Nevieš, kam ísť v nedeľu na koláč? Toto je 5 overených bratislavských cukrární

  • Dobrých kaviarní je v Bratislave ako maku. O cukrárňach sa to už povedať nedá
  • Našli sme také, kde sú koláče hand-made, vyzerajú ako šperk a chutia ako nebo
  • Suroviny sú lokálne, na receptúre si cukrári dajú záležať a keď sa v ten deň vypredajú, na novú dávku musíš čakať do ďalšieho dňa
kolace
unsplash/archív Le Miam
  • Dobrých kaviarní je v Bratislave ako maku. O cukrárňach sa to už povedať nedá
  • Našli sme také, kde sú koláče hand-made, vyzerajú ako šperk a chutia ako nebo
  • Suroviny sú lokálne, na receptúre si cukrári dajú záležať a keď sa v ten deň vypredajú, na novú dávku musíš čakať do ďalšieho dňa

Nedeľa je nielen na oddych, ale aj na špacírku po meste. Ideálnym scenárom tej jesennej je, keď ju zakončíš v cukrárni. V Bratislave je mnoho kaviarní, no cukrárne absentujú. Koláč je oslavou a preto by mal byť skvelý. My sme pre teba našli päť miest, kde si dáš skvelý domáci zákusok a k nemu ako bonus aj dobrú kávu. Príjemné prostredie je samozrejmosťou.

Le Miam

Táto francúzska patiséria vznikla z čistej lásky ku Francúzsku a bájnemu pečivu a zákuskom tejto krajiny. V Bratislave asi neexistuje človek, ktorý by ich nepoznal, alebo by len tak znenazdajky prešiel okolo utešenej cukrárničky a nič si tam nedal. Zákusky tu totiž vyzerajú ako ozajstný šperk a príbeh, ktorý je za nimi ťa presvedčí o tom, že sa tam budeš vracať a nedáš na tento cukrárenský fenomén dopustiť. Nechýbajú makrónky ani fajnové croissanty. Barbora sa totiž učila od tých najlepších priamo v Paríži a preto je skvelé, že kus tohto romanticko-bohémskeho mesta priniesla aj k nám do Bratislavy.

Táto cukráreň je zároveň aj raňajkárňou. Celý týždeň si tu môžeš vychutnávať čerstvé pečivo a skvelú kávu už od 7.30. V nedeľu a v pondelok však majú zatvorené. Preto si kúp koláče domov radšej v sobotu.

Nájdeš na: Špitálska 16

Zákusok: od 4,50 eur

Bistro St.Germain

Známa lokalita pri kine Lumiére ponúka koláče z vlastnej výroby. Vyzerajú skvostne a chutia ešte lepšie. Opäť francúzska štylizácia, pretože to Francúzsko jednoducho navodzuje pocit luxusu, západu, uvoľnenej a hravej atmosféry. Množstvo kníh, koberce a fotely a pár malých stolíkov a stoličiek z ohýbaného mahagónu. Radosť sedieť a debatovať. A pri troche šťastia tu dostaneš aj pravý maďarský krémeš.

Nájdeš na: Rajská 7

Zákusok: cca 3,50 eur

Mandlove srdco

Martina Grňová ti je možno známa z relácie MasterChef. Vyštudovala matematiku a fyziku a nakoniec sa venuje gastru. A nie hocijakému, ale vrcholovému. Okrem toho, že skvelo varí, je jej dominantou pečenie. Vyrába koláče, ktoré sú také skvelé, že sa ti z nich topí srdce. Určite si ich už v Bratislave ochutnal, pretože sú rozdistribuované po celom meste. V obchodných centrách, malých kaviarničkách, na svadobných veľtrhoch ale aj Vegánskych hodoch. Martina je taká šikovná, že jej koláče chceš jesť stále. A aj môžeš, pretože sú zdravé. No a o tom, že suroviny vyberá precízne, sa baviť ani nemusíme. A na objednávku môžeš použiť aj e-shop.

Nájdeš na: Kolárska 5

Zákusok: cca 3,50 eur

Yeme

Áno, Yeme je supermarket. A nie, nepomýlili sme sa. Okrem skvelých farmárskych výrobkov tu nájdeš aj skvelé domáce koláče. Yeme je totiž známe klasickými retro zákuskami v novom šate. Plnky sú maslové, piškóta je z poriadnych vajec a ovocie je od farmára z vedľajšej dediny. Vyzerajú chutne, porcie sú statočné a chuť je dokonalá. Presne taká, akú si pamätáš z detstva a reálne od koláča očakávaš. Veterník a laskonka sú našimi favoritmi.

Nájdeš v: každých potravinách Yeme

Zákusok: cca 2,50 eur

View this post on Instagram

Podarila sa nám veľká vec. Naša vlastná cukrárenská výroba sa poriadne rozrástla a sme zas o kúsok sebestačnejší. Máme z toho riadnu radosť, o ktorú by sme sa s vami radi podelili a tak vás túto stredu pozývame na ochutnávku zákuskov na Tomášikovej od ‪10:00 do 15:00h. Tradičné zákusky z najkvalitnejších surovín, bez umelých prídavkov, zo smotany, masla, čerstvého mlieka, či belgickej čokolády. Obľúbené zákusky sme si zobrali do parády, rozložili na drobné a zložili tak, aby chutili ako kedysi. ‬#yemeplnochutnepotraviny #yemepotraviny #skutocnepotraviny #lokalnepotraviny #pekaren z úplne iného cesta #cukraren #yemecukraren

A post shared by YEME plnochutné potraviny (@yeme_plnochutne_potraviny) on

Malý princ espresso bar

U Malého princa nájdeš skvelé cheesecakes od Puristu. Keďže pečú v Moste pri Bratislave, máš to k nim pravdepodobne ďaleko. Preto je skvelé, že existuje miesto, kam každý deň dovezú novú dávku farebných smotanových zákuskov a ty si môžeš vybrať a oblízať všetky prsty. Okrem smotanových nájdeš aj zdravé raw vezie, či tradičnú klasiku. Malý princ ti navyše ponúka príjemné prostredie. Náš obľúbený veľký zelený zamatový gauč čaká na nedeľné debatky o tom, čo si zažil cez týždeň a čo ťa čaká v najbližšie dni. Spolu s poriadnym koláčom.

Nájdeš na: Vajnorská 23

Zákusok: cca 3,50

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech