Netflix sa stal najväčšou zábavnou spoločnosťou na svete. Prekonal Walt Disney

  • Vo štvrtok jeho trhová hodnota stúpla na 153 miliárd amerických dolárov
  • Akcie Netflixu od začiatku roka stúpli o 82 percent
netflix-streaming-3-1500x1000
Netflix
  • Vo štvrtok jeho trhová hodnota stúpla na 153 miliárd amerických dolárov
  • Akcie Netflixu od začiatku roka stúpli o 82 percent

Trhová hodnota spoločnosti Netflix vo štvrtok stúpla na 153 miliárd amerických dolárov, čo je v prepočte približne 130 miliárd eur. Netflix tak prvýkrát v histórii prekonal giganta zábavného priemyslu, spoločnosť Walt Disney Co. a stal sa tak najväčšou zábavnou spoločnosťou na svete.

Agentúra Reuters zdôvodňuje tento nárast jeho hodnoty masívnym presunom divákov z káblovej televízie a kín na internet. Akcie Netflixu od začiatku roku vzrástli o 82 percent. Podarilo sa mu prilákať milióny nových divákov, a to vďaka rade originálnych programov. Mnohí z nich sa na základe toho vzdali káblovej televízie.

V roku 2002, keď Netflix vstúpil na burzu, zasielal poštou filmy na DVD. Od tej doby jeho akcie vrástli o 33 tisíc percent. Netflix sa tak stal pre investorov rovnako atraktívny ako spoločnosti Alphabet, Amazon, Apple či Facebook.

Walt Disney, niekdajší vedúci zábavného priemyslu, sa snaží prispôsobiť trendu presunu divákov na internet a spúšťa vlastnú streamovaciu službu pre rodiny, v rámci ktorej od budúceho roka prestane dodávať nové filmy Netflixu. Jeho akcie však tento rok klesli o päť percent. Trhová hodnota Walt Disney je 152 miliárd amerických dolárov.

Reuters tiež uvádza, že začiatkom tohto mesiaca sa Netflixu podarilo trhovou kapitalizáciou prekonať najväčšieho amerického káblového poskytovateľa Comcast. Jeho vlastníkmi sú NBC a Universal Pictures. Trhová hodnota Comcastu je na úrovni 145 miliárd amerických dolárov.

Zdroj: Reuters

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech