Tureckom a silnými vplyvmi Libanonu a Sýrie. Úradným jazykom je síce gréčtina, ale v mnohých kútoch ostrova je to aj turečtina. Na Cyprus treba ísť za poznaním a multi-kulti presahmi.

Pláže sú ako z exotických destinácií, kvalitné hotely, horúce počasie aj na jeseň a veľmi priaznivé ceny. „Len máloktorá európska destinácia má toľko slnka aj v septembri či októbri. Kým ostatné stredomorské letoviská v tom čase už pomaly ohlasujú záver sezóny, na Cyprus sa lieta za plnohodnotnou dovolenkou ešte aj počas neskorej jesene,“ hovorí Petra Belková, pobytová špecialistka cestovnej agentúry Pelikán.

All-inclusive dovolenku na Cypre v kvalitnom štvorhviezdičkovom hoteli rezervujete na vybrané septembrové a októbrové termíny aj za menej než 500 eur.

Letenka: od 36 eur

Ubytovanie: 68 eur/noc (1.-8.10) s privátnym bazénom

Španielska Andalúzia a Katalánsko

Juh Španielska je čarovný. Máš tu krásne pláže, blízko Gibraltár a neopakovateľnú toreádorskú tradíciu. Starobylé mestečká, ktoré a uchvátia svojou nedotknutou architektúrou a počas septembra si tu vieš užiť aj skvelé festivaly. Španieli sa totiž s letom lúčia veľmi čarovne. Španielsko sa však koncom septembra každopádne oplatí celoplošne.

Najmä Barcelona, najväčšie metropolitné mesto na pobreží Stredozemného mora, má priam všetko. Typickú španielsku dovolenku sprevádzajú vychýrené tapas bary, vystúpenia flamenca a ochutnávky tradičnej kuchyne,“ prezrádza pre Startitup Miroslava Grajciarová, pobytová špecialistka cestovnej kancelárie Pelikán.

Kratšia letecká dovolenka v Barcelone – aj s ubytovaním, raňajkami na dve až tri noci a miestnym sprievodcom – sa dá podľa odborníčky Pelikána v jesenných mesiacoch zakúpiť aj za menej než 200 eur. Spiatočné letenky s odletom z Viedne, Budapešti, Krakova i Bratislavy zase vo vybraných termínoch i za menej než 50 eur.

Letenky plus ubytovanie: od 159 eur

View this post on Instagram

🇪🇸 Práve tu a teraz😎. Príjemný víkend priatelia🍸👌. Martin😜. ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨ 🍊Radi Vám vytvoríme pobyt plný woow momentov kedykoľvek počas roka. Zažite s nami Andalúziu trochu inak.. Sme Vaši lovci endorfínov! ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨ 🍋Akékoľvek otázky Vám zodpovieme na [email protected] ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨ #dnescestujem#cestujeme#cestujemespolu#slovacinacestach#dovolenka#dnesletim#milujemcestovanie#cestovani#cestolidi#cestujemeczsk#czechtraveler#cestuj#vyletzafotkou#minveciviczazitku#zahorizonty#ikoktejlcz#dnescestujeme#dnescestuji#dovolena#vylet#slunce#kudyznudy#jecozazit#nasaandaluzia#naceste#dovolenkasnov

A post shared by 🇪🇸Naša Andalúzia 🇪🇸 (@nasaandaluzia) on

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech