Neziskovka vysadila už 100 miliónov stromov. Jeden zasadia len za 0,75 sekundy a pridať sa vieš aj ty

  • Spoločnosť Ecosia, ktorá sadí stromy už 10 rokov vysadila nedávno rovných 100 000 000 kusov
  • Nemusíš si od nich nič kúpiť, no napriek tomu môžeš pomôcť vysadiť desiatky nových stromov
  • Spoločnosť Ecosia, ktorá sadí stromy už 10 rokov vysadila nedávno rovných 100 000 000 kusov
  • Nemusíš si od nich nič kúpiť, no napriek tomu môžeš pomôcť vysadiť desiatky nových stromov

Nemecká nezisková organizácia je na trhu už 10 rokov, počas ktorých okrem vysádzania stromov v oblastiach, ktoré to najviac potrebujú, aby sa v nich predišlo environmentálnej katastrofe, vytvorila aj svoju vlastnú solárnu stanicu na pokrytie všetkých energií spojených s jej aktivitou.

Bola založená s vierou v lepšiu budúcnosť a vysadenie jedného stromu momentálne zaberie len 0,75 sekundy. Navyše, sto miliónov stromov sa dokáže denne vysporiadať až s 1 771 tonami oxidu uhličitého.

9. júla dosiahli rovných 100 miliónov

V tento deň bolo spoločnosťou po svete vysadených presne sto miliónov stromov. S výsadbou spoločnosť neprestajne pokračuje a všetky novinky môžeš nájsť na portáli Ecosia.org.

Spoločnosť vytvorila po celom svete 9 000 miest pre výsadbu a má viac ako 15 miliónov aktívnych používateľov. Bola založená v čase, keď výskumníci potvrdili hypotetickú možnosť redukcie CO2 prostredníctvom vysádzania nových stromov.

zdroj: Blog.ecosia/nikaragua

Ak sa pýtaš, ako sa k nej môžeš pridať a podporiť ekologickú cestu, odpoveď je jednoduchšia, ako by si sa mohol domnievať. Nejedná sa totiž o žiaden startup, na ktorý treba finančne prispieť.

Pridaj si vyhľadávač Ecosia do svojho prehliadača, používaj ho a za každú zobrazenú reklamu počas tvojej online aktivity prispeješ na ušľachtilý zámer.

Ak by sa ti žiadalo prispieť viac, na webe spoločnosti nájdeš početné zastúpenie produktov, navyše, väčšina z nich je „vrátiteľná“, to znamená, že ak produkt, napr. tričko, už nosiť nechceš, je možné zaslať ho spoločnosti naspäť, kde bude recykované alebo reusované.

Veľa vypestovaných stromov umrelo

V posledných dvoch dekádach bolo v rámci rôznych projektov s ekologickým zameraním vysadených niekoľko miliónov stromov, mnohé však neprežili, nemal sa totiž o ne kto postarať, prípadne neboli vhodnými druhmi pre konkrétne ekosystémy. Jedná sa o projekty ako napr. Africa’s Great Green Wall či China’s Great Green Wall.

Preto sa spoločnosť Ecosia výrazne sústreďuje na krajiny s bohatou biodiverzitou, kde je strata konkrétnych stromov úzko spätá so zánikom živočíšnych druhov. Vďaka tejto stratégii tak Ecosia spustila projekty v rôznych kútoch sveta, a to v Burkina Faso, Madagaskar, Nikaragua, Malawi, Maroko, Indonézia, Austrália, Peru.

zdroj: Blog.ecosia/morocco

„Vysádzanie stromov znamená väčšiu biodiverzitu, čisté rieky, ovocie, orechy a oleje pre  ľudí. Znamená to viac produktov na farmách, väčší príjem, možnosť vzdelávania tamojších detí a schopnosť zaplatiť za zdravotnú starostlivosť,“ informuje Ecosia.

„Keď začal horieť Amazon, tisícky z vás začali používať Ecosia prehliadač, aby tak pomohli vysadiť milióny nových stromov v Brazílii. Tento máj, keď zdravotníci z celého sveta pocítili enormný fyzický aj psychický tlak v spojitosti s koronavírusom, naštartovali sme prvý mestský projekt, ktorého účelom bolo vysadiť prirodzené druhy drevín v oblasti viac než desiatich nemocníc, aby sme aspoň touto cestou zlepšili životné prostredie zdravotnému personálu,“ informuje portál Ecosia a dodáva, že 100 miliónov stromov je omnoho viac, ako len CO2, ktoré dokážu absorbovať.

Sú protestom proti spaľovaniu fosílnych palív a odkazom, že si ľudstvo môže počínať inak, lepšie a každý ďalší strom nás nesie bližšie k rozdielnej budúcnosti, na ktorú sa môžeme iba tešiť.

zdroj: Blog.ecosia/tanzania
Zdroj: Ecosia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech