Nevieš, čo chceš? Tieto 4 otázky ti nájdu prácu tvojich snov

  • Chceš si nájsť prácu, ktorú budeš milovať. Chceš mať pocit, že tvoja práca dáva zmysel. Chceš byť nadšený z toho čo robíš. Ale je tu problém, nevieš aký druh práce to má byť. A nechceš robiť to, čo robia ostatní. Miluješ fotografovanie, ale nechceš fotografovať malé deti alebo svadby. Si dobrý v písaní, ale spisovateľstvo nie je pre teba. Rád sa hráš s číslami, ale nemáš poňatia, kde by si to mohol využiť.
image_1436955406.jpeg
  • Chceš si nájsť prácu, ktorú budeš milovať. Chceš mať pocit, že tvoja práca dáva zmysel. Chceš byť nadšený z toho čo robíš. Ale je tu problém, nevieš aký druh práce to má byť. A nechceš robiť to, čo robia ostatní. Miluješ fotografovanie, ale nechceš fotografovať malé deti alebo svadby. Si dobrý v písaní, ale spisovateľstvo nie je pre teba. Rád sa hráš s číslami, ale nemáš poňatia, kde by si to mohol využiť.

 

Takže, ako nájdeš tú správnu cestu?

 

Je možné začať s novým biznisom, ktorý budeš milovať, bez toho aby si vyberal iba z dostupných možností?

Mám dobré správy: ÁNO, JE TO MOŽNÉ

Ak, si ochotný myslieť nad rámec zaužívaných konvencií, ak budeš kreatívny a ak sa posnažíš nájsť pridanú hodnotu pre tvojich potencionálnych klientov, tak určite môžeš robiť čokoľvek.

 

Ak niesi si istý, ako to spraviť, tak si nájdi 10 minút na zodpovedanie týchto 4 otázok:

 

1. Aké máš výnimočné schopnosti?

 

Inými slovami: „Čo také dokážeš ponúknuť svetu, čo iní nedokážu?“ Na úvod to môže znieť dosť skľučujúco, no musíš najprv zistiť aké máš schopnosti. Niekde si ich napíš a nebuď na seba príliš tvrdý. Môžeš byť šikovný v niektorých oblastiach, aj keď v nich nie si najlepší. Ak si sa zasekol, skús si spomenúť na to, čo o tebe ľudia hovoria. V čom ti tvoja rodina a priatelia povedali, že vynikáš? Nezabudni na to, že vlastnosti (milý, šikovný, priateľský) nie sú schopnosti.

Alebo si spomeň na to, čo o tebe tvoji šéfovia napísali do pravidelných firemných hodnotení.

 

2. Čo je tvoje „umenie“?

 

Nie všetci sú super kreatívni. Nevykašli sa na túto otázku, hoci spadáš do kategórie tých nekreatívnych jedincov. Odpoveď na túto otázku je veľmi dôležitá pre nájdenie tej tvojej správnej cesty.

 

 

 

Keď povieme umenie, mnohý z nás myslia hneď na kreatívne umenie ako je maľovanie, písanie a hudba. Je to preto, že historicky to bolo vždy považované za „umenie“. Za umenie môžeš považovať aj to, keď oprášiš svoje vodové farby a zaútočíš na plátno!

Mysli „outside the box“. Tvojím umením je čokoľvek, čo ťa robí kreatívnym. A áno, nemusíš to milovať. Mojim umením je písanie, čo sa stalo istým štandardom, ale písanie považujem za neuveriteľne ťažké. Niekedy, som však ráno veľmi kreatívny a to je moje umenie. Tvojim umením môže byť grafický dizajn, varenie alebo interiérový dizajn. Vôbec sa nemusíš obmedzovať tradičným chápaním umenia.

 

3. Čo ťa zaujíma?

 

Nechcem použiť slovo vášeň, pretože nechcem nikoho odradiť náročnou úlohou hľadaním osobnej vášne. Ponúkam ti ľahšiu úlohu: aké máš záľuby? Aby sme spoločne našli tvoje záľuby, odpovedz na tieto tri otázky a odpovede si napíš na papier: Čo ťa nadchne? Čo ťa zaujíma? O čom dokážeš rozprávať celé hodiny? Toto bude váš najľahší krok.

 

 

4. Ako môžeš pomôcť ľuďom?

 

Pomocou ľudom“ nemyslím prácu v kuchyni pre chudobných alebo iné dobrovoľníctvo. Toto sú nezištné veci, no nepriblížia ťa k tomu, čo budeš naozaj milovať. Preto „pomocou ľudom“ myslím poskytnúť ľudom hodnoty, ktoré vyplynú z odpovedí na tieto otázky.

 

 

Takto som našiel prácu, ktorú milujem!

Mojimi schopnosťami sú analyzovanie, inšpirovanie a ovplyvňovanie. Trvalo mi dlho nájsť tieto schopnosti, ale vďaka pracovným hodnoteniam, rôznym testom osobnosti a čítaním si prianím k narodeninám, ktoré mi ľudia napísali som našiel tieto tri schopnosti.

Mojim umením je písanie. Toto bolo pre mňa ľahké, pretože to bola moja štandardná záležitosť. Mojím umením je rozprávanie, ktoré veľmi často a bez hanby rád robím, či už jeden na jedného alebo pred ľuďmi. Mojimi záujmami sú: turistika, cestovanie, blogovanie, online podnikanie, rodina, šport, marketing, fotografovanie, zvieratá, ekonomika a koučovanie.

 

 

Ako môžem kombináciou týchto veci spraviť svet lepším?

Svoje unikátne schopnosti pre inšpirovanie a ovplyvňovanie ľudí môžem využiť pomocou umenia písania, online podnikania a blogovania na pomoc ľuďom a tak zmeniť ich životný štýl a nájsť prácu, ktorú budú milovať.

 

A toto práve teraz robím!

 

Niektoré otázky sú ťažšie ako ostatné, no ak si na ne úprimne odpovieš, tak dokážeš nájsť tú správnu cestu k tomu, aby si našiel prácu, ktorú budeš milovať.

 

Mysli na to, že je náročnejšie robiť každý deň to, v čo neveríš, ako zmeniť svoj život!

 

 

Zdroj: elitedaily.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech