Netflix pripravil vianočné filmy. Tieto si nemôžeš nechať ujsť

  • Netflix ponúka aj tento rok špeciálne vianočné filmy z ich vlastnej dielne
  • Nájdeš medzi nimi aj prvý netflixovský animovaný film
Ilustrčný obrázok (unsplash.com)
Ilustrčný obrázok (unsplash.com)
  • Netflix ponúka aj tento rok špeciálne vianočné filmy z ich vlastnej dielne
  • Nájdeš medzi nimi aj prvý netflixovský animovaný film

Princezná so zlatou hviezdou, Ako vytrhnúť veľrybe stoličku, Soľ nad zlato, k tomu americký Sám doma, Shrek a Doba ľadová. Vianočné klasiky nie sú klasikami iba tak z rozmaru, na televíznych obrazovkách sa cez sviatky ohrievajú už dlho. Pre mnohých by Vianoce bez takýchto rozprávok ani neboli Vianocami. Ak však tento rok hľadáš ku sviatočnej klasike aj niečo nové, Netflix si pripravil bohatú nádielku skvelých tematických filmov.

Let it Snow

Ak patríš medzi fanúšikov Sabriny, Kiernan Shipka pre teba nie je žiadnou novou tvárou. Stúpajúca hviezda Netflixu si zahrala hlavnú úlohu aj v originálnom filme Let it Snow. Príbeh sa točí okolo partie ôsmych mladých ľudí, ktorých spojí snehová búrka. Všetci vedú odlišné životy a pasujú sa so svojimi vlastnými problémami, aj napriek tomu si však na Vianoce nájdu čas na lásku aj poriadnu párty. Film si vyslúžil pomerne pozitívne kritiky, nečakaj však oduševnený umelecký počin. Ide o odľahčenú vianočnú klasiku, ktorá perfektne dotvorí atmosféru. IMDB film hodnotí na 5,8/10.

Klaus

Chceš vedieť, aké boli začiatky Santa Clausa? Animovaný film ho vykresľuje ako samotárskeho výrobcu hračiek, ktorý si vytvorí nepravdepodobné priateľstvo s mladým poštárom. Španielsky film dostal veľmi pozitívne kritiky, na portáli ČSFD je ohodnotený na 90 %. Ide o prvý animovaný originál z dielne Netflixu, ktorý ťa nielen pobavý, ale aj zahreje na duši.

The Knight Before Christmas

Vianočné romantické komédie sú ako vyprážaný kapor, nie všetci ich majú radí, no každý vie, že k Vianociam neodmysliteľne patria. V podobnom duchu ako väčšina takýchto žánroviek sa nesie aj film The Knight Before Christmas. Rozpráva príbeh stredovekého rytiera, ktorý sa magicky transportuje do 21. storočia. Tu stretne mladú učiteľku fyziky a bláznivo sa do nej zamiluje. IMDB hodnotí túto romantickú komédiu na 5,5/10.

A Christmas Prince: The Royal Baby

Netflix prišiel s tretím pokračovaním populárneho romantického filmu Vianočný princ. Tentokrát sa dvojica musí vyporiadať s novou výzvou, ktoú pre nich predstavuje príchod kráľovského bábätka. Dedič trónu sa stane predmetom mnohých debát a nezhôd medzi tradíciami kráľovskej rodiny a tým, čo jeho rodičia považujú za „normálne“. Všetky tieto hádky sa však stanú takmer bezpredmetné, keď do hry vstúpi staroveká kliatba vzťahujúca sa na prvorodené kráľovské dieťa. IMDB ohodnotilo film na 5,2/10.

Holiday Secrets

Keď sa rodina na Vianoce stretne, môže sa stať hneď niekoľko vecí. Väčšinou to začne spomínaním na to, čo všetko jej členov spája. Hrabanie sa v minulosti však má dve tváre, okrem príjemnej nostalgie, môže priniesť aj bolestivé spomienky a zabudnuté tajomstvá, ktoré nemali nikdy vyplávať na povrch. Intímna história celej rodiny sa ukáže v trojdielnej nemeckej minisérii. IMDB dal filmu 6,4/10.

The Christmas Chronicles

Ak si si nestihol tento vianočný počin od Netflixu pozrieť minulý rok, máš šancu to napraviť. Rodinná komédiá s Kurtom Russelom pobaví všetky vekové kategórie. Prináša príbeh dvoch súrodencov Kate a Teddy Pierce, ktorí si zaumienia, že zachytia Santa Cluasa na kameru. Tento na prvý pohľad jednoduchý  cieľ sa všek zmení na dobrodružstvo, aké nikto z nich nečakal. IMDB ohodnotilo komédiu na 7,1/10.

Pelišky

Ak predsa len zatúžiš po troche českej klasiky, Netflix zaradil do svojej ponuky už aj legendárne Pelišky. Dej filmu, pravdepodobne, netreba nijak zvlášť predstavovať. Mladý Michal Šebek citlivo vníma svet okolo sebe a je rozprávačom príbehu. Rodinný život v komunistickom Československu je vtipne dokreslený o zábavné, ale aj dramatické situácie.  Film získal celkovo tri ocenenia: Českého leva za najlepší hlavný mužský herecký výkon Jiřího Kodeta, za najlepší plagát a za divácky najúspešnejší český film.

Zdroje: Netflix, IMDB, CSFD

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech