New Yorská polícia vrazila autom priamo do protestujúcich (VIDEO)

  • Protesty, ktoré vyvolala smrť Afroameričana Georga Floyda, ktorého usmrtil policajt pri zásahu pokračovali aj v New Yorku a ďalších amerických mestách
  • Na masívnom proteste v Brooklyne, ktorý sa konal v sobotu, vrazili dve policajné autá do skupiny demonštrantov
New Yorská polícia vrazila do skupiny demonštrantov
Twitter/pgarapon,
  • Protesty, ktoré vyvolala smrť Afroameričana Georga Floyda, ktorého usmrtil policajt pri zásahu pokračovali aj v New Yorku a ďalších amerických mestách
  • Na masívnom proteste v Brooklyne, ktorý sa konal v sobotu, vrazili dve policajné autá do skupiny demonštrantov

Smrť Georga Floyda odštartovalo masívne protesty vo viacerých amerických mestách. Na niektorých miestach tieto demonštrácie prepukli až do násilných výtržností, na základe ktorých musela polícia zasiahnuť voči svojim vlastným občanom. 

Podobné protesty prebehli aj v New Yorskom Brooklyne, kde nakoniec dve policajné autá vrazili do skupiny demonštrantov. Stalo sa tak po tom, čo demonštranti postavili pred autá barikádu a hádzali na políciu flaše, alebo rôzne odpadky. Informovalo o tom CBS News

Tento incident bol zachytený niekoľkými občanmi, ktorí toto video následne zverejnili na sociálnych sieťach, kde sa začalo okamžite šíriť veľkou rýchlosťou. Ako píše portál Insider, táto nehoda sa udiala na križovatke Flatbush Ave a St. Mark´s Street, len tri bloky juhovýchodne od Barclay´s Centre, kde prebiehali protesty minulú noc. 

Z videa nie je moc jasné či bol niektorý z demonštrantov vážne zranený. Na otázky ohľadom tejto situácie New Yorská polícia dodnes neodpovedala. Reagoval však starosta mesta New York Bill de Blasio, ktorý popísal túto udalosť, ako znepokojujúcu. Zároveň však dodal, že demonštranti vytvorili bariéru okolo policajných áut a čiastočnú vinu pripisuje aj im. 

Na Blasiove slová reagovala aj najmladšia kongresmanka v histórii USA Alexandria Ocasio-Cortez, ktorá vyzvala starostu New Yorku, aby postavil pred súd konkrétnych príslušníkov polície a neriešil prípad len vnútornými kontrolami.

Do svojho tweetu taktiež dodala, že nikdy sa nesmie stať to, aby niekto vrazil SUV do skupiny ľudských bytostí. 

V USA vyhlásili núdzový stav

Okrem problémov s pandémiou koronavírusu sa musia Spojené štáty americké potýkať aj s masívnou vlnou protestov, ktoré boli vyvolané smrťou Afroameričana Georga Floyda po policajnom zásahu. 

Napätie v krajine skutočne enormné, čoho dôkazom je aj fakt, že USA boli nútené vyhlásiť núdzový stav a povolať národnú gardu. K celej situácii sa vyjadril aj náš minister zahraničných vecí Ivan Korčok, ktorý je šokovaný zo zásahu polície, po ktorom prišiel Floyd o  život. 

Zdroje: CBS News, Insider

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech