Neznámy milionár si práve v obľúbenej destinácii Slovákov kúpil superjachtu za 109 miliónov eur (FOTO)

  • Komunita, ktorá sa združuje okolo luxusných plavidiel, je prekvapená
  • Neznámy šťastlivec si zakúpil impozantnú superjachtu New Secret
Mila Sofiani, jachta
Instagram/millasofiafin, Amels
  • Komunita, ktorá sa združuje okolo luxusných plavidiel, je prekvapená
  • Neznámy šťastlivec si zakúpil impozantnú superjachtu New Secret

Neznámy milionár si totiž zakúpil impozantnú superjachtu New Secret, ktorá sa stala novou perlou v jeho rozsiahlej flotile. Predaj tejto jachty sprostredkovali Ian Sherwood a Stephanie Bosi z Burgess, ktorí zastupovali predajcu, a Jonathan Barbe z Edmiston, ktorý zastupoval kupujúceho. Informuje web Boat International.

Táto 74-metrová motorová jachta, postavená v Holandsku s oceľovým trupom a hliníkovou nadstavbou, bola dodaná v roku 2017 ako druhá loď z rady 242 LE.

Pochádza od renomovanej lodenice Amels. Od svojho vzniku bola využívaná iba pôvodným majiteľom, čo z nej robí unikátny kúsok na trhu.

Exteriérové línie New Secret sú dielom uznávaného dizajnéra Tima Heywooda. Oproti svojej sesterskej lodi Plvs Vltra sa líši úplne bielou nadstavbou. To jej dodáva čistý a elegantný vzhľad.

Majiteľom jachty Plvs Vltra je Anatoly Kozeruk, úspešný podnikateľ, ktorý sa venuje leteckému priemyslu, veľkoobchodným dodávkam a dovozu potravín v Rusku.

Interiér, navrhnutý spoločnosťou Winch Design, sa vyznačuje neutrálnymi farbami, mäkkým osvetlením a sochárskymi krivkami v oknách a stropoch, čo vytvára pokojný a harmonický dojem.

jachta4
zdroj: Amels

Superjachta New Secret ponúka ubytovanie pre 14 hostí v šiestich kabínach. Hlavnou dominantou je paluba s hlavnou kajutou, ktorá disponuje presklením po celej výške. Zároveň poskytuje výhľad na súkromnú terasu.

Suita zahŕňa kúpeľňu „his-and-hers“, kanceláriu a salónik. Na hlavnej palube sa nachádzajú dve VIP suity, zatiaľ čo na spodnej palube sú tri veľké hosťovské kajuty. Posádka, ktorá sa stará o pohodlie hostí, pozostáva z 19 členov.

jachta2
zdroj: Amels

Medzi hlavné atrakcie na palube patrí veľký osemmetrový bazén na 180-štvorcových metroch hlavnej paluby. Obklopený je ležadlami, kreslami, konferenčnými stolíkmi a polkruhovým barom. Hostia môžu využiť prístup do dayheadu na pravoboku a schodmi po oboch stranách sa dostanú na veľkú plaveckú plošinu.

Interiér jachty ponúka luxusný salónik s pohovkami a kreslami, kde si hostia môžu oddýchnuť. Vpredu sa nachádza formálna jedáleň s kruhovým lesklým orechovým stolom pod kruhovým osvetlením. 

jachta3
zdroj: Amels

Na hornej palube sa nachádza funkčný helipad, pričom vnútri je ensuite kajuta pre pilota s jedným lôžkom a hosťovský salónik. Sundeck má vyvýšenú výrivku s dostatkom priestoru na oddych na ležadlách alebo na intímne stolovanie.

Hostia môžu tiež využiť prístup na bridge deck, kde sa nachádza pohovkové sedenie s prístupom zo spodnej paluby.

jachta6
zdroj: Amels

Zábavná miestnosť s veľkou televíziou na stene a uvoľnený salónik s výhľadom na súkromnú zadnú terasu sú ďalšími priestormi, kde si hostia môžu užívať luxus. Vonku je plne vybavený bar a jedálenský stôl pre 14 hostí a lehátka na slnenie.

Na spodnej palube je wellness centrum s veľkou sklápateľnou terasou na pravoboku. Spa zahŕňa posilňovňu, masážnu miestnosť, saunu, parný sprchový kút a salónik s juice barom. Toto všetko sa rozprestiera okolo centrálneho veľkého bazéna. 

jachta7
zdroj: Amels

Táto superjachta je poháňaná dvojicou motorov Caterpillar, ktoré umožňujú dosiahnuť rýchlosť až 16,5 uzlov, s cestovnou rýchlosťou 15 uzlov a dojazdom 5 000 námorných míľ. New Secret bola uvedená na trh s cenou 109 000 000 eur a pred predajom sa nachádzala na Malte.

Predaj tejto jachty je ukážkou neustáleho záujmu o luxusné jachty medzi bohatými jednotlivcami, ktorí hľadajú jedinečné zážitky a maximálne pohodlie na mori. Aj keď meno nového majiteľa zostáva neznáme, jeho nová akvizícia určite vzbudila záujem a obdiv medzi nadšencami pre luxusné plavidlá.

Zdroje: Boat International, Amels

Najnovšie videá

Trendové videá