Nezvyčajná poštová zásielka. Mexickí policajti neverili vlastným očiam, keď otvorili podozrivý balík

  • Rutinná kontrola odhalila prekvapivú poštovú zásielku.
  • Objavené bolo len dvojmesačné tigríča bez jedla a vody.
  • Tigríča bolo pod vplyvom sedatív a úplne dehydrované.
cen.eu/hddesktopwallpapers.in
  • Rutinná kontrola odhalila prekvapivú poštovú zásielku.
  • Objavené bolo len dvojmesačné tigríča bez jedla a vody.
  • Tigríča bolo pod vplyvom sedatív a úplne dehydrované.

Len pred pár dňami sa mexickej polícií podarilo niečo, čo sa len tak nevidí. Pri bežnej kontrole v meste Tlaquepague v mexickom štáte Jalisco bolo federálnou políciou, konkrétne psovodmi, nájdené v poštovom balíku niečo, čo nikto nečakal. Vycvičení a vytrénovaní psi začuli akýsi hluk a pohyby vo vnútri plastovej nádoby, ktorá bola riadne zabalená a označená ako poštová zásielka. Policajní psovodi a dôstojníci rýchlo zareagovali a všimli si, že do plastovej nádoby boli vyvŕtané otvory na prúdenie vzduchu.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: cen.eu/cen.eu

V momente, keď policajti otvorili plastový box, ktorý mal dôkladne oblepené veko lepiacou páskou, neverili vlastným očiam. Naskytol sa im pohľad len na dvojmesačné mláďa bengálskeho tigra, ktoré bolo zjavne pod sedatívami a ležalo v úzkom boxe na novinovom papieri bez akejkoľvek stravy a vody.

Poštový balík bol odosielaný zo štátu Jalisco a namierené mal do štátu Queretaro v strednom Mexiku. Malé tigríča tak čakala naozaj dlhá cesta, ktorej sa vďaka policajným psom a psovodom podarilo zabrániť. Bengálsky tiger je podľa Medzinárodnej únie na ochranu prírody (IUCN) ohrozeným druhom a nachádza sa na červenom zozname. Tiger patrí medzi najväčšie žijúce divoké mačky a je národným zvieraťom Indie a Bangladéšu.

„Jedná sa o tretiu ohrozenú mačkovitú šelmu, ktorú musia naše orgány v priebehu posledných týždňov zachrániť. Okrem tohto prípadu bol nájdený Bengálsky tiger v poštovej spoločnosti v meste Xoxocotlan v štáte Oaxaca. Tretím prípadom bol jaguár objavený v opustenej klietke pri ceste v Chihuahue.“vyjadrila sa polícia

zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech